Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.47 zł

Czerwony Wariant

Siergiej Niedorub Wydawnictwo: Insignis Seria: Uniwersum Metro 2035 fantastyka, fantasy, science fiction
красный вариант
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Podmiotko
Uniwersum Metro 2035
Uniwersum Metro postapokalipsa mutanty

Świetny tytuł, sprawdza się, jako samodzielna historia, którą można przeczytać, nie znając innych książek z tego uniwersum. Odpowiednio dawkowana akcja, sporo dialogów, ciekawie zbudowana wizja ekonomii w post apokaliptycznym państwie.

Po długim okresie wróciłem do Uniwersum Metro, postapokaliptycznego świata po wojnie atomowej. Tym razem przenosimy się do metra w Kijowie.
Plusy:
- niby powielony schemat podróży po stacjach metra, a jednak wciągają przygody dwójki bohaterów;
- fabuła ciekawie wymyślona i dobrze poprowadzona;
- ciekawie i barwnie wykreowane postacie Jona i Elzy;
- dobrze oddany klimat...

„Czerwony Wariant” to kolejna cegiełka budująca ciągle raczkującą w naszym kraju serię Uniwersum Metro 2035 i już chciałem napisać, że to pierwsza historia niebędąca kontynuacją wcześniej utworzonego cyklu. Oczywiście nie minąłbym się wówczas z prawdą, tyle że sięgając po tę odsłonę należy liczyć się, iż powyższy tytuł również nie jest osamotniony. Stanowi bowiem pierwszą...

Na półkach: , , , , , ,

Mam straszną słabości do książek z uniwersum Metro, dlatego i ta mi się podobała. Jest klimat, jest tajemnica, jest bohater w postaci zwyczajnego mężczyzny. Dodano do tego trochę potworów, podróż oraz stalkerów. Wszystko na swoim miejscu.

Bardzo przyjemnie się czytało. Ciekawy pomysł i dobrze zbudowany klimat tajemnicy. Solidna pozycja z Uniwersum Metra.

Książkę czyta się przyjemnie. Fabuła potrafi wciągnąć, bohater jest ciekawy, ponadto autor daje parę sugestii, niejasnych aż do czasu przeczytania finału.
Jedynie wątek emitera był jak dla mnie zbyt przekombinowany i zwyczajnie naciągany, jednak jeśli przymknąć na to oko wychodzi po prostu bardzo sympatyczna lektura.

Do serii Uniwersum Metro wracam co jakiś czas, by spędzić trochę czasu w świecie stalkerów i podziemnych tuneli. Tym razem postanowiłam sięgnąć po „Czerwony Wariant”, który jest trzecim tomem serii Uniwersum Metro 2035. Za mną już świetnie napisany pierwszy tom – „Piter” i również wciągający „Riese”. Została mi druga część „Pitera”, którą pewnie niedługo też sobie sprawię,...

Po dosyć przeciętnej "Mrówańczy" musiałem dać sobie chwilę przerwy od uniwersum, w każdym razie jako następną pozycję postanowiłem przeczytać"Czerwony wariant" Siergieja Niedoruba. I przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony. Tym razem akcja powieści rozgrywa się w Kijowie. Głównym bohaterem jest Jon, nauczyciel w metrze, który dostaje misję ochraniania pewnej kobiety do...

Recenzja: https://ostatniatawerna.pl/kiedy-probujesz-przechytrzyc-czytelnika-recenzja-ksiazki-czerwony-wariant/

Satysfakcja z zakończenia na pewno rośnie, jeżeli autor kieruje czytelnikiem i po kolei naprowadza go na różne tropy. Tutaj tego zabrakło. A i samo rozwiązanie zagadki jest jednym z tych bardziej nielogicznych, naiwnych i mało wiarygodnych. Fabuła zdecydowanie...

Dobra książka z Uniwersum Metro, warta przeczytania. Ciekawa historia dziejąca się w kijowskim metrze jak i w samym mieście. Ma w sobie też elementy kryminału. Główny bohater krok po kroku łączy elementy pewnej historii, ale nie będę spoilerował co i jak. Ogólnie polecam :)

• 2019
  • Uniwersum Metro 2033