Jak wytresować kota 3. Wiedza tajemna

Jak wytresować kota
Skrzat
2018-01-01
2018-01-01
kot zmysły kocie zachowania kocie kociarze humor

bardzo śmieszna zwłaszcza dla fanów kotów (zwłaszcza tych z kotem ;)

bardzo śmieszna zwłaszcza dla fanów kotów (zwłaszcza tych z kotem ;)

W umyśle i ciele kota…

Trzecia część poradnika „Jak wytresować kota” zabiera nas w ‘środek’ kota. Autor głównie skupia uwagę na opisie zmysłów futrzaków, sposobach w jaki to koty szkolą swoich właścicieli, by robili to co kulka futra chce, żeby było względem nie zrobione (włącznie z powtarzanym od 2 tomów ‘darciem japy’…).

Jest to tom, w którym ta kocia perspektywa jest najbardziej widoczna. Co nie zmienia faktu, że nadal jest zabawnie, humorystycznie i można parskać śmiechem. Także dobra zabawa gwarantowana!

PS. I na koniec dostajemy bonus – test stwierdzający ile jest w nas z kota :)

W umyśle i ciele kota…

Jest to tom, w którym ta kocia perspektywa jest...

Przeczytana tak pomiędzy innymi książkami. To już trzecia część " kociej serii', a Autor nadal potrafi bawić swoimi spostrzeżeniami. Naprawdę lubię tą serię. Przydatne informacje o kociej anatomii, zachowaniach i zwyczajach podane w lekki sposób. Bardzo duży plus za zabawne rysunki., które bardzo ubarwiają całość.

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam

Trzecia część i kolejna wspaniała. Kociarzom nie trzeba polecać - lektura obowiązkowa!

Taka książeczka na poprawę humoru.
Nie dowiedziałem się z niej niczego nowego, ale książki Pana Ratajczaka jako jedyne ze znanych mi książek o tej tematyce, opisują świat kotów z humorem i przymrużeniem oka. I w tym tkwi ich siła.

Taka książeczka na poprawę humoru.

7,5 Tak jak w przypadku Historie Prawdziwe, nie mamy tu do czynienia z żadnym poradnikiem na temat tresury, w żadnym wypadku. Mamy bardzo dobre wytłumaczenie dlaczego kotów się nie tresuje i wyjaśnienie mnóstwa dziwnych zachowań, które nawet dla mocno dociekliwych kociarzy będzie zaskakujące. Super książka, mam jeszcze 2 autorstwa Pana Ratajczaka, które bardzo chętnie przeczytam.

Bardzo rzadko można spotkać się z sytuacją, gdy trzecia część jakiejś serii jest rewelacyjna. A w tym przypadku tak jest. Autor miał wyraźny pomysł na trzy części książki i w każdej utrzymuje wysoki poziom zarówno wartości merytorycznej czyli znajomości kociego charakteru i działań, wysokiej umiejętności pisania z wysokim elementem humorystycznym i wysokiego poziomu doboru grafiki (koty w różnych pozach i w różnych humorach). Same plusy dla czytelnika i genialna lektura dla kociarzy. A w tej części jest próba spojrzenia okiem, nosem, węchem i nawet szóstym i siódmym zmysłem kota!

Jako właściciel 4 kotów (one po prostu przyszły i się osiedliły w moim domu) zabrałam się za kolejną część "wtajemniczenia". Tym razem lektura zmuszająca do myślenia z pozycji futrzaka czyli wyobraź sobie że jesteś kotem. Pozycja może mniej zabawna
od dwóch pierwszych ale i tak porównanie, już na starcie kota do pijanego wikinga zrobiło swoje i morda się dalej sama cieszyła.
Właściwie kolejna część cyklu która bardzo dokładnie odwzorowuje mękę życia z śierściuchami.....sama prawda tam jest opisana...samiuśka!! Trochę bardziej jest omówiony kot zarówno jako części składowe jak i w formie całościowej ale spokojnie nie żeby zaraz biologia kota i te sprawy ....nie dajmy się zwariować. Raczej bardziej kot od strony funkcjonalno- psychologicznej ...No bo ostatecznie bycie kotem to jest byle co.
Kolejny raz się pewnie już powtórzę że tak jak gardzę wszelkiej maści poradnikami tak każdemu masochiście który
chce przygarnąć koteczka obowiązkowo zaaplikowałabym lekturę tego cyklu w całości. Dopiero wtedy niech idzie i przygarnie ...pieska
Bo koty to jest "level master". Kolejną część już kupiłam i nabiera mocy urzędowej.

Ostatnia książka z tej serii przeczytana ;) Wszystkie części mi się podobały, w każdej było coś śmiesznego ;)

• Poradniki
  • Domowa biblioteczka