Jak wytresować kota 3. Wiedza tajemna

Skrzat
kot zmysły kocie zachowania kocie
poradniki
kot zmysły kocie zachowania kocie

7,5 Oczywiście tak jak w przypadku Historie Prawdziwe, nie mamy tu do czynienia z żadnym poradnikiem na temat tresury, w żadnym wypadku. Mamy bardzo dobre wytłumaczenie dlaczego kotów się nie tresuje i wyjaśnienie mnóstwa dziwnych zachowań, które nawet dla mocno dociekliwych kociarzy będzie zaskakujące. Super książka, mam jeszcze 2 autorstwa Pana Ratajczaka, które bardzo...

Bardzo rzadko można spotkać się z sytuacją, gdy trzecia część jakiejś serii jest rewelacyjna. A w tym przypadku tak jest. Autor miał wyraźny pomysł na trzy części książki i w każdej utrzymuje wysoki poziom zarówno wartości merytorycznej czyli znajomości kociego charakteru i działań, wysokiej umiejętności pisania z wysokim elementem humorystycznym i wysokiego poziomu doboru...

Jako właściciel 4 kotów (one po prostu przyszły i się osiedliły w moim domu) zabrałam się za kolejną część "wtajemniczenia". Tym razem lektura zmuszająca do myślenia z pozycji futrzaka czyli wyobraź sobie że jesteś kotem. Pozycja może mniej zabawna
od dwóch pierwszych ale i tak porównanie, już na starcie kota do pijanego wikinga zrobiło swoje i morda się dalej sama...

Ostatnia książka z tej serii przeczytana ;) Wszystkie części mi się podobały, w każdej było coś śmiesznego ;)

W swojej kategorii książka zasluguje na 5 gwiazdek. Bardzo szybko się ją czyta, jest naprawdę trochę uroczych i zabawnych fragmentów, ale po pewnym czasie ten styl mspoko-narracji zaczyna męczyć tym bar dziej ze książka jest bardzo uboga w jakąś nową wiedzę czy ciekawostki. Takie ot przyjemne czytadło na jeden wieczór

Trzecia już część książki Dawida Ratajczaka to w dalszym ciągu opis tresury kota, a właściwie jego daremnych prób, czyli walka z wiatrakami.
Autor uparcie próbuje rozgryzć te bezduszne zwierzęta, kroczące swoją drogą, a wracające do pana, kiedy w brzuchu odbywa się kakofonia dzwięków.
To zabawnie napisana książka, przy której przyjemnie upływa czas.
Ale to także...

troszkę na zasadzie odcinania kuponów, ale może być :)

Zakończyłam trzecią część szkolenia w tresurze kota ;). Na koniec dostałam certyfikat. :)

W tej części czytelnik dowiaduje się, jakie zmysły ma kot i jak je wykorzystuje. Sporo wesołych momentów, ale części drugiej autor nie przebił.

No i bardzo się cieszę, bo moje sierściuszki "nie drą japy w nocy" :). Czyli jestem w czepku urodzona.

Ten praktyczny podręcznik, jak...

Zanim przystąpiłam do lektury "Jak wytresować kota? 3" miałam co do niej małe obawy. Koniec końców to już trzecia część opisów zmagań człowieka z małą, futrzaną bestią, których efekt zawsze jest taki sam i znany nam już na wylot, a mianowicie: kota nie da się wytresować. Zastawiałam się więc czy Dawid Ratajczak płynie po prostu na fali sukcesu i chce wycisnąć z niego jak...

Dyskusje

• 2020