rozwiń zwiń

Manga sprzątania. Obrazkowy przewodnik po japońskich porządkach

Okładka książki Manga sprzątania. Obrazkowy przewodnik po japońskich porządkach
Marie KondoYuko Uramoto Wydawnictwo: Muza Seria: Magia sprzątania komiksy
komiksy
Magia sprzątania
マンガで読む人生がときめく片づけの魔法 (Manga de Yomu Jinsei ga Tokimeku Kataduke no Mahou)
Muza
2018-05-23
2018-05-23
manga poradnik

Okładka książki Jak czerpać radość z pracy Marie Kondo, Scott Sonenshein
Ocena 7,1
Jak czerpać ra... Marie Kondo, Scott ...

Okładka książki Trening ikigai. Japońska sztuka codziennej radości Hector García-Molina, Francesc Miralles Contijoch
Ocena 6,5
Trening ikigai... Hector García-Molin...
Okładka książki IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia Hector Garcia Piugcerver, Francesc Miralles Contijoch
Ocena 6,2
IKIGAI. Japońs... Hector Garcia Piugc...

Sympatyczna książeczka mogąca niektórym czytelnikom dać pożyteczne wskazówki na uporządkowanie - najpierw mieszkania/domu, potem może nawet odrobinę swojego życia (dzięki zmianie podejścia do pewnych spraw). Nie każdy może uznać metodę Konmari za słuszną (ja na przykład nie zgadzam się z tym, że nie sięga się po książki, które długo stoją na półkach nieczytane, co za bzdura), ale jeśli ktoś chce zmienić COŚ, może zacząć od lektury tej mini-mangi.
Mimo wszystko cieszę się, że najpierw sięgnęłam po mangę, a nie po "Magię", bo po tę drugą nie mam już absolutnie potrzeby.

Bardzo sympatyczna manga i chciałabym kiedyś do niej wrócić, jak dotrę do etapu gruntownych porządków. Niestety, moim problemem jest motywacja do codziennego sprzątania, a nie sterty zalegających rzeczy, więc nie znalazłam za wiele informacji, które by mi się przydały.
Także rada by kierować się tym, czy coś sprawia nam radość w życiu jest... nie zawsze aplikowalna. Ale mimo wszystko ciekawe spojrzenie na kwestię sprzątania i życia

Przydatne wskazówki. Część z nich na pewno wykorzystam. “Magia sprzátania” jest moim zdaniem jeszcze lepsza, ale manga pomaga zwizualizować cały proces sprzátania w głowie.

Część sposobów ogarniania porządku lekko przesadzona, jak to u Japończyków, ale kilka trików jest bardzo przydatnych w codzienności.

Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ w moim pokoju często jest bałagan. Od dziś sprzątanie będzie dla mnie przyjemnością. Polecam tę książkę osobom, które mają bałagan w domu i mówią sobie. że posprzątają, ale ostatecznie nie robią tego.

Fajna inspiracja dla kogoś, kto czuje się przytłoczony nadmiarem rzeczy i nie potrafi zabrać się za porządkowanie własnej przestrzeni ;) Są tu konkretne porady - jak segregować rzeczy, jak składać oraz jak je przechowywać.

Książki (razem z „Tokimeki” i „Magią sprzątania”), które zawiewają okultyzmem i zaszkodziły mojej psychice. Nie dość, że od chyba roku albo dłużej czułam zmuszona do „rozpoznawania radości” wg metody zawartej w tej książce przez może rok, może 1,5 roku m, dopiero niedawno zaczęłam z tym walczyć, to jeszcze wpadłam w obsesję na punkcie porządku. Dla ludzi o słabej psychice i chrześcijan nie polecam. Zresztą, nikomu nie polecam. Praktyki takie, jak rozmawianie z przedmiotami, dziękowanie im kiedy je wyrzucamy, prawienie im komplementów, „budzenie” książek z uśpienia, rzucanie solą w przedmioty - coś mi tu okultyzmem zawiewa. Nie polecam.

O sprzątaniu w formie komiksu. Kilka ciekawych wskazówek. Jako ciekawostka jak najbardziej warta uwagi.

Bardzo przyjemna i zabawna. Szkoda, że jest uogólniona.

Bardzo przyjemna i zabawna. Szkoda, że jest uogólniona.

Odzwierciedlenie książki magia sprzątania. Dość przyjemne przypomnienie trzęście książki w komiksowy sposób. Szczerze mówiąc nie obraziłabym się gdyby powstało więcej wersji komiksu. Magia sprzątania pokazana na przykładzie kobiety, która nie może sobie poradzić z posprzątaniem swojego życia. Taki przykład wzięty z pracy Marie Kondo. Pochłonięte w 2 godziny, potem przyznam, że poczułam się zainspirowana, nawet odkryłam dzięki temu, że Marie Kondo ma swój serial, w którym chodzi do domów ludzi i pomaga im sprzątać... choć wolałabym aby rzecz działa się w Japonii, bo trochę to dziwnie wygląda kiedy gada do Amerykanów po Japoński, a oni albo udają, że rozumieją, albo gapią się na tłumaczkę xD książka według mnie na plus, takie miłe przypomnienie treści głównej książki...
Szczerze mówiąc pare pat temu nie sądziłam, że ta książka odniesie taki sukces i ludzie zaczną sprzątać z Marie Kondo, jestem w lekkim szoku, ale jednocześnie zainspirowana i zmotywowana.

Dodaj cytat z książki Manga sprzątania. Obrazkowy przewodnik po japońskich porządkach