Jak wytresować kota 2 Techniki zaawansowane

poradniki
Skrzat
2017-05-15
2017-05-15
koty wychowanie zachowania kotów karmienie kotów dla kociarzy humor

Druga część książki i szczęka dalej boli od uśmiechania się przy jej lekturze! Genialne!

Bez tej książki bezoary kojarzyły by mi się wciąż z hefalumpami 😂 Śmieszno ale i straszno, jak zdasz sobie sprawę że masz syndrom sztokholmski a zaprzeczenie nie sprawia że wśród znajomych uchodzisz za normalniejszą

Druga część trochę słabsza od części pierwszej, ale znowu uśmiech zagościł na mej twarzy podczas lektury.
Choć z autorem książki dalej się nie zgadzam.
Pan Ratajczak ciągle uparcie twierdzi, że kota nie można wytresować, a ja dalej uparcie będę twierdził (i się chwalił), że kota można nauczyć prawie wszystkiego co się chce. Przynajmniej takiego kota jak mój (a właściwie to moich córek), czyli towarzyskiego, przytulaśnego, bardzo lubiącego przebywać ze znanymi mu osobami. A to, że zdecydowana większość kotów nie potrafi wykonywać poleceń, jest wyłączną winą ludzi, którzy nawet nie pomyślą o tym, że można kota czegoś nauczyć, lub nie mają dość czasu i determinacji, by czegoś spróbować nauczyć swego zwierzaka.

Szanowny Panie Ratajczak.
Oto co można bez większego wysiłku, nauczyć niespełna rocznego, towarzyskiego kota, nie mając żadnego doświadczenia z tresurą zwierząt:
- siadania na komendę
- dawania obu łapek
- przybijania piątek obiema łapkami
- dawania buzi (szczególnie miłe doznanie o tej porze roku, kiedy kot jest właśnie po konsumpcji kilku dużych komarów 😀)
- proszenia w taki sposób, że kotek siedzi na tylnych łapkach, a przednie ma w górze
- skakania przez obręcz
- przychodzenia w miejsce które mu się wskaże
I hit - dzwonienia dzwonkiem barowym/hotelowym tak długo, aż smaczka dostanie.
I jeszcze nieskromnie dodam, że nasz Zefirek wykonuje te sztuczki zawsze, nigdy nie zdarza mu się odmówić wykonania polecenia, jeżeli tylko trzymamy smaczka w ręce.
Ważne, że my naszego kota nie zmuszamy do treningu. On sam, wydając specyficzny dźwięk, zaczepia kilkakrotnie w ciągu dnia każdego domownika informując go, że chętnie jakieś sztuczki zademonstruje i przy okazji coś smacznego wrzuci do brzuszka.

Zachęcam Pana Panie Ratajczak do napisania kolejnej części "poradnika" o kotach, tym razem pod tytułem "Jak wytresować kota. A jednak można", w której napisze Pan że jednak nie wszystkie koty są odporne na wiedzę, i niektóre można czegoś nauczyć.
Chętnie bym się pośmiał, czytając kolejną Pana książkę. 😀

Choć z autorem książki dalej się nie zgadzam.

Udało się nareszcie dziś znaleźć czas na przeczytanie kolejnego tomu, co prawda czytam nie po kolei, ale znaczenia to nie ma. W tym przypadku mamy do czynienia trochę z poradnikiem, są tu informacje o niebezpieczeństwach, przed którymi należy chronić nasze koty, rodziały o przeróżnych aspektach związanych z kotem, typy charakteru kota, rasy. Na koniec znajdziemy wiele ciekawostek i nie tylko o dachowcach, ale także o większych kotowatych typu tygrys, lew, jaguar, pantera, puma, gepard (który przyspiesza szybciej niż Porshe 911 GT3). Po skończeniu lektury mamy fajną krzyżówkę, rebusy i wykreślankę, bardzo przystępna książka dla czytelnika w każdym wieku i kolejny raz mamy tutaj wszystko lekko opisane ze szczyptą humoru. Szybko się czyta, polecam fanom kotów.

Tytuł tej książki średnio ma się do zawartości. To z pewnością nie jest książka o tresurze kota - jednak należy podkreślić, że taki był zamysł autora. Ratajczak w zabawny sposób sam sobie wytyka brak związku tytułu z treścią, dorzucając rozdział o "sztuczkach", jakich możemy nauczyć naszego futrzastego przyjaciela. A raczej czego my musimy się nauczyć.
To niezobowiązująca i przyjemna książka dla każdego kociarza. Choć wydawać by się mogło, że autor pisze o samych oczywistościach, to robi to w sposób pełen humoru. Świetna pozycja na jesienne wieczory spędzane z kawą i kotem u boku.

To niezobowiązująca i...

Kto nie ma kota niech jakiegoś szybko przygarnie!

Kto nie ma kota niech jakiegoś szybko przygarnie!

Merytorycznie leży

Merytorycznie leży

Drugi tom trzyma poziom pierwszego - dalej świetny humor i dalej ogrom bardzo dobrych obserwacji i doświadczenia kociarza podany w zabawny i przeuroczy sposób. Tematyka nieco inna, ale to dobrze, by nie znudzić po tomie 1. Tutaj więcej chyba o charakterach naszych milusińskich. Ale dalej ma się wrażenie, że to właśnie o moim kocie autor pisze! I śmiechu do łez :)

Jako dumny właściciel Gangu Piątki dokształcam się dalej. Po tej lekturze utwierdziłam się w tym że po domu i ogrodzie krążą szatańskie stworzenia z piekła rodem. Niby nie była mi do tego potrzebna książka ale zawsze to lepiej poprzeć sobie własną wiedzę FAKTAMI hehehheheh. „Szczęśliwi” posiadacze kotów podczas lektury będą płakać ze śmiechu ….lub nad swoim smutnym losem. Natomiast rzeczywiście poleciłabym tę pozycję szaleńcom którzy chcieliby mieć swoje własne KOTUSIE. W sumie to powinna być obowiązkowa lektura dla przyszłych kociarzy. Wujek Google nie sprzeda wam takiej realistycznej kociej piguły jak ta książka. A jeżeli po jej przeczytaniu nadal będziecie chcieli kota to ….. ja pierdzielę, coś z Wami jest nie tak albo jesteście masochistami. W każdym razie powodzenia.

Książka idealna dla miłośników i posiadaczy kotów, ale mi też się podobała ;)

Książka idealna dla miłośników i posiadaczy kotów, ale mi też się podobała ;)