Kup teraz - 7 ofert w cenie od 30.84 zł do 44.90 zł

Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych

Nikola Kucharska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
literatura polska
literatura dziecięca
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Czy widziałeś ptaka dodo?

Link do recenzji

piękna książka, choć dramatyczna - uświadamia, ile niszczymy

2068

Nikola Kucharska to autorka wielu książek poświęconych światu zwierząt, mitom, przeszłości. Jej publikacje o kotach, działaniu zwierząt i ludzi oraz mitologie greckie oraz słowiańskie cieszą się w naszym domu wielkim powodzeniem. Bogate w ilustracje publikacje zachęcają młodych czytelników do przeglądania, opowiadania i czytania niewielkich ilości treści, rozwiązywania...

Wydawnictwo Nasza Księgarnia reklamuje tę książkę pod hasłem "Atlas zwierząt, jakiego jeszcze nie było!"

Otóż było, było, szacowna oficyno!

Polecam przyjrzeć się książce Nikoli Kucharskiej (ilustracje, koncepcja, projekt, okładka), a potem wziąć do ręki "Petites et grandes histoires des animaux disparus"
...

Na półkach: , , , , , , ,

Zapewne nie raz i nie dwa spotkaliście się z jakimś atlasem albo leksykonem zwierząt czy to na przykład fauny Polski, albo zwierząt tropikalnych, wodnych itd. Można mnożyć klasyfikacje i podziały. A czy zdarzyło Wam się choćby przejrzeć atlas zwierząt, które już nie stąpają po ziemi? I nie mam tu na myśli dinozaurów, bo o nich również powstało wiele publikacji, w których...

"...wspólny czas do późnego wieczoru w przeglądaniu i czytaniu książki. Każda strona, każdy dział to niesamowita wiedza przekazana w zrozumiany sposób, piękne ilustracje, lekki tekst przyswaja się szybko.
Jednym słowem oswoiłyśmy się z dinozaurami i innymi gadami, podsumowując lekcję "praprzyrody", niektóre zwierzątka chętnie byśmy przygarnęli ;-)
Książkę polecamy każdemu i...

Nikola Kucharska, która już prędzej zachwyciła młodych czytelników książeczką Opowiem ci mamo, co robią koty oraz Jak to działa? Ciało człowieka. Czy Zwierzęta, które zniknęły, zadowolą swoją zawartością młodych poszukiwaczy wiedzy?

Publikacja jest dopracowana pod każdym względem i zachwyca każdym szczegółem. Jest to dobra propozycja do wspólnego oglądania wraz z dzieckiem i poznawania naszego świata, takim jakim był dawniej, a także tego teraźniejszego, który niedługo może wyglądać zupełnie inaczej pozbawiony wielu zagrożonych gatunków...

Dla kogo: od 7-8 lat wzwyż

Zaznaczam na wstępie dla kogo, bo sama się nabrałam :) Myślałam, że to taka duża, ładna książeczka z obrazkami i małą ilością tekstu, dla maluchów, o kilkunastu wymarłych w ostatnich latach gatunkach.

Błąd! Tzn. nie do końca...

Duża i ładna jest. Ale to nie tylko ostatnie lata. Nikola Kucharska (swoją drogą, cudowna Pani która stworzyła m.in....

To książka zachwyci wszystkich lubiących zwierzęta i paleontologię 🙂

W środku, na dużych rozkładówkach, znajdziemy piękne ilustracje i bardzo dużo ciekawych informacji.

Wielbiciele dinozaurów na pewno będą zadowoleni, ponieważ jest tu o nich sporo, ale nie tylko. W książce znajdziemy bardzo dużo gatunków zwierząt, które wyginęły, w tym mamuty, nosorożce włochate,...

• Dla dzieci
  • Literatura polska