Podróż na koniec świata

Okładka książki Podróż na koniec świata Nicholas Gannon
Okładka książki Podróż na koniec świata
Nicholas Gannon Wydawnictwo: Debit Cykl: Podróż na koniec świata (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Podróż na koniec świata (tom 1)
The Doldrums
Debit
2018-10-17
2018-10-17
Maria Grabska-Ryńska
dla dzieci podróże

Okładka książki Bob. Przyjaźń to magia, która nie przemija Nicholas Gannon, Wendy Mass, Rebecca Stead
Bob. Przyjaźń ... Nicholas Gannon, We...

Bardzo ciekawa, i dodatkowo są przepiękne ilustracje!

Bardzo ciekawa, i dodatkowo są przepiękne ilustracje!

Cudowny klimat wymieszany z dziecinna pasją poznawania.

Cudowny klimat wymieszany z dziecinna pasją poznawania.

Ciekawa historia o przyjaźni, osamotnieniu i marzeniach. Idealna dla małych jak i dużych czytelników. Piękne ilustrację świetnie oddają klimat całej książki.
Polecam

Polecam

Świetny pomysł na opowieść, przystępny język (tłumaczenie <3 )a do tego piękne ilustracje. Polecam z całego serducha bo trójka bohaterów na poziomie :)

Książka niesamowita. Naprawdę łatwo się czyta. Nie zgodzę się z opiniami że jest nudna. Fakt - może niektórzy oczekiwali czegoś w stylu filmu akcji. Tytuł może być mylacy. Ale tak naprawdę ta tytułowa podróż ma miejsce. Odbywa się w sercach bohaterów. Jest spokojniej, co wcale nie znaczy że słabo. Zaprzyjaźniłem się z tą trójka dzieciaków. Pięknie przedstawione są ich osobowości, to jak myślą, jak działają. Książka opisuje piękną przyjaźń. Urzekły mnie ilustracje. Sięgnę po drugą część. Mój prawie 6 letni syn też się wciągnął i czyta te opowieść sam.

Dobra książka!

Dobra książka!

2061

Bardzo dobra, klimatem przypominająca ciutkę Serię Niefortunnych Zdarzeń dwutomowa historia dla dzieciaków, spragnionych niesamowitej, fantastycznej przygody, okraszona świetnymi ilustracjami.

Polecam!

1. Podróż na koniec świata
2. Klątwa Helmsleyów

Polecam!

1. Podróż na koniec świata
2. Klątwa Helmsleyów

Ponieważ zaczęłam od drugiej części odbiór fabuły był zdecydowanie jak słuchanie opowieści z ust bohaterów których już znałam. Jestem pod nieodpartym urokiem stylu pisarskiego, ilustratorskiego i wydawniczego. Dzieci czytają z wielkim zapałem i wciąż rozmawiają o Archerze i Adelajdzie co ciekawe odnosząc ich przygody i sposób reagowania na świat do swoich codziennych "przygód" w szkole. To niweluje moje pierwsze wrażenie, że przeładowanie negatywnymi cechami społecznymi dominujące w powieści, będzie dla małych odbiorców zbyt trudne, widać autor wiedział jak wygląda świat oczami małych ludzi i wyszło wspaniale.
Jest to książka bardzo mądra, ostatecznie pozytywna ale trzeba w pewnej chwili wytłumaczyć, że nie wszytki mamy są kochane.

Idealny jako audiobook słuchany z całą rodziną podczas podroży samochodem

Idealny jako audiobook słuchany z całą rodziną podczas podroży samochodem

Przeczytałam ponad trzysta stron książki, która okazała się być tylko bardzo długim wstępem. Nic się nie działo, poznawaliśmy bohaterów i ich historie, nie dostaliśmy żadnych wyjaśnień tych dziwnych, niezrozumiałych wątków. Było w niej coś powtarzalnego i miałam wrażenie, że doskonale wiem, o czym czytam, bo już kiedyś poznałam tę historię.
A i tak byłam w szoku, jak bardzo mnie ta książka urzekła.
Może to zasługa zjawiskowych ilustracji, które narysował autor książki. Fakt, spodziewałam się czegoś więcej i dziwię się sobie, że nie jestem rozczarowana. Na pewno przeczytam drugi tom, skoro przez kilka dni przedstawiano mi początek historii.

Duży minus wędruje do korekty tłumaczenia. Nicolas stawał się Mikołajem, Fryc Fritzem, itd. Błąd powtarzał się tak często, że zaczął irytować.

A i tak byłam w szoku, jak...

• Dziecięce
  • Biblioteka