Podróż na koniec świata

Okładka książki Podróż na koniec świata
Nicholas Gannon Wydawnictwo: Debit Cykl: Podróż na koniec świata (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Podróż na koniec świata (tom 1)
The Doldrums
Debit
2018-10-17
2018-10-17
Maria Grabska-Ryńska
dla dzieci podróże

Okładka książki Bob. Przyjaźń to magia, która nie przemija Nicholas Gannon, Wendy Mass, Rebecca Stead
Ocena 7,6
Bob. Przyjaźń ... Nicholas Gannon, We...

Książka niesamowita. Naprawdę łatwo się czyta. Nie zgodzę się z opiniami że jest nudna. Fakt - może niektórzy oczekiwali czegoś w stylu filmu akcji. Tytuł może być mylacy. Ale tak naprawdę ta tytułowa podróż ma miejsce. Odbywa się w sercach bohaterów. Jest spokojniej, co wcale nie znaczy że słabo. Zaprzyjaźniłem się z tą trójka dzieciaków. Pięknie przedstawione są ich osobowości, to jak myślą, jak działają. Książka opisuje piękną przyjaźń. Urzekły mnie ilustracje. Sięgnę po drugą część. Mój prawie 6 letni syn też się wciągnął i czyta te opowieść sam.

1940

Bardzo dobra, klimatem przypominająca ciutkę Serię Niefortunnych Zdarzeń dwutomowa historia dla dzieciaków, spragnionych niesamowitej, fantastycznej przygody, okraszona świetnymi ilustracjami.

Polecam!

1. Podróż na koniec świata
2. Klątwa Helmsleyów

Polecam!

1. Podróż na koniec świata
2. Klątwa Helmsleyów

Ponieważ zaczęłam od drugiej części odbiór fabuły był zdecydowanie jak słuchanie opowieści z ust bohaterów których już znałam. Jestem pod nieodpartym urokiem stylu pisarskiego, ilustratorskiego i wydawniczego. Dzieci czytają z wielkim zapałem i wciąż rozmawiają o Archerze i Adelajdzie co ciekawe odnosząc ich przygody i sposób reagowania na świat do swoich codziennych "przygód" w szkole. To niweluje moje pierwsze wrażenie, że przeładowanie negatywnymi cechami społecznymi dominujące w powieści, będzie dla małych odbiorców zbyt trudne, widać autor wiedział jak wygląda świat oczami małych ludzi i wyszło wspaniale.
Jest to książka bardzo mądra, ostatecznie pozytywna ale trzeba w pewnej chwili wytłumaczyć, że nie wszytki mamy są kochane.

Przeczytałam ponad trzysta stron książki, która okazała się być tylko bardzo długim wstępem. Nic się nie działo, poznawaliśmy bohaterów i ich historie, nie dostaliśmy żadnych wyjaśnień tych dziwnych, niezrozumiałych wątków. Było w niej coś powtarzalnego i miałam wrażenie, że doskonale wiem, o czym czytam, bo już kiedyś poznałam tę historię.
A i tak byłam w szoku, jak bardzo mnie ta książka urzekła.
Może to zasługa zjawiskowych ilustracji, które narysował autor książki. Fakt, spodziewałam się czegoś więcej i dziwię się sobie, że nie jestem rozczarowana. Na pewno przeczytam drugi tom, skoro przez kilka dni przedstawiano mi początek historii.

Duży minus wędruje do korekty tłumaczenia. Nicolas stawał się Mikołajem, Fryc Fritzem, itd. Błąd powtarzał się tak często, że zaczął irytować.

A i tak byłam w szoku, jak...

„Podróż na koniec świata” to podróż w świat wyobraźni tak daleka, że aż dociera do granic surrealizmu. Tym samym nie jest to książka dla wszystkich dzieci. Te, które potraktują ją zbyt dosłownie zagubią się po drodze w zakątkach nieskrępowanej kreacji autora. Te, które w ten świat wnikną, znajdą w nim żądzę przygód, prawdziwą przyjaźń i lojalność oraz przekonanie, że warto walczyć o prawo do bycia sobą.
Bohaterem książki jest jedenastoletni Archer B. Helmsley, z tych Helmsleyów, wnuk Ralfa i Rachel Helmsley – znanym wszem i wobec podróżników. Chłopiec odziedziczył po nich ciekawość świata i pragnienie jego odkrywania, ale te „awanturnicze” skłonności nie podobały się jego rodzicom. Zapobiegali więc im, jak mogli, a Archer robił wszystko, by odzyskać wolność.
Więcej: www.lekkiepiora.pl

21.04.2019

21.04.2019

Idealny jako audiobook słuchany z całą rodziną podczas podroży samochodem

Idealny jako audiobook słuchany z całą rodziną podczas podroży samochodem

Dobra książka!

Dobra książka!

Świetny pomysł na opowieść, przystępny język (tłumaczenie <3 )a do tego piękne ilustracje. Polecam z całego serducha bo trójka bohaterów na poziomie :)

Ciekawa historia o przyjaźni, osamotnieniu i marzeniach. Idealna dla małych jak i dużych czytelników. Piękne ilustrację świetnie oddają klimat całej książki.
Polecam

Polecam