Człowiek, który zabił Jamesa Pereza

Novae Res
western Dziki Zachód Indianie
powieść przygodowa
western Dziki Zachód Indianie

W ramach rozwijania swojego doświadczenia czytelniczego pierwszy raz zabrałam się za książkowy western. Będąc szczerą, to nigdy wcześniej nie spotkałam się akurat z tym gatunkiem w języku pisanym. Zdecydowanie czytanie tej lektury było dla mnie bardzo ciekawym eksperymentem.

O książce:
Stany Zjednoczone, lata sześćdziesiąte XIX wieku. Do urokliwego miasteczka Porterville...

Fabuła książki ma w sobie wszystko to czego western potrzebuje – wrogo nastawieni Indianie, budowa kolei, rewolwerowcy, pojedynki, brud, syf i bieda, były żołnierz walczący w wojnie secesyjnej oraz niegodziwi Meksykanie. Powieść „Człowiek, który zabił Jamesa Pereza” okazała się być idealnym podsumowaniem tego, jak przeciętny Polak widzi westerny i jest to spojrzenie...

Od samego początku rozbudza ciekawość i podnosi napięcie.
Zaskakująca historia przedstawiająca bardzo dobrze zbudowane postacie.
Oprócz niespodzianek, które autor przygotował czytelnikom dostajemy również trochę informacji o historii Stanów Zjednoczonych.
Zakończenie zaskakujące, dające do myślenia.
Wrażenie po przeczytaniu: Chcę więcej książek tego autora.
Gorąco polecam

• Domowa biblioteka - literatura piękna