Stwórz swoją przygodę. Tron Zeusa

Okładka książki Stwórz swoją przygodę. Tron Zeusa Deborah Lerme Goodman
Okładka książki Stwórz swoją przygodę. Tron Zeusa
Deborah Lerme Goodman Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Stwórz swoją przygodę (tom 4) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Stwórz swoją przygodę (tom 4)
Choose Your Own Adventure. The Throne of Zeus
Nowa Baśń
2021-11-22
2021-11-22
9788382030518
Joanna Krystyna Radosz
Literatura amerykańska powieść przygodowa gra paragrafowa mitologia grecka Grecja

Książki paragrafowe są dosyć specyficzne i nie każdemu mogą one podpasować. Ja jako laik w tym temacie, zdecydowałam się zakupić tę książkę jako jedną z pierwszych aby lekko wejść do tej tematyki.

I muszę przyznać, że książka jest bardzo przyjemna. Oczywiście kierowana jest głównie do dzieci, ale czyta się ją szybko i lekko. To, że ma tak wiele zakończeń sprawia, że potrafi bawić przez dłuższą chwilę. W porównaniu do innych książek paragrafowych tutaj nie ma żadnego tworzenia postaci czy rzucania kostkami. Nie ma także rozwoju postaci, a sama fabuła to typowa baśń z zawsze dobrym zakończeniem, tyle, że z różnym.

Jak dla mnie książka jest dobrym wyborem na chociażby podróż, gdyż jest mała i poręczna, czyta się ją szybko i można robić rozkminy jaką opcję wybrać tym razem. Niestety nie zapada zbytnio w pamięć, i nie niesie żadnych większych walorów niż ten, że po prostu zabija czas.

Jeżeli myślicie, że łatwo jest znaleźć Zeusa w starożytnej Grecji, to grubo się mylicie!

Najpierw próbował Zib i nawet dobrze mu szło, ale niestety utknął na Krecie u króla Minosa. Tak czułam, żeby nie mówić za dużo o sobie, bo to może się źle skończyć, ale to był jego wybór... Potem spróbowałam ja i wcale lepiej mi nie poszło, ba, nawet gorzej, bo skończyłam w Styksie. Śmierdzi tu i przepływające martwe dusze dużo jęczą, nie polecam. Odkryliśmy tylko 2 możliwe zakończenia, a jest ich aż 30!

"Tron Zeusa" jak najbardziej polecam jako świetną zabawę dla odbiorców w każdym wieku. To wcale nie musi być samotna przygoda, wystarczy, że jedna osoba będzie czytać, a reszta zastanawiać się nad dalszymi poczynaniami. Książka dodatkowo odświeża popularne greckie mity, ma zabawne momenty, warto spędzić z nią czas.

Egzemplarz do recenzji otrzymałam od wydawnictwa.

Gra paragrafowa, a do tego starożytna Grecja. No nie ma połączenia, które, by mnie bardziej kupiło.

"Stwórz swoją historię" to seria książek/gier paragrafowych, ale dziś konkretnie o tytule „Tron Zeusa”.

Aż 30 zakończeń do odkrycia. Pamiętaj, że w grach paragrafowych to ty decydujesz, w którą stronę idzie cała historia i na które zakończenie się trafi.

Czy może być coś lepszego niż decydowanie o losach bohaterów wśród greckich bogów. No właśnie. Cała opowieść jest bardzo ciekawa próbujemy pomóc rodzicom by znaleźć dowody, że ich wykopalisko jest prawdziwym tronem Zeusa. A po drodze czeka naprawdę wiele ciekawych wydarzeń… Może chcesz zwiedzić podziemne królestwo Hadesa, zamienić się ciałem z Hermesem, a może polatać z Ikarem, a uwierzcie mi, że to dopiero początek.

Książki są wydane w taki sposób, że zmieszczą się w każdym bagażu, więc można je ze sobą wszędzie zabrać, a przez to mamy parę historii w jednej oprawie do tego naprawdę super zrobione ilustracje pomagające bardziej się wczuć w opowieść.

Jeśli zaczynacie swoją przygodę z grami paragrafowymi, to myślę, że ta seria bedzie idealna, bo tu wybiera się tylko kolejne ścieżki.

Ja już przeszłam parę ścieżek, ale jestem ciekawa wszystkich zakończeń. Bardzo łatwo wciągnąć się w realia starożytnej Grecji.

Czy może być coś...

„Tron Zeusa” to kolejna z paragrafowych przygodówek z serii „Stwórz Swoją Przygodę”, wydanych nakładem Wydawnictwa Nowa Baśń.

Jeśli jeszcze nie mieliście do czynienia z tego typy grami, w skrócie wygląda to tak: gra paragrafowa to książka, gdzie Ty jesteś bohaterem, sam podejmujesz decyzje, co zrobić, dokąd się udać, i w zależności od tego, co postanowisz, kierujesz się na wskazaną stronę. To od Twojej decyzji zależy jak potoczy się rozgrywka, więc jest to taka interaktywna książka, gdzie czytelnik niejako sam tworzy fabułę.

„Tron Zeusa” przenosi nas do starożytnej Grecji, gdzie szukamy dowodu na prawdziwość, odnalezionego przez naszych rodziców tronu mitycznego Zeusa. W książce przeżyjemy niesamowite przygody, spotkamy Atenę, Dedala i Ikara, greckich bogów i wiele postaci z antycznej mitologii.

„Tron Zeusa” posiada aż 30 możliwych zakończeń, więc można próbować grać wielokrotnie, i za każdym razem rozgrywka będzie miała inny przebieg. Gra dostarczy Wam niezapomnianych emocji, a fani mitologii greckiej powinni być wręcz zachwyceni. Jeśli dodamy do tego piękne ilustracje, mamy naprawdę fajną grę książkową. Polecam!

Tron Zeusa jest moim drugim spotkaniem z opowieściami paragrafowymi od Wydawnictwa Nowa Baśń. Tym razem jednak zostawiamy górskie szczyty za sobą i ruszamy do Grecji żeby spędzić trochę czasu z Panteonem Starożytnych Bogów.

Punktem wyjścia opowieści są nasi rodzice, którzy potrzebują solidnego dowodu, że natrafili na prawdziwy tron Zeusa. Jako przykładny potomek chcemy im oczywiście pomóc i już od nas zależy jak podejdziemy do całego problemu.

Największym plusem książki w mojej opinii jest fakt, że jako czytelnicy możemy osobiście wziąć udział w niektórych mitach greckich takich jak spotkanie Ikara bądź wizyta w Krainie Umarłych koło Hadesa bądź Persefony.

Dodajmy do tego przyjemne dla oka rysunki i mamy obraz książki, którą można przeczytać po ciężkim dniu. Największym zastrzeżeniem jakie mam jest fakt, że nie wszystkie wersje opowieści trzymają poziom i nim zdążymy porządnie wejść w wybraną przez nas historię, to naszym oczom ukazuję się napis koniec.

Podczas wykopalisk w Atenach Twoi rodzice odnajdują legendarny tron Zeusa, ale nie są w stanie udowodnić jego autentyczności. By im pomóc decydujesz się poszukać dowodu na własną rękę i… wyruszasz w podróż w przeszłość spotykając po drodze wiele postaci znanych z mitologii...
🔥
"Tron Zeusa" to kolejna książka paragrafowa z serii „Stwórz Swoją Przygodę”. Jeśli ktoś nie wie na czym takie książki polegają to już przypominam. Książki tego typu pozwalają czytelnikowi niczym postaci w grze decydować o kolejnych krokach jakie wykona nasz bohater a co za tym idzie w zależności od naszych wyborów zakończenie też może być różne i tylko od nas zależy jak skończy się nasza historia.
🔥
Fajne jest też to, że po przeczytaniu można wrócić do początku i obrać inną drogę jaką podążymy a w tej części dużo jest ciekawych zakończeń. Tutaj ciekawostka...nie każdy wybór kończy się dobrze i naszego bohatera może też czekać śmierć. Warto więc dokonywać dobrych wyborów.

🔥

"Tron Zeusa" to kolejna paragrafówka z serii "Stwórz swoją przygodę". Tym razem wcielamy się w syna archeologów, którzy odnaleźli legendarnym tron Zeusa - niestety nikt im nie wierzy. Naszym zadaniem jest odnalezienie Władcy Olimpu we własnej osobie i poproszenie go o pomoc.

W niewielkiej objętości książki udało się zamieścić aż 30 zakończeń, do których prowadzą nasze decyzje. Są mniej lub bardziej rozbudowane ścieżki, mamy sporo opcji zakończenia pozytywnie i negatywnie naszej opowieści, a każda z nich ma swój urok - niektóre nawet kapkę mroku, gdy kończą się śmiercią 😅

Dużą przyjemność sprawiło mi odnajdowanie smaczków z różnych klasycznych mitów - spotkamy to Herkulesa, przejedziemy się rydwanem Heliosa, ujrzymy porwanie Persefony przez Hadesa, czy polatamy z Ikarem. Myślę, że dla mlodszych odbiorców, do których ta seria jest kierowana, będzie to rewelacyjne utrwalenie mitologii w pigułce, a nawet zachęta do poszerzenia tej dziedziny wiedzy - kilka fragmentów nawet mi odświeżyło pamiec, pomimo iż mitologię grecką znam całkiem dobrze 😊

Kolejne strony ubarwiona są klimatycznymi i estetycznymi ilustracjami, dodatkowo pobudzającymi wyobraźnie 😊

Cenię sobie sporą pomysłowość na różne etapy tej książkowej przygody i formy zakończeń. Pomimo, iż poznałam wszystkie ścieżki w dosłownie godzinkę, to był to dla mnie przyjemny i satysfakcjonujący czas 😊

Jest to dobra propozycja dla młodzieży oraz początkujących osób, zaczynających dopiero poznawać system gamebooków - natomiast dla "starych wyjadaczy" paragrafówek doskonały trening i miła lekcja mitologii 😊 Jak najbardziej polecam 😊

W kontekście samej serii - zdecydowanie najciekawsza, bo pozwalająca stać się częścią znanych mitów. Czy uda Ci się uratować Persefonę z rąk Hadesa? Czy wyjdziesz z labiryntu Minotaura? Czy zdradzisz Herkulesa? Samo sprawdzanie rozmaitych ścieżek daje tu kupę frajdy, zwłaszcza komuś kto lubi starożytną Grecję.

Oczywiście nadal mówimy tu o prostej, krótkiej i lekkiej formie opowiadania, a nie typowej powieści, więc nie liczcie na nic wielkiego pod kątem literackim. To relaksacyjna przygoda na maksymalnie godzinkę zabawy.

Oczywiście nadal mówimy tu o prostej, krótkiej i lekkiej...

• Współprace 📓
  • ⛔ 2022