Gray Ghost

Okładka książki Gray Ghost Robin Burcell, Clive Cussler
Okładka książki Gray Ghost
Robin BurcellClive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Fargo (tom 10) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Przygody Fargo (tom 10)
The Gray Ghost
Amber
2022-11-03
2022-11-03
2018-05-29

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Tajemnica "Titanica" Clive Cussler, Jack Du Brul
Tajemnica "Tit... Clive Cussler, Jack...
Okładka książki Nożownik Clive Cussler, Justin Scott
Nożownik Clive Cussler, Just...
Okładka książki Okup za Romanowów Robin Burcell, Clive Cussler
Okup za Romanowów Robin Burcell, Cliv...
Okładka książki Oko Niebios Russell Blake, Clive Cussler
Oko Niebios Russell Blake, Cliv...

Cykl Fargo fajna powiesić przygodowo-sensacyjna o poszukiwaniu legendarnego samochodu i ukrytym skarbie.

Kolejny tom przygód małżeństwa poszukiwaczy skarbów - Sama i Remi Fargo - to zupełnie niezła historia, w której prym wiedzie legendarny prototyp Rolls-Royce'a Gray Ghost. Cała intryga sięga ponad stu lat. Samochód wzbudzał olbrzymie zainteresowanie i był obiektem działań przestępczych.
Sam i Remi Fargo zostali uwikłani w intrygę związaną z kradzieżą tego zabytkowego auta. Zresztą nie po raz pierwszy, sto lat wcześniej też został skradziony, a dochodzenie w tej sprawie prowadził bohater innej serii Clive'a Cusslera, Isaac Bell.
Muszę przyznać, że takie połączenie bohaterów różnych cykli to bardzo ciekawy zabieg. Dodaje trochę świeżości i wzbudza dodatkową ciekawość...
Jednak sama powieść nie jest jakoś wybitnie wciągająca. Oczywiście nie brakuje niebezpiecznych momentów podczas poszukiwań Gray Ghosta przez Fargów, i nawet momentami trzymała w napięciu. Jest jednak bardzo nierówna, kilkakrotnie tempo spada i nie dzieje się nic ciekawego. Zakończenie też nie jest jakieś spektakularne, ale ostatni rozdział dość zaskakujący.
Fanom Clive'a Cusslera polecać nie muszę, ale oczywiście można przeczytać...

Szybkie cusslerowskie czytadło z serii Fargo o poszukiwaniu tajemniczego modelu Rolls-Royce'a, ciekawe, że w kolejnym tomie przywołany jest bohater innej serii Isaac Bell.

Skusiłem się na tę książką, po ocenach. Niestety, ale się zawiodłem. Książka słaba, nudnawa, a przygody niczym w Indiana Jones. Z nudów można przeczytać, ale nie polecam.

Przygody małżeństwa Fargo są moją ulubioną serią z serii, które pisze pan Clive Cussler.
W książce jest scena, która ukazuje sytuację, która jest częsta w naszych czasach. Mam na myśli scenę, gdzie Remi kupie bilety na pociąg, gdzie chce żeby kobieta ją przepuściła i wspomina o umierającym ojcu kobiety to nie wzrusza, ale jak o psie to ochoczo ją przepuszcza i na koniec wyraża nadzieję, że z psem Remi będzie wszystko dobrze, a o jej ojcu nic. Pomyślałam sobie Remi trafiła na skrajną lewaczkę. To straszne, że są ludzie dla których zwierzęta są wyżej, niż człowiek. O zwierzęta trzeba dbać, ale to nie jest normalne jak dla kogoś są wyżej, niż drugi człowiek.

• Clive Cussler
  • Przeczytane 2023 roku