Jedyna historia

2018-05-23
2018-02-01
Dominika Lewandowska-Rodak
Świat Książki
literatura angielska miłość odmiana losu powieść obyczajowa relacje damsko-męskie samotność spotkanie szczęście uczucie wspomnienia
The Only Story
literatura piękna
2018-05-23
Dominika Lewandowska-Rodak
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba….

19 Link do recenzji

Książka znienacka stała się realizacją majowego wyzwania - na książkę przeczytaną dzięki fascynacji okładką.
I tak faktycznie się stało. Róża nieco przywiędła zawieszona na sznurku i przypięta klamerkami do prania. Książka o miłości z taką okładką zapowiadała opowieść o przemijaniu uczucia
I tak w sumie było. Tylko zanim dojdzie czytelnik do clou programu musi się...

Barnes potrafi przemycić dobre kminki w morzu banałów, to jest dobre studium rozpadającej się relacji, chociaż z potwornie pretensjonalnym głównym bohaterem.

Cieżka historia, po recenzjach spodziewałam się czegoś lepszego. Na pewno porusza ważny i trudny temat uzależnienia, co jest niezwykle ważne dla powszechnej świadomości, jednakże sama historia nie przypadła mi go gustu.

Zupełnie nie spodobała mi się ta książka. Odstraszyły mnie przemyślenia głównego bohatera napisane na zasadzie przelewamy z pustego w próżne. Nie rozumiem, dlaczego zamiast wejścia w zagadnienia psychologiczne, które by mogły ukazać w miarę realistycznie wewnętrzny świat postaci, autor skupił się na roztkliwianiu nad sobą.

Audiobook
Ciekawe spostrzeżenia dające wiele do myślenia. Nieprzeciętna historia na plus

Podobał mi się pomysł, rozmyślania ale też muszę przyznać, że momentami się dłużyła , nie wiem czy prędko sięgnę po inną pozycję tego autora

Audiobook

Chciałabym wrócić do tej książki jeszcze raz i na spokojnie przyjrzeć się spostrzeżeniom głównego bohatera i podkreślić sobie kilka cytatów.

Opowieść o miłości w trzech częściach. O dojrzewaniu, odpowiedzialności, radzeniu sobie z problemami. Razem z głównym bohaterem przyglądamy się jego historii, wyciągamy wnioski i zastanawiamy się czy ma rację.

Być może ta...

Bardzo dobra powieść o uczuciu wystawionym na wielką próbę, o młodości, która szybko zmienia się w dojrzałość. O tym jak będąc blisko..niezauważalnie się oddalamy. Bez lukru i słodyczy. Z gorzkim posmakiem bourbona.

Spodziewałam się wielkiego wzruszenia, jakiegokolwiek wzruszenia, wielkich uniesień i niezapomnianych emocji i spotkał mnie zawód. Być może chodziło o osiągnięcie efektu snucia opowieści z perspektywy czasu, kiedy emocje już grają rolę drugoplanową, o zachowanie pozornego dystansu do opisywanych wydarzeń - cokolwiek autor miał na myśli, nie poczułam ani przez chwilę, jak...

Co za nuda - nie wciagnela mnie ani opowiadana historia, nie zainteresowali bohaterowie. Nie potrafie sie wczuc w te postaci nie rozumiem ich motywacji i odczuc. Ksiazka nie dla mnie, oj zdecydowanie nie.

Dyskusje

• 2018