Lick

Okładka książki Lick Kylie Scott
Okładka książki Lick
Kylie Scott Wydawnictwo: Editio Cykl: Stage Dive (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Stage Dive (tom 1)
Editio Red
Editio
2018-05-01
2018-05-01
2013-05-01

Lick to książka, która zaprowadzi Cię do świata muzyki i plotek. Główni bohaterowie, którzy przez przypadek spotykają się w las Vegas łączą się spontanicznym ślubem.... Tylko rano już tą historia nie wydaje się takim dobrym pomysłem.
Ona ledwo co skończyła 21 lat a on to mega znany muzyk. Czy taka mieszanka nie spowoduje już na starcie dużych komplikacji? Z pewnością tą literacką podróż spędził w miłej atmosferze🙂 polecam.

totalnie skrzywia pogląd na zawarcie małżeństwa i seks.

totalnie skrzywia pogląd na zawarcie małżeństwa i seks.

Przyjemnie się czyta. Moja ulubiona cześć tej serii

Przyjemnie się czyta. Moja ulubiona cześć tej serii

POLECAM
Książka czyta się sama. Jest tak płynnie i ciekawie napisana prze pochłonęłam w dwa dni.

POLECAM
.... No powiem wam, że pierwszy raz w typowym romans-erotyk spotkałam się z tak dojrzała postawa głównej bohaterki. Zazwyczaj są to laski które nic o życiu nie wiedzą i liczą, że się facet domyśli czy samo się rozwiąże. Jasne ma swoje akcje, ale miewa ona swoje przemyślenia które są logiczne i takie realne. Bardzo spodobali mi się bohaterowie. Każdy na swój sposób....

Bardzo fajna, ale czemu taka krótka... aż się prosi o rozwinięcie niektórych wątków...

Evelyn spędza swoje urodziny razem z przyjaciółką w Las Vegas. Na co dzień spokojna, nieszukająca wrażeń i posłuszna rodzicom dziewczyna chce w tę jedną noc zaszaleć. Nie planuje jednak aż takich szaleństw, jak ślub z nowo poznanym chłopakiem i wytatuowanie sobie jego imienia na tyłku. Evelyn nie pamięta nic z szalonej nocy, kiedy budzi się u boku Davida, gitarzysty popularnego zespołu Stage Dive. Swojego męża.

Początek trochę komediowy, mnie osobiście skojarzył się z "Kac Vegas". Motyw miłości od pierwszego wejrzenia (w stanie dalekim od trzeźwości) oraz ślubu pod wpływem emocji jak dla mnie bardzo udany. Spodobało mi się nawet wyjaśnienie podjęcia takiej decyzji. David, który dokładnie pamiętał tamtą noc, dzieli się z Evelyn swoimi wspomnieniami. Robi to niechętnie, bo ma dziewczynie za złe, że ta nic nie pamięta. Rozumiałam go i współczułam mu. Bo David to nie stereotypowa gwiazda rocka, który sypia z fankami, ćpa i pije, i żyje tak, jakby nie miał uczuć. To bardzo wrażliwy chłopak, ciężko doświadczony przez los. Zraniły go najbliższe mu osoby i sprawiły, że teraz panicznie boi się, że zostanie opuszczony. Mocno wczułam się w jego historię i naprawdę rozumiałam jego nadzieje związane z Evelyn oraz desperacką walkę o ich związek. Mimo sympatii do tej postaci, nie mogłam jednak nie poczuć irytacji na niektóre jego zachowania. Mocno przesadzone i całkowicie nieakceptowalne. Ale trzeba wziąć poprawkę na to, że David ma kilka nieprzepracowanych traum i problemy z agresją oraz zazdrością jasno wskazują na to, że chłopak potrzebuje terapii, która pomoże mu poukładać własne uczucia.
Evelyn polubiłam odrobinkę mniej. To młodziutka dziewczyna, która przez całe życie pozwalała rodzicom wchodzić sobie na głowę. Była przeciwieństwem swojego brata - grzeczna, cicha, pilna, zawsze robiła tak, żeby nie rozczarować rodziców. Ślub w Las Vegas z nieznajomym zburzył ten obrazek idealnej dziewczyny, a Evelyn musiała zdecydować, czy pozwoli rodzicom działać, czy sama przejmie ster i pokieruje swoim życiem. Momentami zachowywała się bardzo dziwnie i denerwująco, na przykład kiedy rozmawiała z prawnikami. W tym momencie nie wiedziałam, czy nie ma czegoś z głową, tak bardzo nieporadna była. Jej zachowanie na początku książki było bardzo naciągane. David pamiętał całą noc i miał powód, żeby nie chcieć rozwodu. Evelyn absolutnie nie - nic nie pamiętała, nic nie czuła, od początku miała przez to małżeństwo problemy. A zamiast po prostu zrobić to co konieczne, podjąć decyzję i odzyskać kontrolę, zachowywała się jak lunatyczka - pozwalała się wozić z miejsca na miejsce, przestawiać z kąta w kąt. Wiem, że to miał być romans i bohaterowie musieli spędzić ze sobą trochę czasu, żeby uczucie mogło się rozwinąć, ale zupełnie nie kupuję tego wspólnego wyjazdu. Nie wyszło to dobrze i z Evelyn wyszła wręcz naciągaczka, która wykorzystała bogatego i popularnego przystojniaka.
Jak na romans z tak kiepskim początkiem, książkę czytało się bardzo dobrze. Fabuła rozwinęła się dobrze, relacja pomiędzy Evelyn i Davidem rozwijała się powoli i naturalnie. Z czystym sumieniem mogę polecić fankom gatunku, nie zawiedziecie się. A seria posiada jeszcze kolejne trzy tomy, o pozostałych członkach zespołu. Ja po nie nie sięgnę, bo to jednak nie mój typ książek i trochę za mało fabuły mi tam było

Ciekawy pomysł na historię i tylko dlatego daję 2 gwiazdki, cała reszta jest beznadziejna. Historia tak odrealniona, że nawet dla mnie to za dużo. Uczucie między bohaterami rodzi się tak szybko i rozwija w takim tempie, że w przeciągu tygodnia są zakochani w sobie do szaleństwa. Zapowiadała się ciekawie, niestety okazała się totalnym niewypałem, drugą połowę książki przeleciałam wzrokiem tylko po to by wiedzieć jak to wszystko się zakończyło, autorka bardzo skutecznie zniechęciła mnie do sięgnięcia czegokolwiek innego z jej twórczości.

Książka bardzo lekka i przyjemna. Szybko się czytało dość zabawną i śmieszną historię;)

Zaczęło się spoko, trochę się pośmiałam i z nadzieją patrzyłam w przyszłość, bo wiecie. Ja kocham romanse, potrzebuję ich niemal jak powietrza. Ale kurna. Mam wrażenie, że fabuła kończy się w momencie, kiedy bohaterowie budzą się w tym łóżku w Vegas, a potem to już jest maraton seksu. Nic nie wiem o nich poza absolutnie podstawowymi faktami, nawet nie umiem stwierdzić, jaki kolor włosów ma główna bohaterka. Ani co lubi.

Fabuła + seks jest spoko. Nie narzekam. Ale ta fabuła musi być, a nie trzy zdania pomiędzy kolejną sesją. Zwłaszcza, że u podwaliny związku takie sobie. Może nie rozczarowanie, bo nie oczekiwałam nic, ale jednak spodziewałam się czegoś więcej.

Naprawdę zapowiadała się ciekawie, ale po pierwszym rozdziale… koszmar. Eve tępa i przygłupia, na poziomie 14 łatki. On- niewiele lepszy. Naciągane, nielogiczne i drętwe, nie warte nawet 5 minut.
Tragedia. Zdecydowanie nie polecam.

Tragedia. Zdecydowanie nie polecam.

• Muzycy

Dodaj cytat z książki Lick