Błękitna książeczka. Wzruszająca opowieść o miłości

Okładka książki Błękitna książeczka. Wzruszająca opowieść o miłości Waleria Marrene-Morzkowska
Okładka książki Błękitna książeczka. Wzruszająca opowieść o miłości
Waleria Marrene-Morzkowska Wydawnictwo: Armoryka literatura obyczajowa, romans
Armoryka
2013-09-03
1879-01-01
klasyka polska literatura piękna

Zakupiłam 4 książki tej autorki w formie e-booków ponieważ książek znaleźć nie mogłam. Ebookow dalej nie lubię. Co do samych książek, język jest specyficzny, na pewno spodoba się miłośnikom książek Orzeszkowej, Rodziewiczównej.
"Błękitna książeczka" to świetnie napisana książka , gdzie od pierwszych stron wpadasz w świat Natalii, emocjonujesz się jej myślami i postępowaniem, ba, nawet wykazujesz zrozumienie dla jej toku rozumowania lub jego braku. Cóż, my dorośli mamy już bagaż doświadczeń który u 17sto letniej księżniczki jest zgoła nieżyciowy. Piękna historia, absolutnie nie jest ckliwa, nie raz w trakcie czytania brew z niedowierzania mi się unosiła. Piękne jest to obserwowanie jak nasza bohaterka dojrzewa. Żałuję że nie poznam dalszych losów Natalii :-( Z przyjemnością sięgnę po kolejne pozycje tej autorki.

Błękitna książeczka trafiła do mnie przypadkiem. Była już zapisana na moim czytniku e-booków w momencie, kiedy go dostałam. Jest to ten typ książki, po który nigdy świadomie nie sięgnęłabym sama. Nie jestem fanką romansów i miłosnych historyjek, ale ta moim zdaniem jest naprawdę wciągająca i ciekawa, a w pewnych momentach autorce udało się mnie nawet bardzo zaskoczyć nagłymi zwrotami akcji.

Całość opowiada historię młodej księżniczki Staromirskiej, która wbrew zasadom, których uczono jej od maleńkości jest wiecznie rozmarzoną osobą, ma ochotę poznawać świat i chce być prawdziwie kochana. Jej rodzina, a dokładnie siostra i jej mąż, którzy sprawują nad nią opiekę, zamierzają przedstawić jej kandydata na męża, jednak serce młodej dziewczyny należy już do kogoś innego, kto nie ma szans na zaakceptowanie przez zamożną rodzinę.

Jest jednym z niewielu romansów, które przeczytałam, ale jedynym, który tak bardzo mnie wciągnął i zainteresował. Nie wiem, czy to ze względu na samą historię, czy czasy, w których ona się toczy, ale "Błękitna książeczka" pozytywnie mnie zaskoczyła i na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Więcej tutaj: https://czytampolecam.blogspot.com/2017/10/bekitna-ksiazeczka-waleria-marrene.html

• Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Błękitna książeczka. Wzruszająca opowieść o miłości