Tancerka Krawędzi

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 2.5) Seria: Cosmere fantastyka, fantasy, science fiction
Edgedancer
Data 1. wydania:
2016-11-22
Anna Studniarek-Więch
Mag
dorastanie
Edgedancer
Archiwum Burzowego Światła (tom 2.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Studniarek-Więch
Cosmere
dorastanie

Opowieść o Zwince (bądź Lift) nie jest zła, tak na prawdę dobrze się bawiła pod koniec "opowiadania". Niestety tylko pod koniec, bo wcześniejsza część zajęła mi prawie rok. A jak na niecałe 100 stron to troszkę za dużo.

niezłe opowiadanie, które dobrze wprowadza w 3 tom cyklu

Krótkie opowiadanie, zalecane jako uzupełnienie między 2. a 3. tomem serii Archiwum Burzowego Światła. Zwinka pojawiła się w serii raz, w krótkich interludiach pomiędzy częściami tomów i od początku nie przypadła mi do gustu. Ani jej umiejętności ani sposób bycia mi się nie podoba, z trudem przebrnęłam przez opowiadanie, czułam się jednak zobowiązana je nadrobić. Czy wnosi...

Książka opowiada relatywnie krótką historię, która dzieje się zaraz po tomie drugim. Lektura opowiadania prawdopodobnie nie jest wymagana przed przeczytaniem kolejnego tomu z serii Archiwum Burzowego Światła ( jeszcze nie czytałem )

Nietypowa jak na ten cykl książka bo trochę krótka, chyba dlatego ocena tym razem niższa bo nie zdążyłem się "wkręcić" tak jak w dwie pierwsze części. Całość jak to zwykle u Sandersona dobrze wyważona i rozplanowana, tempo takie jak w innych jego powieściach. Historia momentami śmieszna, chociaż to akurat było wymuszone przez charakter głównej bohaterki i jej spojrzenie na...

Autor napisał, że postać Lift jest jego ulubioná, niestety. Dla mnie Lift - bardzo irytujáca, nie zachwyca mnie historia tej bohaterki. Nawet Wyndel wygláda bardziej interesujácym. Przeczytałam, bo obawiałam się że będę miała łuki w fabule bez tej części. Dobrze że było nie dużo stron.

Zacznijmy od najważniejszego - to nie jest opowiastka, obok której można przejść nie zwracając na nią uwagi. To jest naprawdę ważny element całej historii. Dlaczego? Lift i Nale - to odpowiedź na pytanie. Przede wszystkim warto (trzeba!) poznać bliżej Lift, bo daje ogromny uśmiech na twarzy, niesamowitą zabawę i odkryjesz tajemnicę dziesięciu...placuszków :) Co do postaci...

Niesamowita rozrywka i na pewno bardzo przydatne uzupełnienie Archiwum Burzowego Światła. Kocham i polecam

Trochę dziwne, że powstało jako tom 2.5. Moim zdaniem to nie jest żaden dodatek, tylko pełnoprawny kawałek całości. Bardzo fajna postać Lift. Pozwala na chwilę odetchnąć od przeważającej pompatyczności.

Świetna mikropowieść o przygodach Zwinki. Ma rytm, wartką fabułę, super humor i dodaje sporo luzu do dosyć poważnego klimatu świata Rosharu. Naprawdę warto przeczytać pomiędzy Słowami Światłości a Dawcą Przysięgi, bo dodaje sporo tła i wzbogaca odbiór całości.

Tancerka Krawędzi nie została wydana w Polsce osobno. Czytałem ją ze zbioru Bezkres Magii.

• 2018
  • Chcę w prezencie