Tancerka Krawędzi

Okładka książki Tancerka Krawędzi
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 2.5) Seria: Cosmere fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Archiwum Burzowego Światła (tom 2.5)
Cosmere
Data 1. wydania:
2016-11-22
Anna Studniarek-Więch
dorastanie

Bardzo fajna minipowieść. Cieszę się, że mogłam lepiej poznać Zwinkę.

Bardzo fajna minipowieść. Cieszę się, że mogłam lepiej poznać Zwinkę.

Lift mieliśmy okazję poznać już w "Words of Radiance" - prolog "Edgedancer" to przedruk jej interludiów z głównego tomu.

W kolejnych rozdziałach mamy jednak okazję lepiej poznać tą małą, lekko oderwaną od rzeczywistości i wiecznie głodną złodziejkę. Jako główna bohaterka jest skrajnie różna od Kaladina, Shallan czy rodu Kholin - i sprawdza się świetnie. W jej solowej przygodzie doświadczymy ogromnego rozwoju tej postaci. Lift będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze swoim łowcą, ale też z własnymi przekonaniami.

"Edgedancer" to z jednej strony komediowy przerywnik, podnoszący nastrój po dramatycznym zakończeniu "Words of Radiance". Z drugiej strony, ta kameralna przygoda wciąż dostarcza nam nowych informacji o Roshar i popycha do przodu główną fabułę "Stormlight Archive".

Nie można też przecenić znacznie lepszego tempa akcji - przygoda Lift nie przeciąga się, jak ma to miejsce w głównych tomach.

"Tancerka Krawędzi" to króciutka nowelka, którą należy potraktować jako lekkie dopełnienie historii z głównej serii "Archiwum Burzowego Światła".

Z racji rozmiarów książkę przeczytałem szybko, sprawnie i co najważniejsze, z przyjemnością.

Dzięki opowiastce możemy lepiej poznać samą Zwinkę, jak i części Rosharu, po których nie mieliśmy wcześniej okazji podróżować.

Mega fajna historia, dwa dni i nie ma a szkoda, polubiłem bohaterkę i to bardzo w końcu ktoś totalnie oderwany od rzeczywistości! :D

Króciutka historia tak kontrastującą swoją długością z grubymi tomiszczami Pana Sandersona, przedstawia historię poboczną, w której bohaterką jest tylko wspominana dotąd Świetlista. Postać Zwinki wraz z marudzacym Wyndlem wciągnęła mnie i książeczkę pochłonęłam w 2 wieczory.
Przedstawiona opowiesc daje ciekawy wgląd w inne krainy Rosharu, o których nie było zbyt dużo powiedziane w głównej historii. Bardzo przyjemne uzupełnienie cyklu.

Krótka opowieść do przyjemnego przeczytania :)

Krótka opowieść do przyjemnego przeczytania :)

Super lekkie uzupełnienie do całego cyklu. Czyta się szybko i przyjemnie.

Super lekkie uzupełnienie do całego cyklu. Czyta się szybko i przyjemnie.

Fajna książka jako uzupełnienie historii z drugiego tomu Archiwum Burzowego światła ale sama w sobie niezbyt specjalna. Poza główną bohaterka nie ma żadnych ciekawych postaci zapadających w pamięć.

Pierwsza ksiazka w tym roku i od razu udalo mi sie dobrze zaczac. Kolejnosc czytania troszke inna, poniewaz nalezalo ja przeczytac po drugim tomie, ale coz..

Ksiazka krotka, ale niesamowicie ciekawa - jak zreszta caly cykl. Goraco Polecam..

Przyjemna nowelka i dobra przerwa od głównej historii. Myślałem że Zwinka będzie irytująca gdy ma całą akcję dla siebie, ale myliłem się