Dziewczęta z Castle Deverill

Okładka książki Dziewczęta z Castle Deverill
Santa Montefiore Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Kroniki Deverillów (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
Kroniki Deverillów (tom 2)
Daughters of Castle Deverill
Świat Książki
2017-10-25
2017-10-25

Autorka w drugim tomie trzyma poziom i wydarzenia robią się coraz ciekawsze. Polecam

Polecam !!!

Druga część opowieści o deverillach, jeśli na początku akcja jest dosyć nużąca tak z każdym rozdziałem akcja rozkreca się aż nabiera tempa gdzie czekam na kolejna część i kontynuacje. To tu Celia z pustej lali staje się kobieta bizenswoman, Kitty schodzi na boczny tor, choć dalej myśli o miłości swojego życia. Bridie ciągnie swój American dream ale w końcu udało się jej...

Bohaterowie: Kitty, Celia, Bridie i Jack w dorosłym wydaniu

Czas i miejsce: Irlandia, USA a nawet Afryka tuż po „wielkiej” czyli pierwszej wojnie światowej

Konstrukcja: czas pokazuje, że rzeczy doczesne, nawet tak wielkie jak zamek to stan przejściowy - teraz należą do jednych, za moment do innych; niezmienne pozostają tylko uczucia i fascynacje

Zalecenia: zdecydowanie...

Nikt nie pisze epickich romansów tak jak Santa Montefiore. Wszystko, co wychodzi spod jej pióra, jest pisane prosto z serca”. Jojo Moyes
Książka intryguje, ukazuje świat bogaczy i ludzi biednych, ukazuje jakącenę trzeba płacić za miłość i że nie zawsze ucie jest prawdziwe.W dodatku nad rodem Deverilllów ciąży przecież klątwa, o szczegółach której autorka kilka razy...

Niezwykle wciągająca saga rodziny Deverillów. Cały czas coś się dzieje, ciężko odłożyć książkę, bo co chwilę nowe rewelacje. Czekam na trzeci tom, który mam mieć dzisiaj i przeczytam jednym ciągiem-pierwszy raz chce zobaczyć jak to jest gdy nie trzeba się zastanawiać kto był kim itd. Polecam serdecznie klimat chłodnej i wilgotnej Irlandii.

Zachwyca tom 2,bo jakże inaczej. Kolejna piękna powieść ,z pod pióra Santy Montefiore/
Oczywiście mowa,o Argentynie ( bez tego nie ma Santy),ale bardzo rozbudowany wątek Celii i Bridie.
Oczywiście przepiękne opisy Irlandii.Coś pięknego.

Wspaniała kontynuacja. Akcja i losy bohaterów przyspieszają i czasami zaskakują. Super historia.

Autorka nie oszczędzała swoich bohaterów: powymyślała dla nich takie scenariusze, że gdyby ktoś im je zdradził w 1. tomie, to by popadali ze śmiechu. Jest dynamicznie i dużo lepiej, niż w smęcących "Pieśniach". ciekawam strasznie, jak to wszystko się skończy, bo... szykuje się na wybuch... nie tylko II wojny światowej. Polecam.

Cóż ja mogę powiedzieć. Tę pięknie napisaną bajkę czyta się jednym tchem. I choć w podświadomości złośliwy głos szepcze mi: "nie marnuj czasu na takie bzdurki", ja go wypędzam z głowy i czytam dalej. Wspaniały drugi tom sagi, gdzie czasy "współczesne- tj. 1900r." przeplatają się z okresem kiedy czarownice palono na stosie. Czyta się gładko, czyta się pięknie. Czasami...

• 2018
  • 2019