Dziewczyna, która wróciła

Susan Lewis Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece kryminał, sensacja, thriller
A Girl Who Came Back
Daria Kuczyńska-Szymala
Wydawnictwo Kobiece
literatura amerykańska matka nienawiść poszukiwanie prawdy psychopatka rozpacz thriller zabójstwo zemsta
A Girl Who Came Back
kryminał, sensacja, thriller
Daria Kuczyńska-Szymala

Oficjalne recenzje i

Będziesz moją przyjaciółką na zawsze

[ 6 ] Link do recenzji

Kiedy Jules Bright słyszy pukanie do drzwi, ostatnią osobą której się spodziewa jest detektyw ze złymi wieściami. Okazało się, że stało się coś czego obawiała się od trzech lat. Z więzienia zwolniono Amelię Quentin.
To dziewczyna, która zniszczyła życie Jules. Zabrała jej wszystko co kochała. Wszyscy wiedzą, że sprawiedliwość nie została wymierzona Amelii i każdy chce, by...

Nie byłam w stanie wciągnąć się w akcję. Toporny styl pisania, który psuł mi przyjemność z czytania. Kartkowałam wiec opowieść w nadziei, że coś się zmieni. I tak dotarłam do końca :)

Książka wywołała u mnie mieszane uczucia, po części obyczaj i tu zdecydowanie pisarka ma większe umiejętności przekazu, częściowo thriller, który w samej końcówce mnie lekko nudził i dluzyla się ta część książki. Mimo tego, uważam historię , która autorka przedstawia za ciekawą, rys psychologiczny rodziców w żałobie, wnikliwy .

Przeczytanie tej książki zajęło mi rok i... ostatecznie mam mieszane uczucia. Z jednej strony miejscami było w porządku, świetnie się czytało to jako historię rodziny pogrążonej w żałobie, a z drugiej — dostałam wszystko tylko nie to, co sugerował mi opis. Czuję się trochę, jakbym poszła zamówić lody i zamiast nich dostała frytki. I frytki są co prawda całkiem pyszne, ale,...

Ciekawa, takiego zakończenia ise nie spodziewałam

Świetna historia, którą zapamiętam na długo.

Może zacznę od prologu, który wywołał u mnie nie byle jakie emocje. Choć początek zarezerwowany jest głownie dla rodziny Brightów mając w głowie własnie prolog zagłębiałam się dalej w książkę.
Główna postać czyli Amelia, to dziewczyna pozbawiona jakichkolwiek uczuć co do tego nie mam jakichkolwiek wątpliwości i szczerze powiedziawszy czytając opis jej postaci...

Susan Lewis ma wspaniałe "pióro", duży talent w ukazywaniu historii w psychologicznym jak i emocjonalnym kontekście.
Dziewczyna która wróciła jest to historia napisana od początku do końca. Jules i Kian długo starali się o dziecko, aż po wielu próbach na świat przyszła Daisy.
Wiodą szczęśliwe życie do momentu aż na drodze Daisy pojawia się Amelia Quentin.
Książka wciąga...

Jakie uczucia towarzyszą matce, której dziecko znika? Jakie, gdy umiera? W obu przypadkach ból i niemoc są przeogromne. Mogą spowodować nienawiść i chęć zemsty lub niemoc i brak siły by trwać dalej.
Susan Lewis pokusiła się o trudny temat, jednak wydarzenia opisane jej piórem są przepełnione emocjami i prawdziwością. Kreacja bohaterów nie pozwala na chwilę wytchnienia....

Dyskusje

• 2018