Kup teraz - 21 ofert w cenie od 6.99 zł do 41.65 zł

Umberto Eco Wydawnictwo: Noir sur Blanc powieść historyczna
Il nome della rosa
Adam Szymanowski
Noir sur Blanc
Adam Szymanowski średniowiecze zakonnicy klasztor zagadka kryminał literatura włoska
Il nome della rosa
powieść historyczna
Adam Szymanowski

2089 ocen

Nie czuję się do końca kompetentna, żeby oceniać tę książkę i jestem przekonana, że moja niska ocena wynika z braku jej zrozumienia. Jednak książkę przeczytałam, więc dodam coś od siebie.
Sięgając po Imię róży trzeba przygotować się na naprawdę mozolną przeprawę. Uporanie się z nią zajęło mi prawie miesiąc codziennego czytania. Mamy tu bardzo dużo opisów, wiele rozmyślań...

Książka świetnie nadająca się na lekturę szkolną. Posiada dwie niezbędne cechy. Jest gruba i nudna.

Świetna, świetna, swietna. Nie wiem dlaczego wcześniej jej nie przeczytałem. Balans między fascynującymi zwrotami akcji a elementami opisowymi jest idealny, dla miłośnika średniowiecza na prawdę wspaniała.

Stawiam tę książkę niemal na równi z genialnymi Księgami Jakubowymi. Zapewne gdyby była jeszcze bardziej rozbudowana wystawiłabym maksymalną notę. To jest powieść do której się wraca i w której za każdym razem można odnaleźć coś, czego się wcześniej nie zauważyło.

Ciężka książka do przeczytania tego nie da się ukryć, ale bardzo wartościowa. Eco ma specyficzny styl pisania i nie każdemu będzie on pasował.

Ciekawa i trzymająca w napięciu powieść kryminalistyczna. Spodobało mi się w niej przede wszystkim osadzenie akcji w średniowiecznym klasztorze - realia te wzbogaciły fabułę oraz wyróżniły ją wśród innych książek gatunku kryminalnego. Szczerze polecam.

Nie napiszę nic nowego ani nic rewolucyjnego o ponadczasowym dziele Umberto Eco. Całą moją opinię o książce streszczę tylko w tym zdaniu, że od 15 lat wracam do niej co jesień i wiem że nigdy mi się nie znudzi.

Do czytania uważnego, dostojnego. Przekaz i świadectwo tamtych czasów, no trzeba przeczytać.

Bezapelacyjne arcydzieło. Książka ponadczasowa, która z każdą lekturą wprowadza czytelnika w nowe rejony labiryntu. Książka doskonała - ma w sobie wszystko. Przepiękny język, plastyczne opisy, wartki rozwój akcji, wielowątkową fabułę, ciekawych i niejednoznacznych bohaterów, prawdy uniwersalne przemycone w dialogach i rozważaniach. Coś cudownego!

Absolutne arcydzieło literackie! Piękny język (ukłony dla tłumacza) i do tego wspaniała zagadka kryminalna.

20 875
    11 125