Cały ten Rock

Okładka książki Cały ten Rock Remigiusz Maciaszek, Michał Wojtas
Okładka książki Cały ten Rock
Remigiusz MaciaszekMichał Wojtas Wydawnictwo: Znak Horyzont biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak Horyzont
2017-10-11
2017-10-11
Rock Maciaszek Youtube youtuberzy

Jestem bardzo szczęśliwa faktem, że mogłam przeczytać historię Pana Remigiusza. Raz na jakiś czas słucham jego podcasty "Rock i Borys" albo odcinek z jego poranka dnia codziennego. Czytając tą książkę miałam wrażenie że słyszę każde słowo jego głosem. Bardzo ciekawa książka mówiąca o jego życiu i o karierze na YT. Zdjęcia z dzieciństwa Pana Remigiusza tylko wzbogaciły książkę.
Polecam serdecznie każdemu :)

Niestety, książka według mnie nie ma wyraźnego celu i przesłania. Dostajemy przegląd całej osoby Remigiusza Maciaszka, ale bardzo płytki, pisany przez osobę z zewnątrz. Mimo, że wykazuje się wiedzą z branży gamingu, to jest tu zbyt dużo oczywistości, pisanych jak dla przedszkolaka. W samej książce jest wklejonych kilkanaście komentarzy widzów z YT jakby brakowało treści...
Ostatnie kilka rozdziałów czyta się tragicznie. Cały czas powtarzane jest to samo, wałkowanie: Rock, sukces finansowy, Youtube to młode medium, robi to co kocha.
Za to, bardzo mi się podobał ostatni rozdział: "DLC", gdzie są same cytaty Rocka bez żadnego dodatkowego komentarza, choć ma on może z 20 stron.

Podsumowując, moim zdaniem forma książki totalnie nie wypaliła. Autorzy chcieli połączyć vlog z wywiadem pisanym, dodatkowo opatrzonym masą wyjaśnień, których nikt nie potrzebuje. Nagranie tych wywiadów i wrzucenie jako mp4 moim zdaniem byłoby lepsze w odbiorze, bo czytając miałem wrażenie jakbym czytał transkrypcję z wywiadu opatrzoną Wikipedią, co chyba do pewnego stopnia nawet miało miejsce.

Ta książka to historia życia Remigiusza Maciaszka, bardziej znanego w internecie jako Rock lub RockAlone. Jest to jeden z najstarszych youtuberów.

Ta pozycja w głównej mierze opowiada o życiu Rocka, ale dzięki temu „wejściu” w życie współautora wracamy do początków boomu technicznego. Przypominamy sobie o tym jak zaczynała się historia komputerów. Dla młodszych czytelników może być to lekko zaskakujące, jak trzeba było sobie dawniej radzić ze słabszymi maszynami. Pewnie nie pamiętają już kartridży, strzelania do kaczek w telewizorze czy nawet dyskietek. Już niektóre komputery nawet nie mają napędu CD.

Rock to postać wyjątkowa, bo działająca na YouTube od niemal początków rozwoju strony. Jest to youtuber, który osiągnął wysoki pułap popularności utrzymujący się do dnia dzisiejszego. Ma niepodrabialny styl prowadzenie swojego kanału. Trafiamy na zupełnie inny świat, porównując go do innych współczesnych kanałów na najpopularniejszym serwisie na świecie. W książce „Cały ten Rock” możemy poznać dokładniej Remigiusza Maciaszka. Jak wyglądało jego dzieciństwo? Jak poznał swoją żonę? Jak zaczęła się jego przygoda z YouTube? Jak wygląda jego codzienność? Jak potrafi godzić pracę z zajmowaniem się rodziną? Wszystko to zawarte jest w tej pozycji.

Ta książka prędzej czy później musiałaby się pojawić na mojej półce. Jako osoba, dla której świat gier nie jest obcy, doskonale wiedziałam kim jest Remigiusz Maciaszek i jak prawdopodobnie może wyglądać jego książka "Cały ten Rock", którą razem z nim napisał Michał Wojtas.

Pozycja ta jest swoistą biografią o Rocku. O jego początkach w Internecie, dzieciństwie, dorastaniu. Z tej książki można wyciągnąć na prawdę sporo informacji o osobie Remigiusza Maciaszka pod warunkiem, że ktoś dopiero go poznaje.

To jest właśnie minus tej lektury. Wszystko o czym opowiada Rock było w pewnym momencie powiedziane na You Tubie, podcaście czy na streamie. Remigiusz nigdy nie krył się z tym, że jego początki w biznesie zaczęły się na budowie. Nigdy nie narzekał na swoją posturę, wręcz sam potrafił mieć do siebie ogromny dystans i w pewien wyważony sposób wyśmiać samego siebie.

"Pewnie wynikało to z tego, że trochę zmienił się mój wygląd, głos. Pojawił się jakiś dziwny wąs, trochę przytyłem i na pewno nie byłem najpiękniejszym przedstawicielem męskiej populacji."
Nie od razu został You Tuberem. Zanim to nastąpiło, wydarzyło się wiele innych rzeczy. Studia, żona, pierwsze dziecko, wiele wcześniejszych miejsc pracy, a wokół tego wszystkiego gdzieś na drugim planie zawsze był ten motyw gier, które towarzyszyły mu praktycznie przez całe życie.

Pierwszy komputer, pierwsza recenzja gry, poznanie Roja, nagrywanie filmów słabym sprzętem, pewne cechy charakteru, które odziedziczył po swoim tacie... to wszystko w późniejszych latach sprawiło, że w chwili obecnej Rock jest jednym z popularniejszych You Tuberów w Polsce, natomiast jego, że tak to nazwę, ekipa JaRocka z roku na rok staje się większa i to właśnie do niej należy chociażby oglądany przeze mnie na Twitchu Nitek, Kycu, czy też Łosiu.

"Starzejesz się Pan. ;) A mi się wstyd przyznać, że dopiero teraz na Ciebie trafiłem. Całkiem przez przypadek (od Łosia),przez gierki."
"Cały ten Rock", którego napisał Remigiusz Maciaszek i Michał Wojtas to swoista dawka informacji, którą zatytułowałabym: "Jak to wszystko się zaczęło". Książka jest okraszona wieloma zdjęciami z prywatnego archiwum Remigiusza, dzięki czemu możemy zobaczyć Maciaszka na różnych etapach jego życia. Od małego dzieciaka po faceta po czterdziestce.

KONTYNUACJA RECENZJI NA BLOGU:

Książkę przeczytałem z ciekawości, kim jest ten słynny Maciaszek, o którym często wspominał mój syn. Sam nigdy nie miałem okazji oglądać jego filmów na YT. Nie mam zatem porównania, czy jest to kalka z internetu, czy faktycznie czegoś nowego można się z niej dowiedzieć w temacie gier i prowadzenia kanału. Na pewno wielki szacunek za postawę, pomysł na własny biznes i podążanie wybraną przez siebie ścieżką. Co do książki, cóż nie jestem zwolennikiem wysypu książek pisanych przez wszelkiego rodzaju blogerów, celebrytów, piłkarzy itd. Dawniej takie książki pisano pod koniec życia, opisując co udało się w nim osiągnąć, jakich błędów nie udało się uniknąć. Dziś wystarczy przez kilka miesięcy zaistnieć gdziekolwiek, i od razu biorą się za pisanie książek. Trochę to przedwczesne według mnie. Ale w tym przypadku nie jest najgorzej.

Książka długo czekała na półce, żeby po nią sięgnąć. Rock zawsze w swoich filmach mimo rozmów na wiele tematów wydawał mi się osobą nieco zamkniętą na niektóre bardziej osobiste tematy. Podobnie jest w tej książce. Na pewno można Rocka poznać bliżej przez tę pozycję, jednak spodziewałem się czegoś więcej. W końcówce sporo rzeczy się powtarzało i mi osobiście to niezbyt pasowało. Książkę czyta się przyjemniej, jednak momentami miałem wrażenie jakbym czytał pracę magisterską - głównie przez używane słownictwo autora, czy konstrukcję całej książki. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim przy biografii/autobiografii.

Książkę kupiłem od razu po premierze jednak potrzebowałem aż trzech podejść do przeczytania całej pozycji. Rock-a bardzo cenie jako twórce i jest jednym z moich ulubionych youtuberów/streamerów. Dlatego dzięki tej książce poznałem go lepiej i mam lepszy pogląd na wiele jego materiałów. Znalazłem też kilka inspirujących myśli związanych z mechanizmami działania YouTube i prowadzeniem tam działalności. Jednak ciągle są to treści przeznaczone dla wąskiego grona odbiorców. Czyli dla tych, którzy znają YT jak i scenę polskiego gamingu. Pozostali, którzy nie znają tego świata jak i samego Remigiusza pozycja za pewne nieatrakcyjna i nieinspirująca.

Osoba która chyba znają wszyscy którzy choć trochę interesują się grami.
Książka w większości opowieści opowiada o kanale YouTube oraz o zapatrywania samego Rocka do przyszłości tego kanału.
Choć patrząc z perspektywy czasu który upłynął po jej przemierzę odnoszę wrażenie że Rock zaniedbał trochę swój kanał na tym serwisie i nie przykłada się tak jak kiedyś za to często stramuje na żywo na innym kanale.
Choć ostatnio zaczął wrzucać filmy z gier ale nie pasuje mi tu jedna rzecz mianowicie w książce pisze ze nie chce mieć więcej kanałów niż jeden gdyż nie sprawiało by mu takiej satysfakcji ale po latach widzę że ma 2 kanały jeden do gier a drugi jest raczej przeznaczony na różne tematy niekoniecznie związane z grami.
Niestety ale po latach widać pewne niedociaglosci co do przyszłości Rocka opisane w książce.
Ale oczywiście jest sporo dobrych przemyśleń Rocka dlatego oceniam ją na 7 gwiazdek.

Osoba która chyba znają wszyscy którzy choć trochę interesują się grami.

Mogę napisać jedno o tej książce, że przyjemnie się ją czytało, ale już niektóra, terminologia i gry zawarte w tej książce nie są z mojej bajki. Niestety jak znam się trochę na YouTube i tym czym ta platforma się zajmuje to już na temat gier nie wiem nic !!! Po prostu tym się nie interesuję. Chodzi o gry komputerowe oczywiście tz. wirtualne jeśli zaś chodzi o planszówki to uwielbiam !!! Więc ta książka jakoś nie dla mnie była, ale dla twórcy szacunek bo ja niestety bym się nie nadawała i nie chciałabym takiej pracy. Książka dla fanów idealna !

Książka po prostu "okey" ale mam wrażenie, że adresowana do młodszego odbiorcy. Czułem jakby Rock traktował mnie jak dziecko, a nie dorosłą osobę. Mimo to czytało się przyjemnie i dość płynnie, z rzadka zgrzytało.

• Biografie
  • Posiadane