oxfordka

Profil użytkownika: oxfordka

Nie podano miasta Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 4 dni temu
533
Przeczytanych
książek
565
Książek
w biblioteczce
335
Opinii
1 855
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Kobieta
Mentalna optymistka ze skłonnościami do realizmu. Fanka Linkin Park. Swoje serce podzieliła na kilka części. Dwie z nich należą do gier i książek. Ciągle się waha, co kocha bardziej. Uparty, zodiakalny lew. Prawdopodobnie introwertyk, który lubi czasem wyjechać w Polskę do znajomych. Ogień i woda. Dzień i noc. Osobowość, która sama sobie przeczy. Bezsprzeczny narcyz. Bardziej płochliwa wydra niżeli ukryty smok, przyczajony tygrys. Grając, czytam więcej :D cała ja! That's me!

Opinie


Na półkach:

Książka "Ten dziwny wiek", którą napisała Kiley Reid zapowiadała się na prawdę ciekawie. Już od samego początku akcja nabiera tempa, kiedy to Emira - opiekunka jednej z córek państwa Chemberlainów, zabiera małą z domu, późnym wieczorem, ponieważ w mieszkaniu jej pracodawczyni Alix, niebawem miała zjawić się policja, a matka nie chciała niepotrzebnie stresować Briar.

Emira postanawia zabrać dziewczynkę do marketu, który o tej porze jest jeszcze otwarty. Być może nic dziwnego by się nie wydarzyło, gdyby nie fakt, że kobieta zaprowadziła Briar do sklepu, w którym nie dało się uświadczyć żadnej ciemnoskórej osoby, prócz Emiry właśnie.

Osoby przebywające w środku od razu, niemalże z marszu posądziły opiekunkę o porwanie małej dziewczynki i nie miały nawet zamiaru wysłuchiwać jej tłumaczeń. Sytuacja wydawała się być na prawdę trudna i według mnie ten moment wywołał lawinę kolejnych zdarzeń w życiu Emiry.

Nagranie, na którym ochrona sklepu chce odebrać Briar Emirze, wyrzuty sumienia pracodawczyni, że jej pracownica została w tak niesprawiedliwy sposób potraktowana, wpadka męża Alix na antenie stacji telewizyjnej... Co jeszcze może pójść nie tak? Okazuje się, że całkiem sporo!

"Twarz Emiry wyrażała teraz czyste zdumienie. Miała
wrażenie, że zanegowano całkowicie jej istnienie."
Według mnie, książka "Ten dziwny wiek", którą napisała Kiley Reid przedstawia historię czarnoskórej dziewczyny, której życie nie było usłane różami. Samo to, że nie była "tą białą" już utrudniał jej życie. Pozbawiona ubezpieczenia zdrowotnego, zarabiająca ochłapy, bo tego nie można nazwać godnym wynagrodzeniem, kompletnie nie wiedziała, co ze sobą począć.

Sytuacja nieco się zmienia, kiedy kobieta zaczyna spotykać się z mężczyzną, który tamtego felernego dnia nagrał całe wydarzenie. W dalszym ciągu jest nie ufna, jednak z dnia na dzień coraz bardziej otwiera się przed mężczyzną i tak na prawdę zaczyna żyć życiem młodej kobiety wkraczającej w dorosłość, ale jeszcze potrafiącą bawić się w klubach i na imprezach.

KONTYNUACJA RECENZJI NA BLOGU:
https://oxfordka.blogspot.com/2024/04/kiley-reid-ten-dziwny-wiek.html

Książka "Ten dziwny wiek", którą napisała Kiley Reid zapowiadała się na prawdę ciekawie. Już od samego początku akcja nabiera tempa, kiedy to Emira - opiekunka jednej z córek państwa Chemberlainów, zabiera małą z domu, późnym wieczorem, ponieważ w mieszkaniu jej pracodawczyni Alix, niebawem miała zjawić się policja, a matka nie chciała niepotrzebnie stresować Briar.

Emira...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Chciałam skończyć tę historię, ale równoznacznie nie chciałam żegnać się z tymi wszystkimi postaciami, które zdążyłam pokochać. Ten tom był jak pożegnanie dobrego przyjaciela, który wyprowadza się na drugi koniec świata. Gdzieś tam jest, wiemy, że istnieje, ale nie mamy już tak dobrego kontaktu i jakoś samoistnie umykają nam nowinki z jego życia, a pozostają dobre wspomnienia.

Od samego początku książka "Magia triumfuje", którą napisało małżeństwo pod pseudonimem Ilona Andrews, wciąga. Nie może być tak, że główna bohaterka żyje sobie w spokoju jakby nigdy nic i cieszy się tym, co zesłał jej los, a trzeba przyznać, że życie Kate zmieniło się diametralnie, jeśli wrócimy pamięcią do pierwszego tomu.

Z samotnej najemniczki, Kate stała się przyjaciółką, matką, żoną... Chciałoby się napisać również, że córką, jednak ta kwestia zmienia się co chwilę. Z osamotnionej wojowniczki główna bohaterka stała się kobietą otoczoną gromadą przyjaciół, znajomych, nową rodziną, która akceptuje ją z jej wszystkimi zaletami oraz wadami.

"Zrobił to dla mnie. Oddał wolną wolę, żebym przeżyła. (...) Jeśli jakimś cudem przetrwamy, zostanę z nim na zawsze, żyjąc dla przebłysków mojego dawnego Currana."
Jej priorytety diametralnie się zmieniły i teraz Kate nie walczy, by zarobić na własne utrzymanie, a by zapewnić bezpieczeństwo tym, których kocha. Przez cały ten czas to był jeden z najsłabszych punktów Daniels, ale także taki, który powodował, że główna bohaterka potrafiła przenosić góry.

Przyjaciele i rodzina były dla niej ważniejsze niż ona sama. Potrafiła dla nich poświęcić własne życie, byleby tylko uchronić ich od krzywdy. Tym jednak razem w grę wchodziło coś więcej niżeli krąg osób ją otaczających.

KONTYNUACJA RECENZJI NA BLOGU:
https://oxfordka.blogspot.com/2024/01/ilona-andrews-magia-triumfuje.html

Chciałam skończyć tę historię, ale równoznacznie nie chciałam żegnać się z tymi wszystkimi postaciami, które zdążyłam pokochać. Ten tom był jak pożegnanie dobrego przyjaciela, który wyprowadza się na drugi koniec świata. Gdzieś tam jest, wiemy, że istnieje, ale nie mamy już tak dobrego kontaktu i jakoś samoistnie umykają nam nowinki z jego życia, a pozostają dobre...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Tym razem będę starała się odnieść do książki bardzo obiektywnie ponieważ moje prywatne zdanie może być nie sprawiedliwe względem tej pozycji. Dalczego? Otóż "Wisielcza góra" nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Pauliny Hendel, jednak zauważyłam coś, co zaczęło mnie męczyć w jej pracach. Zarówno ta książka, jak i seria Żniwiarza, czy cykl Zapomnianej księgi ciągle mielą temat słowiańskich demonów. Jedyne co się zmienia to bohaterowie oraz fabuła, ale wszystko to ciągle otoczone jest demonami i bóstwami. Trochę takie never ending story i właśnie z tego powodu wolałabym nie odnosić się do swojego zdania na temat tej pozycji, a pokazać Wam ją jako produkt, po którym możecie się spodziewać konkretnych rzeczy.

O czym zatem jest "Wisielcza góra", którą napisała Paulina Hendel? Naszymi głównymi bohaterami jest trójka rodzeństwa, które musiało wyjechać do swoich ciotek na pół roku. Ich rodzinna sytuacja nie jest przyjemna. Opuszczeni przez matkę, która ułożyła sobie życie na nowo, wychowywani są przez ojca, który musi ich opuścić na pół roku, by zarobić pieniądze. Dzieciaki w tym czasie zostają oddani pod opiekę ciotki Mirki oraz Bogny, mieszkających w Grobowicach - bardzo małym miasteczku, gdzie wydawać by się mogło, świat się zatrzymał.

"Wszystko w środku było stare - meble i wszelkie sprzęty. W pokojach nie było nawet gniazdek elektrycznych! Jedyne dwa znajdowały się w kuchni. Ciekawe, jak będą ładować telefony. Może warto ustalić jakiś grafik? Choć z drugiej strony, nie mieli tu zasięgu, więc czuli się zupełnie oderwani od świata."
Nie ma tam Internetu, ludzie nie posiadają w swoich domach podstawowych urządzeń elektrycznych takich jak automat do prania, telefon komórkowy, telewizor... Antek, Ania oraz Nastka trafiają do miejsca, w którym cywilizacja zatrzymała się w średniowieczu i nie ma zamiaru z niego wychodzić. Ludzie patrzą na nich podejrzliwie, a po pewnym czasie wokół nich zaczynają dziać się na prawdę dziwne rzeczy.

Morderstwa, dziwne potwory skrywające się w cieniu, jakby każdy coś ukrywał i za wszystkie złe rzeczy obwiniał dzieciaki, a zwłaszcza Antka oraz Anię, którzy byli starsi od Nastki. W końcu udaje im się zaprzyjaźnić z grupką znajomych i tak na prawdę od tego czasu akcja powoli nabiera tempa.

KONTYNUACJA RECENZJI NA BLOGU:
https://oxfordka.blogspot.com/2024/03/paulina-hendel-wisielcza-gora.html

Tym razem będę starała się odnieść do książki bardzo obiektywnie ponieważ moje prywatne zdanie może być nie sprawiedliwe względem tej pozycji. Dalczego? Otóż "Wisielcza góra" nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Pauliny Hendel, jednak zauważyłam coś, co zaczęło mnie męczyć w jej pracach. Zarówno ta książka, jak i seria Żniwiarza, czy cykl Zapomnianej księgi...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika oxfordka

z ostatnich 3 m-cy
oxfordka
2024-04-20 15:54:46
oxfordka oceniła książkę Ten dziwny wiek na
5 / 10
i dodała opinię:
2024-04-20 15:54:46
oxfordka oceniła książkę Ten dziwny wiek na
5 / 10
i dodała opinię:

Książka "Ten dziwny wiek", którą napisała Kiley Reid zapowiadała się na prawdę ciekawie. Już od samego początku akcja nabiera tempa, kiedy to Emira - opiekunka jednej z córek państwa Chemberlainów, zabiera małą z domu, późnym wieczorem, ponieważ w mieszkaniu jej pracodawczyni Ali...

Rozwiń Rozwiń
Ten dziwny wiek Kiley Reid
Średnia ocena:
6.7 / 10
405 ocen
oxfordka
2024-04-20 15:54:01
oxfordka i GabiKotonowicz są teraz znajomymi
2024-04-20 15:54:01
oxfordka i GabiKotonowicz są teraz znajomymi
oxfordka
2024-04-10 00:47:07
oxfordka oceniła książkę Magia triumfuje na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-04-10 00:47:07
oxfordka oceniła książkę Magia triumfuje na
8 / 10
i dodała opinię:

Chciałam skończyć tę historię, ale równoznacznie nie chciałam żegnać się z tymi wszystkimi postaciami, które zdążyłam pokochać. Ten tom był jak pożegnanie dobrego przyjaciela, który wyprowadza się na drugi koniec świata. Gdzieś tam jest, wiemy, że istnieje, ale nie mamy już tak dobrego kon...

Rozwiń Rozwiń
Magia triumfuje Ilona Andrews
Cykl: Kate Daniels (tom 10)
Średnia ocena:
8.1 / 10
570 ocen
oxfordka
2024-03-16 17:08:55
oxfordka oceniła książkę Wisielcza góra na
6 / 10
i dodała opinię:
2024-03-16 17:08:55
oxfordka oceniła książkę Wisielcza góra na
6 / 10
i dodała opinię:

Tym razem będę starała się odnieść do książki bardzo obiektywnie ponieważ moje prywatne zdanie może być nie sprawiedliwe względem tej pozycji. Dalczego? Otóż "Wisielcza góra" nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Pauliny Hendel, jednak zauważyłam coś, co zaczęło mnie ...

Rozwiń Rozwiń
Wisielcza góra Paulina Hendel
Średnia ocena:
7.2 / 10
645 ocen
oxfordka
2024-03-09 11:45:25
oxfordka oceniła książkę Trylogia na
7 / 10
i dodała opinię:
2024-03-09 11:45:25
oxfordka oceniła książkę Trylogia na
7 / 10
i dodała opinię:

Przyznam się, że sama jako uczennica, starałam się omijać lektury szkolne szerokim łukiem. Sam pomysł by czytać coś, co jest napisane topornie, w staropolskim języku, mnie odrzucał. Wszystkie te lektury wydawały mi się nudne, bez sensu i tak w zasadzie po co w ogóle my wszyscy je czytamy? ...

Rozwiń Rozwiń
Trylogia Henryk Sienkiewicz
Cykl: Trylogia Sienkiewicza (tom 1-3)
Średnia ocena:
7.9 / 10
1111 ocen
2024-02-01 15:55:41
oxfordka Zagłosowała w plebiscycie "Książka Roku 2023"
2024-02-01 15:55:41
oxfordka Zagłosowała w plebiscycie "Książka Roku 2023"

ulubieni autorzy [9]

Anna Shinoda
Ocena książek:
8,0 / 10
1 książka
0 cykli
Pisze książki z:
3 fanów
Magdalena Kordel
Ocena książek:
7,4 / 10
31 książek
8 cykli
570 fanów
J.K. Rowling
Ocena książek:
7,7 / 10
43 książki
14 cykli
11336 fanów
Jacek Galiński Koniec się pani nie udał Zobacz więcej
Jacek Galiński Koniec się pani nie udał Zobacz więcej

Dodane przez użytkownika

Jacek Galiński Koniec się pani nie udał Zobacz więcej
Jacek Galiński Koniec się pani nie udał Zobacz więcej
Marcin Mortka Przed wyruszeniem w drogę Zobacz więcej
Zoë Folbigg Stacja miłość Zobacz więcej
K.A. Figaro Dwie Drogi Zobacz więcej
Frank Miller Przeklęta Zobacz więcej
ND Stevenson Nimona Zobacz więcej
Agnieszka Sawicz Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy Zobacz więcej
Agnieszka Sawicz Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
533
książki
Średnio w roku
przeczytane
44
książki
Opinie były
pomocne
1 855
razy
W sumie
wystawione
335
ocen ze średnią 7,1

Spędzone
na czytaniu
2 840
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
42
minuty
W sumie
dodane
10
cytatów
W sumie
dodane
1
książek [+ Dodaj]