To (nie) koniec świata

Altenberg
2019-10-22
2019-10-22
Darwin Grupa Filmowa youtube

DNF. Nie. Humor, który śmieszy w filmie zdecydowanie nie nadaje się do książki.

DNF. Nie. Humor, który śmieszy w filmie zdecydowanie nie nadaje się do książki.

Świetna pozycja dla fanów Darwinów i ich uniwersum. Książka jest niesamowicie ładnie wydana - piękne i tematyczne ilustracje, małe smaczki graficzne itd. Z każdej strony wylewa się wręcz charakterystyczny humor autorów. Co zaskakujące, znalazło się nawet odrobinę miejsca na głębsze przemyślenia. To wszystko jest bardzo miłym ukłonem wobec fanów.

Niestety, mam jeden zarzut wobec książki - jest trochę nierówna. Nie jest to raczej spowodowane "przyłożeniem się" autorów do pisania konkretnych rozdziałów. Wynika to bardziej z faktu, iż nie da się wszyskich postaci z uniwersum lubić tak samo - a wiele z nich ma swoje oddzielne rozdziały.

Niemniej nie jest to typowa książka "Youtuberów" tylko pełnoprawne dzieło, które zdecydowanie najbardziej docenią fani.

Niestety, mam jeden zarzut...

Książka bardzo nierówna. Opowiadania świetne (ok 8/10) reszta słaba (ok 3/10)

Książka bardzo nierówna. Opowiadania świetne (ok 8/10) reszta słaba (ok 3/10)

Jeśli, ktoś zna i ogląda całe uniwersum Darwinów to to jest pozycja obowiązkowa! Rozwinięcie wielu odcinków i wiele nowych historii.

Jako wierna fanką G.F Darwin kocham i chce więcej!
Tak się wciagnęłam, że przeczytałam w dwa dni i na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę❤️

Jako wierna fanką G.F Darwin kocham i chce więcej!

Graficznie tej książce nie mam nic do zarzucenia, bo jest bardzo estetyczna i dopracowana. Czytając historie, czuć typowy dla Darwinów humor, bardzo dużo smaczków i ukłonów w stronę wiernych widzów. Niektóre historie nieco się ciągnęły i dłużyły, inne wręcz wciągnęły mnie na tyle, że mogłabym przeczytać osobną książkę, która rozwinęłaby akcję. Obowiązkowa pozycja dla fanów Darwinowych produkcji, chcących lepszego wglądu w uniwersum.

**A gdyby tego było mało, proszę państwa, w tej opinii poraz pierwszy zastosowano lokowanie produktu. Proszę spojrzeć.**
"-Co tam czytasz Carum? Ciekawe?
-Czytam książkę Wojtku, z najlepszej warszawskiej księgarni jaką znam. Książka Marka Hucza i Janka Jurkowskiego, data wydania 2019. Historie, strzelaniny, romanse i zdrady, a wszystko w cenach, że nic tylko kupować i czytać! Książka Marka Hucza i Janka Jurkowskiego, "To (nie) koniec świata", 416 stron. Idealna na weekendy! Książka "To (nie) koniec świata! Najlepsza książka, książka, książka, książka. Najlepsza książka!"

PS - Opinia ta, to przerobiona reklama najlepszego poznańskiego chleba z piekarni habdzibadło. Zapraszam do zapoznania się z oryginałem ;) "Tdlr" książka świetna dla fanów Darwinów, chętnych do zgłębienia uniwersum

"-Co tam czytasz Carum? Ciekawe?

Coś absolutnie genialnego! Książka pełna absurdalnego i abstrakcyjnego humoru, z którego znani są Darwini. Pozycja raczej dla fanów uniwersum, chociaż i bez znajomości twórczości panów Hucza i Jurkowskiego nie raz można głośniej wypuścić powietrze nosem, a i czasami porządnie skisnąć.

Przepełniona typowym dla G.F Darwin humorem, okraszona cudnymi ilustracjami, napisana bardzo ciekawie, choć przyznać muszę, że momentami czytało się dość topornie - niektóre historie wydawały się dość chaotyczne i jak to u Darwinów bywa kompletnie szalone, co w przełożeniu na literaturę bywało trudniejsze do ogarnięcia umysłem zwykłego śmiertelnika, zwłaszcza że opisy samych scen i sytuacji nierzadko były zbyt skąpe, by można się do nich porządnie przygotować. Niemniej, całościowo, zdecydowanie warto. Mistrz Motyl i jego zaskakująco trafne życiowe rady czy jak zwykle nieodparty Agent 700 - przy zdecydowanej większości fragmentów bawiłam się wyśmienicie i zachwycona parskałam śmiechem, szukając wzrokiem ofiary, której mogłabym przeczytać kolejny przezabawny fragment (albo wysłać całe strony i ocean cytatów - wybacz mi Roś)!
I wreszcie - w całym tym darwinowym szaleństwie "Tajemnica Rafała" nie jest ani czymś, czego się czytelnik spodziewa, ani czymś, po czym może tak po prostu znaleźć sobie miejsce. Sądzę, że zarazem jest to wielka siła tej książki, bo zmusza do spojrzenia na pozostałe komediowe opowiastki w nieco inny sposób. Było to całkowicie nieoczekiwane i wzruszające - sądzę że stanowiło jedne z najlepiej napisanych fragmentów, najbardziej też zapadających w pamięć. Być może dlatego, że klimatem zdaje się kontrastować, ujawnia jednak bardzo dojrzałe podejście do opowiadanych historii i finalnie skłonił mnie do podniesienia oceny o całą gwiazdkę - zasłużyli!

Nie tak świetne jak filmy, ale książkę też potrafili napisać. Niektóre fragmenty nudniejsze, ale niektóre bardzo zabawne, a czasami nawet takie poważniejsze. Fanom się raczej spodoba, a całej reszcie tylko konkretne rozdziały.