To (nie) koniec świata

Altenberg
2019-10-22
2019-10-22
Darwin Grupa Filmowa youtube

Coś absolutnie genialnego! Książka pełna absurdalnego i abstrakcyjnego humoru, z którego znani są Darwini. Pozycja raczej dla fanów uniwersum, chociaż i bez znajomości twórczości panów Hucza i Jurkowskiego nie raz można głośniej wypuścić powietrze nosem, a i czasami porządnie skisnąć.

Jestem na tak!
Grupę Filmową Darwin znałam z Youtube. Kupili mnie swoim poczuciem humoru i abstrakcyjnymi pomysłami.
Stand Up w ich wykonaniu obejrzała większość mojej rodziny, Maluj z Arturem - hit imprezy.
Książka "To (nie) koniec świata" jest rozszerzeniem uniwersum Darwinów. Poznamy losy bohaterów znanych nam z shortów Darwina.
Będziemy świadkami zacieśniania więzi Basi i Sławka. Poznamy wątpliwy geniusz agenta 700 oraz otrzymamy cenne wskazówki od Mistrza Motyla!
Dosyć gadania i zachwalania!
Zapraszam do lektury :)

Jestem na tak!
Będziemy świadkami zacieśniania więzi...

Chłopakom zdecydowanie lepiej idzie pisanie scenariuszy niż różnego rodzaju opowiadań z uniwersum. Miałam wielokrotnie wrażenie, że niektóre teksty były pisane "na odwal się", brakowało tego błyskotliwego humoru, który znamy z filmów na YouTube. Książkę ratują części poświęcone Mistrzowi Motylowi i Juliuszowi Słowackiemu.

Trochę na półce czekała ta książka, ale w końcu się za nią wziąłem i w sumie nie żałuje. Ogólnie z Darwinami jest tak, że ich filmy jak i całe uniwersum są bardzo inteligentnie zrobione i po prostu fajnie się w tym świecie funkcjonuje. Książka Marka i Janka to po prostu więcej tego typu treści i dopełnienie niektórych opowieści. Co do samej treści to muszę przyznać, że najbardziej mi się podobał rozdział "Tajemnica Rafała", wśród śmieszkowej reszty ten był bardzo poważny i pouczający, reszta w większości była na podobnym poziomie. Najmniej zaś podobały mi się "Niewykorzystane scenariusze", niektóre zahaczały po prostu o bluźnierstwo i średnio się to czytało. Ostatecznie jednak mój odbiór tego jest pozytywny i zachęcam fanów Grupy Filmowej Darwin sięgnięcia po tę książkę.

Przepełniona typowym dla G.F Darwin humorem, okraszona cudnymi ilustracjami, napisana bardzo ciekawie, choć przyznać muszę, że momentami czytało się dość topornie - niektóre historie wydawały się dość chaotyczne i jak to u Darwinów bywa kompletnie szalone, co w przełożeniu na literaturę bywało trudniejsze do ogarnięcia umysłem zwykłego śmiertelnika, zwłaszcza że opisy samych scen i sytuacji nierzadko były zbyt skąpe, by można się do nich porządnie przygotować. Niemniej, całościowo, zdecydowanie warto. Mistrz Motyl i jego zaskakująco trafne życiowe rady czy jak zwykle nieodparty Agent 700 - przy zdecydowanej większości fragmentów bawiłam się wyśmienicie i zachwycona parskałam śmiechem, szukając wzrokiem ofiary, której mogłabym przeczytać kolejny przezabawny fragment!
I wreszcie - całym tym darwinowym szaleństwie "Tajemnica Rafała" nie jest ani czymś, czego się czytelnik spodziewa, ani czymś, po czym może tak po prostu znaleźć sobie miejsce. Sądzę, że zarazem jest to wielka siła tej książki, bo zmusza do spojrzenia na pozostałe komediowe opowiastki w nieco inny sposób. Było to całkowicie nieoczekiwane i wzruszające - sądzę że stanowiło jedne z najlepiej napisanych fragmentów, najbardziej też zapadających w pamięć. Być może dlatego, że klimatem zdaje się kontrastować, ujawnia jednak bardzo dojrzałe podejście do opowiadanych historii i finalnie skłonił mnie do podniesienia oceny o całą gwiazdkę - zasłużyli!

Nie tak świetne jak filmy, ale książkę też potrafili napisać. Niektóre fragmenty nudniejsze, ale niektóre bardzo zabawne, a czasami nawet takie poważniejsze. Fanom się raczej spodoba, a całej reszcie tylko konkretne rozdziały.

Jedyne książki napisane przez twórców yt jakie jestem w stanie zaakceptować. Chłopaki proszę o więcej.

Doskonałe podsumowanie twórczości Grupy filmowej Darwin. Zabawna, błyskotliwa, wzruszająca. W życiu nie kupiłabym książki jutubera, ale w tym wypadku nie miałam żadnych wątpliwości.

Wyśmienite rozszerzenie uniwersum Darwinów. Podczas czytania bawiłam się na prawdę dobrze :D

Ten świetnie napisany zbiór opowiadań, dzienników i notatek to świetne przedłużenie Darwinowersum.
GFD pokazała że potrafi nie tylko robić dobre filmy ale także pisać wciągające opowieści.