Władca Cieni

Okładka książki Władca Cieni Cassandra Clare
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Władca Cieni
Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Mroczne Intrygi (tom 2) Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Inne

Patronaty LC

Okładka książki Srebrna maska Holly Black, Cassandra Clare
Ocena 8,3
Srebrna maska Holly Black, Cassan...
Okładka książki Brązowy klucz Holly Black, Cassandra Clare
Ocena 8,1
Brązowy klucz Holly Black, Cassan...
Okładka książki Miedziana rękawica Holly Black, Cassandra Clare
Ocena 7,6
Miedziana ręka... Holly Black, Cassan...

Mogą Ciebie zainteresować

1926 ocen

W tej częściej mamy dalsze losy Nocnych Łowców. Jest w tej książce trochę więcej akcji, kilku nowych ciekawych bohaterów które mają ciekawą przeszłość, pojawia nam się nowa relacja między głównymi bohaterami chodź jest ona strasznie denerwująca i jak to zwykle bywa to dziewczyna musi być tą co nie myśli .. -.- Niestety znowu długie opisówki, po jakimś czasie czytelnik się gubi w tym co przeczytał i po jakimś czasie już się nie ma ochoty tego czytać...

Wiele czasu minęło od przeczytania pierwszego tomu serii co powodowało u mnie wiele obaw. Czy dalej bede tak kochać ten świat jak kiedyś? Czy się nie zawiodę?
Nic z tych rzeczy. Mimo lat które upłynęły cieszyłam się ta książka dokładnie tak jak poprzednim tomem kilka lat temu. Historia jest ciekawa, rozbudowana i bardziej inkluzywna niż ją zapamiętałam. Czytanie sprawiło mi wiele radości a 850 stron pochłonęłam bardzo szybko. Główne postaci są barwne łatwo się do nich przywiązać. Zaskoczyło mnie to jak bardzo polubiłam wątek młodszych bohaterów. Zakończenie ogromnie mnie zaskoczyło i nie mogę doczekać się przeczytania kolejnej części serii. Autorka jeszcze nigdy mnie nie zawiodła a towarzyszy mi już od lat.

Czy Nocni Łowcy mogą czuć się bezpiecznie, gdy groźny czarownik został pokonany?

Choć każde z nich bardzo by tego chciało jeszcze długo będą musieli poczekać na spokój.

Emma wprowadza swój plan w życie. Choć serce pęka jej od wypowiadanych kłamstw jest gotowa się poświęcić, byleby uratować Juliana. Oficjalnie Mark, niedawno odzyskany brat jej parabatai, i ona zaczęli się spotykać.

Według niej tylko tak może uchronić go przed zgubą.

Jednak ta mistyfikacja coraz bardziej chwieje się w posadach, a trafienie do Faerie zdaje się tylko przybliżać jej upadek. Razem z chłopakami i przyjaciółką Cristiną przemierza ten świat, by w końcu trafić do Jasnego Dworu.

Zawrą tam mroczny pakt z królową.

Powrót do Los Angeles nie jest jednak tak radosny jak oczekiwali. Między Nocnymi Łowcami, a Podziemnymi rośnie napięcie, do Instytutu wprowadzają się Centurioni, a Clary nie spodziewa się wrócić z następnej misji żywa. Wszystko to dodatkowo przytłacza Emmę, która wciąż boleśnie odczuwa bliskość Juliana.

Gdy na scenę wkracza Alec i Magnus sytuacja młodych Nocnych Łowców jeszcze bardziej się gmatwa, a trudne zadanie, którego się podjęli, staje się jeszcze bardziej wymagające.

Mimo ich pomocy nic nie idzie zgodnie z planem.

"Władca Cieni" Cassandry Clare to świetna kontynuacja poprzedniego tomu. Ponownie pojawią się tutaj postacie z innych serii Autorki, co ogromnie mi się podoba.

Świat nefilim, mimo że skomplikowany i rozdzierany przez wewnętrzne konflikty, wciąż sprawia, że chciałabym się w nim znaleźć razem z ulubionymi bohaterami. Dlatego bardzo się cieszę z każdej strony tych obszernych książek. Dzięki nim mogę znaleźć się w innym, magicznym wręcz świecie.

A Wy chcielibyście, choć na jedno popołudnie, znaleźć się razem z nimi w Instytucie?

Mimo ogromnej objętości, książkę tę pochłania się w tempie ekstremalnie szybkim. Cała historia jest bardzo wciągająca i świetnie napisana. Trochę za dużo było tutaj wątku romantycznego. Czasami książka również jest za bardzo rozwleczona. Ale ogólnie na plus, dobrze odrywa od rzeczywistości, chociaż sama końcówka łamie serce;(

Przyznam się, że mam mieszane uczucia - niby fajnie, niby w klimacie, ale coś mnie uwierało podczas czytania.
Mam wrażenie, że czasami trochę za bardzo rozwleczone i nuda się wkradała.
Co nie znaczy, że było źle, było nieźle.

Mam wrażenie, że czasami trochę za bardzo rozwleczone i nuda się wkradała.
Co nie znaczy, że było źle, było nieźle.

Z książkami Cassandry jestem związana od wielu lat. Nigdy nie przestałam kochać historii i świata nocnych łowców. W tej części nie zabrakło świetnych wątków i dreszczyku emocji. Jednak było lekkie rozczarowanie, ponieważ Emma i Jules wypadają najsłabiej z par jakie stworzyła do tej pory Cass. Najbardziej interesującą postacią w tej trylogi jest Kit. Czuje że bohater ma szanse nieźle się rozwinąć. Przede mną ostatnia część i mam nadzieję że będzie to ciekawe zakończenie, takie w stylu Cass, w końcu do tego przez wiele lat nas przyzwyczaiła. Polecam

Zdecydowanie gorsza od pierwszego tomu. Rozwleczona, trochę odgrzewanie kotleta, rozciąganie na siłę. Czasem wiało straszną nudą. Najgorsze jednak były nic nie wnoszące do historii zapychacze oraz irytujące zachowanie Emmy. Wręcz tak głupie, że aż się momentami odechciewało czytać dalej. Zakończenie fatalne

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Całkiem szczerze ciężko mi przyszło czytanie tej książki. Sama fabuła jest ciekawa, bohaterowie ok, ale narracja jest męcząca.
Autorka trochę przesadza z doprawianiem magią bohaterów i ich relacji.
Jestem rozczarowana zakończeniem książki

Autorka trochę przesadza z doprawianiem magią bohaterów i ich relacji.
Jestem rozczarowana zakończeniem książki

Drugi tom trylogii Mrocznych Intryg jeszcze mocniej wciąga czytelnika do świata Nefilim, a niesamowite dogranie nawet najmniejszych wątków zdecydowanie nie raz Was zaskoczy. Cassandra Clare porwie Was do mrocznego i tajemniczego świata faerie, do którego Nocni Łowcy przecież nie powinni mieć wstępu. Jak wielkie tajemnice ukrywa Diana, skoro nie jest w stanie nikomu zaufać na tyle, aby je wyjawić? Czy Julian poświęciłby wszystko dla swojej rodziny bez względu na cenę? Jak Emma poradzi sobie z palącym uczuciem miłości do swojego parabatai?Czy Cristinie uda się zostawić przeszłość za sobą? I czy rodzina Blackthornów utrzyma swoje sekrety przed Clave? To tylko nieliczne z pytań na które znajdziecie odpowiedź sięgając po "Władcę Cieni". Nie zwlekajcie, bo ominie was kawał dobrej literatury, a cytaty i dialogi, które tam znajdziecie wyryją się w waszej pamięci na długi czas.

Woow... Nie sądziłem, że ta część mnie czymś zaskoczy. Dużo akcji, dużo ciekawych wątków, super książka! Czytałem z zapartym tchem i dość szybko uporałem się z tą "dużą" książką. Zdecydowanie polecam, a zakończenie wgniata!