Księga tysiąca i jednej nocy. Tom 1

autor nieznany Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Cykl: Księga tysiąca i jednej nocy (tom 1) klasyka
Kitab alf lajla wa lajla
Andrzej Czapkiewicz, Jerzy Ficowski [et al.]
Państwowy Instytut Wydawniczy
Baśnie podania legendy
Kitab alf lajla wa lajla
Księga tysiąca i jednej nocy (tom 1)
klasyka
Andrzej Czapkiewicz, Jerzy Ficowski [et al.]
Baśnie podania legendy

Przez mój ogromny entuzjazm, trochę się zawiodłam. Oczekiwałam brutalności, władzy, dominacji, emocji, a tak naprawdę było trochę nijako, wszystkiego jak na lekarstwo. Mimo wszystko polecam sięgnąć chociaż dla samej książki, która ma tak fantastyczną oraz fascynującą przeszłość.

Tak, jak ktoś chce przeczytać średniowieczną pozycję zafiksowaną na seksie, to jak najbardziej jest to bajka dla niego. Dla dzieci do lat nastu niektóre teksty należy edytować, ale też się świetnie bawią, ku mojemu zdziwieniu. Dżin im nie straszny, dłużyzny też... ale zabijanie żon bez powodu lub z afektu tego już się nie da wytłumaczyć w prosty sposób, szczególnie przed snem.

Księga tysiąca i jednej nocy. Tom I (1974)

Pierwszy tom zbioru bliskowschodnich bajek, legend i anegdot, zamkniętych w kompozycyjną ramę opowieści o Szeherezadzie, rozgrywających się w czasach rządów Abbasydów, czerpiących z tradycji islamu i lokalnych źródeł przedmuzułmańskich. Obszerny spadek po dawnych bajarzach i mistrzach gawędy.

Jest to ciekawa publikacja,...

Dyskusje

• Klasyka