Droga do Nidaros

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Oko jelenia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2008-03-28
2008-01-01
Fabryka Słów
oko jelenia Hanza podróże do przeszłości
Oko jelenia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2008-03-28
oko jelenia Hanza podróże do przeszłości

Jak dla mnie Pilipiuk w fajnym wydaniu. Coś innego niż Wędrowycz i bimber. Jest fantastyka, smród, średniowiecze ale także komputery i oko jelenia. Aaaa i jeszcze łassssica z zaświatów czy innych światów. Dla mnie ożeźwiające.

Mocne zaskoczenie. Jak bardzo lubię styl Pilipiuka, tak kojarzę go z nieco niepoważnym, powierzchownym wręcz humorem i budowaniem narracji; miało to miejsce zarówno w serii o wampirach, jak i - świetnym skądinąd - cyklu poświęconym Wędrowyczowi. W "Oku Jelenia" dostajemy innego Pilipiuka. Humor pojawia się z rzadka, za to oś historii jest poważna i naprawdę fascynująca....

Ocena: 6,5
Uważam, że 7 jest za wysoką ceną, a 6 - za małą.
Sądzę, że ten pierwszy tom jest trochę wydłużony, jednakże cykl zapowiada się ciekawy.

Rewelacja, przeczytałem w 3 dni. Widać solidne przygotowanie do napisania tej książki, już nie mogę doczekać się aż zasiądę nad t.g II.

Ciekawy cykl ("Oko jelenia", 7 tomów). Cofamy się prawie 5 wieków wstecz do dawnej Hanzy. Wydaje się być napisany z dużą dbałością historyczną. Trochę elementów fantastycznych. Czyta się świetnie. Ja jednym "cięgiem" przeczytałem całość. Polecam.

Kolejna bardzo dobra seria Pilipiuka. Pierwszy tom zapowiada znakomitą serię.

Doskonały balans między absurdem, historią i narracją.

Polecam, 8/10.

Oko Jelenia brzmi bardzo niepoważnie? Dziecinnie? Nie zakładałem, że kiedyś przeczytam tę serię, ale jednak się stało.
Cykl przypomina mi Trylogię Husycką i Pana Lodowego Ogrodu, wciąż zachowując wyjątkowość.
Pan Andrzej zadbał o szczegóły nadające światu rzeczywistości, przyczepić się mogę do Marka, który będąc nauczycielem informatyki posiada znaczną wiedzę o historii,...

Pierwsza część zaczyna się dość drastycznie końcem świata, a później jest jeszcze dziwniej. Po przeczytaniu wszystkich części stwierdzam, że i tak było warto przeczytać tę serię i przenieść się w świat Hanzy. Później zdążyłam zapomnieć, że to przez inwazję dziwnego kosmity. ;)

Dojrzała powieść Pilipiuka. Ciekawa, ale trochę zbyt obszerna. Można odnieść wrażenie, że wydawca płacił od liczby słów.

Fabuła dobra, ale przemyślenia postaci męczące... Dłużyzna, jakby zrobić z całego cyklu 1 tom, to byłoby lepiej...

Dyskusje

7 128