Droga do Nidaros

Okładka książki Droga do Nidaros
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Oko jelenia (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Oko jelenia (tom 1)
Fabryka Słów
2008-03-28
2008-01-01
oko jelenia Hanza podróże do przeszłości

więcej Więcej

Na półkach: , , , , ,

W rozpoczynającej siedmiotomowy cykl "Oko Jelenia" "Drodze do Nidaros", Andrzej Pilipiuk zaskoczył mnie całkiem odmiennym sposobem konstruowania fabuły.
Przyznać trzeba pomysł to arcyciekawy, koniec życia na Ziemi staje się początkiem, możliwością powrotu do przeszłości w tym wypadku XVI wieku. A wszystko za sprawą pozagalaktycznej cywilizacji, w osobie Skrata który w...

UWAGA - oceniam cały siedmioksiąg! Robię tak, gdyż ciężko ocenić jeden tom z osobna.
Ogólnie całość ciekawa, XVI wieczne realia są fajnie przedstawione ale widać, że autor czasem "odlatuje". Ma jakiś pomysł, realizuje go mozolnie, od podstaw na kilkudziesięciu stronach, po czym bach! Zmienia koncepcję, porzuca, i tak naprawdę czytało się te strony w sumie po nic.
Szkoda...

Książka przeciętna, ale zarzuty o ultraprawicowośc i nienawiści do UE to przesada.
Popieram opinię "klaudii".

Ciekawa i dość oryginalna seria, jeśli komuś nie przeszkadza nieudolna ultraprawicowa propaganda i nienawiść do UE. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wyglądałaby Polska bez UE to zapraszam na Białoruś albo Ukrainę

Pierwszy tom całkiem ciekawy, zaskakujący początek i przeniesienie akcji do późnego średniowiecza, słucha się fajnie, ale z czasem staje się nużący i ciekawą akcję zastępują dysputy o tematyce religijnej, początku 2 tomu już nie zdzierżyłem

Początek niezbyt udany, ale rozkręca się.

Zadziwiło mnie połączenie SI-FI oraz FANTASY. Jednak w połączeniu z nietuzinkowym poczuciem humoru autora jak również jego wiedzą historyczną, geograficzną, filozoficzną i teologiczną - powieść ta z początku dość dziwaczna (choć e-łasica do końca wydaje mi się być dżina :-P ) , wciąga jak czarna dziura. Nie zauważysz nawet kiedy sięgniesz po kolejny tom.

Przeczytana dawno temu, ale pamiętam jak bardzo beznadziejna była cała ta seria i jak fatalnie zakończona. Kiedyś nie miałam jeszcze dobrego porównania z naprawdę świetnymi i wciągającymi pozycjami, po które dziś sięgam i lubię wracać i dochodzę do wniosku, że to był jedyny powód, dla którego kontunuowałam czytanie. Serii nie polecam, bohaterzy nie są wielowymiarowi, żarty...

Z twórczością Pilipiuka często jest tak, że zapowiada się super, pomysł ciekawy, zdarzają się momenty wciągające, ale ostatecznie za dużo nużących opisów i niepotrzebnych detali. Ogólnie na plus. Źle nie jest, ale i też mogło być lepiej.

Nieźle się słucha, choć mam wrażenie, że to bardzo długie wprowadzenie do jakiejś konkretnej akcji.

7 376
    1 606