Piękne złamane serca

Data 1. wydania:
2016-02-25
Joanna Grabarek
Insignis
debiut literacki dziewczyna nastolatka odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść dla młodzieży przyjaciółka przyjaźń relacje rodzinne rywalizacja tajemnica zazdrość
Beautiful Broken Things
literatura młodzieżowa
Joanna Grabarek

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Serce podzielone na trzy

4 Link do recenzji

Oprócz przepięknej okładki, ma również przecudowne wnętrze. Nie czytałam równie dobrej i prawdziwej historii o przyjaźni. A także o problemach. Polecam każdemu.

Na półkach: , , , , ,

Chyba oczekiwałam od tej książki czegoś więcej, a może po prostu przeczytałam ją w złym czasie. Myślę, że gdybym sięgnęła po nią chociaż kilka miesięcy temu, to bardziej by mi się spodobała. Teraz mi tutaj czegoś brakowało. Nastawiałam się też na coś innego.

Mimo to historia jest dobra. Nie powaliła mnie, ale myślę, że warto dać jej szansę, bo na pewnoz anjdzie wielu...

"Żałuję, że nie mam siostry. Zawsze uważałam, że to najlepsze, co może ci się przytrafić. To jakby mieć najlepszą przyjaciółkę, genetycznie uwarunkowaną do pokochania cię."

"Piękne złamane serca" to książka o prawdziwej przyjaźni, ale też o przyjaźni będącej trucizną.

"...prośba o pomoc jest oznaką siły, a nie słabości."

Jest to książka przeznaczona dla osób nieco młodszych, w wieku 15-17lat. Jednak, ze względu na poruszany tu temat przemocy i jego wpływu oraz oddziaływanie na rozwój dziecka warto po nią sięgnąć nawt dorosłym.

"Nie każdy...

Jest w tej książce coś miłego, lekkiego, coś niezwykłego, coś takiego, co sprawia, że choć piszący te słowa nie jest nastolatką, bo do nich w dużej mierze adresowane są Piękne złamane serca, to jednak chwilę, dni kilka po lekturze wciąż jestem pod jej wrażeniem.

Nie bez znaczenia są te wszystkie słowa, o które otarło się moje oko zanim na kartach książki odkryłem Caddy i...

Bardzo lekko i szybko się czyta. Fajna historia, idealna dla nastolatek. Polecam

-Myślę,że ludzie, którzy nie są smutni, czują się dzięki temu lepiej. Myślą sobie, że smucić się jest fajnie, bo dzięki temu zyskuje się dogłębne zrozumienie prawdziewgo życia i bólu czy co tam chcesz. Dlatego ludzie porównują łzy do deszczu. Ja pierdolę! Łzy to łzy. Bolą cię przez nie oczy i nie chcą przestać płynąć, kiedy już masz...

Kupiłam tę książkę, bo mrugnęła do mnie okiem z kosza z przecenami. Wcześniej zwracałam na nią uwagę tylko dzięki złotym elementom na okładce. W głowie miałam tylko: okej, pewnie przereklamowana, ale może któregoś dnia będę miała ochotę na lekką młodzieżówkę, więc "bierę", a dyszka...

"Piękne złamane serca" to z pozoru historia o przyjaźni dwóch dziewczyn, pomiędzy które wkracza "ta trzecia", Suzanne. Taki nastoletni dramat jawi się jako raczej banalna historia. Patrząc głębiej, jest to opowieść o problemach i to nie tylko o błahych sprawach szesnastolatek, ale też o trudnościach, z jakimi żadna nastolatka nie powinna być zmuszona się mierzyć.
Jednak...

Piękne Złamane Serca autorstwa Sary Barnard, wydawnictwa Insignis to książka, która przypadkiem wpadła mi w oko i bez bicia się przyznaję, że pierwsze co, to zauroczyła mnie okładką i z tego względu pochwyciłam ją w ręce. Więcej grzechów nie pamiętam i niestety nie żałuje, bo spójrzcie tylko, jaka ona jest śliczna! Uwielbiam ten odcień zieleni, no i te złoto, te piękne,...

Dyskusje

• 2018