Kraina Chichów

The Land of Laughs
literatura piękna
Jolanta Kozak
Salamandra

Bardzo ciekawie skonstruowana fabuła. Trochę szalona trochę straszna. Taka jak większość książek tego autora.

Recenzja książki pt. "Kraina chichów" autor: Jonathan Carroll
cyt. "Czytanie książek jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co tam się przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem". (cytat zawarty w ww. książce)

Książka pt. "Kraina...

Dziwna książka. Trochę mi przypominało Truman Show. Z tą tylko różnicą, że główny bohater wie, że dzieją się wokół niego dziwne rzeczy. Szczerze mówiąc zamysłu autora chyba nie zrozumiałam, ale pomysł ciekawy.

Pierwsza książka tego autora. Świetna narracja, duże przywiązanie do szczegółów i to umiejętne budowanie napięcia.

Totalnie dziwna książka, ale... fajna, intrygująca, wciągająca. Super pomysł na opowieść!

Absolutny zachwyt! Realizm magiczny w czystej postaci:)

Moja pierwsza książka autorstwa Jonathana Carrolla. Wciągnęła mnie swoją tajemniczością. Wiele cytatów z niej wylądowało w moim notesie z cytatami. Była trochę dziwna, ale w taki pozytywny sposób.

Jest cos niezwykle osobliwego i zarazem wciągającego w tej opowieści Carrolla:)

Dobre na czasy liceum. Trochę jak „Ptasiek” Whartona.

A jak się ma trochę więcej lat i przeczytanych stron, to wymaga się od takiego Carrolla grubo więcej.
Na przykład jakiejś odautorskiej refleksji nad światem i człowiekiem, nie samej kroniki faktów i zabawy słowem. Chce się też, aby przestał w każdej swojej opowieści wtrącać tę swoją Austrię i bulteriery, które zresztą...

Cieżko ocenić tę książkę. Z jednej strony czyta się świetnie, aż ciężko się oderwać. Już od pierwszych rozdziałów towarzyszy nam atmosfera wyczekiwania. Akcja rozwija się powoli, osiąga pewien poziom i ... cóż troszkę zawodzi.
Może jest za mało strasznie?
Może zbyt przewidywalnie?
Może brakuje głębszych rozważań nad ludzką naturą?
Czegoś tutaj brakuje, żeby można było...

Dyskusje

7 944