Frank Schätzing Wydawnictwo: Fischer Taschenbuch literatura piękna
thriller ekologiczny
literatura piękna
niemiecki
thriller ekologiczny

Świetna książka. Temat na czasie, zanieczyszczenie środowiska, a dokładnie oceanów i fantazja autora, do czego to może doprowadzić. Książka to taki thriller sci-fi z elementem kryminału. Czyta się rewelacyjnie. Ciągła akcja, przepiękne opisy natury i świata nauki. Super. Polecam.

1990

Potwornie przegadana

Książka byłaby zdecydowanie lepsza, gdyby do pracy przyłożył się redaktor i odchudził całość. Zdecydowanie zbyt dużo rozważań pseudo-filozoficznych psuło przyjemność z lektury. Dobry pomysł, niezła idea - ale za długie...

bardzo interesujaca wersja spotkan 3 stopnia! 9 gwiazdek za prawie transcendentalne ostatnie rozdzialy ksiazki.

MEGA! Pamietam jak dzis... przyklejalem mnostwo karteczek na kolejnych stronach by zapamietac te wszystkie definicje (wygooglane), opisy kim jest kolejny bohater i doktor, troche tego bylo, ale fascynacja ksiazka jest do dzis! Poza tym to byla moja pierwsza cegła... i chyba najgrubsza do dzis.

Książka opowiada o ludziach ratujacych świat, a recenzje pisał mój mąż. Więc zapraszam na mój blog: https://ksiazkowepodrozeagi.blogspot.com/2019/02/odwet-oceanu.html?m=0

Witam serdecznie :) Uff... udało się! Przebrnąłem przez prawie 1000 stron naukowo napakowanej zagadnieniami z biologii morskiej, filozofii, kosmologii, socjologii książki z wrocławskiego wydawnictwa (mieszczącego się niedaleko mnie :)) Ale były to godziny wspaniałej lektury uświadamiającej czytelnikowi, czym tak na prawdę jako człowiek jest na tej niebieskiej kulce...

[cała recenzja dostępna na blogu: https://rabebucher.blogspot.com/2019/03/43-kiedy-natura-sie-buntuje-czyli-odwet.html ]

Ta powieść zaczyna się raczej mało efektownie - pewien młody rybak tajemniczo znika przy wybrzeżu Ameryki Południowej. Dopiero potem akcja się rozkręca - na całym świecie zaczynają się dziać dziwne, niepokojące, a wręcz straszne rzeczy - wieloryby i...

Kurewsko dobra pozycja. Dla ekologów i dla klimatosceptyków.

Znaleźć tą książkę "po pamięci" w sieci to jest niemożliwe - jedni i drudzy są wstrzęmięźliwi.

Dodaję bo znajoma "Wieści z Nieznanego Świata" pożyczyła (polecam) - a pamiętam że Odwet Oceanu miałem w planie każdej napotkanej osobie dać.

No dobre. Po prostu dobre.

Można by napisać, że ta książka to lekcja pokory dla gatunku ludzkiego. Przykra lekcja, ale bardzo ważna – bo być może jest jeszcze szansa na to, że się ockniemy i dostrzeżemy, co takiego uczyniliśmy naszej planecie, przyrodzie, środowisku. Czy mamy w sobie jeszcze na tyle rozsądku i empatii, żeby zacząć naprawiać swoje błędy, czy jednak kieruje nami tylko pycha i poczucie...

• 2019
  • 2018