Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Siri Pettersen Wydawnictwo: Rebis Cykl: Krucze pierścienie (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
9788380620292
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Rebis
czary literatura norweska literatura skandynawska magia niebezpieczeństwo powieść fantasy przeznaczenie strach ucieczka uczucie wojna zemsta
Evna
Krucze pierścienie (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788380620292
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Inne

Oficjalne recenzje i

Zamknięcie skandynawskiej trylogii

[ 15 ] Link do recenzji

Całkiem przyjemna trylogia. Nie do końca moje klimaty ale i tak warta przeczytania.

Porównując "Evnę" do swoich poprzedniczek, to muszę przyznać, że podobała mi się najbardziej. Styl w jakim była napisana zdecydowanie poprawił się w porównaniu do pierwszego tomu, co sprawiło, że lepiej po prostu mi się ją czytało. Chwilami płynęłam przez rozdziały i nie czułam potrzeby zatrzymywania się, aby przetrawić coś kilka razy.
Dodatkowo, choć motyw innego świata...

Ufff... Wreszcie "zmęczyłam" tą serię.
Niby wszystko OK - fabuła, postacie, czy prowadzenie wątków, ale jakoś ciężko mi się czytało całą trylogię. Ponownie brakowało mi dialogów. Większość "Evny" rozgrywa się w świecie Umpiri, co na początku jest OK, ale z upływem stron staje się nużące i niewiele wnosi do fabuły.

Ostatnia z serii zwieńczająca całą przygodę. Kiedy tylko zakończyła się poprzednia część nie mogłem się doczekać poznania świata najbardziej moim zdaniem tajemniczych istot w serii. W poprzednich częściach sporo mówiło się o ślepych, zwłaszcza w drugiej mogliśmy dowiedzieć się znacznie więcej o tej rasie. Mimo wszystko nadal w moim uznaniu pozostawało sporo ciekawostek do...

Od bardzo dawno po skończeniu serii nie było mi tak przykro.

Fabuła fantastyczna, bardzo wciągająca, chwytająca za serce historia. Nie mogłam się oderwać od czytania. Końcówka części pełna emocji i trzymająca w napięciu.
Tom zawiera kilka plot twistów, nie jest ich wiele, lecz gdy się zdarzały musiałam odkładać książkę na bok i wziąć 2 głęboki oddechy.

Ta jak...

Przyznam szczerze, że długo zbierałam się do przeczytania tej książki. Z nieznanych mi przyczyn miałam przeczucie, że poprzednie dwie części wyczerpały temat, że teraz nie będzie już nic niesamowitego i odkrywczego, że trzecia część jak to zwykle bywa będzie na siłę. Jak bardzo się myliłam! Kraina Umpiri, miasto ukryte w lodzie... Ślepi, dotychczas pozbawieni ludzkiej...

Evna mnie nie porwała. Świadczy o tym chociażby fakt, że jej przeczytanie zajęło mi 11(!) dni. Co, jak dla mnie stanowi wynik okropny, bo zazwyczaj książkę kończę w cztery-pięć, a wciągającą w dwa dni. Męczyłam się z nią okropnie, odkładałam co chwilę, znajdując wiele bardziej fascynujących zajęć, by po chwili nie móc się od niej oderwać i ciągiem przeczytać 20%. Nie...

Historia dopracowana, gdzie nic nie jest tylko czarno-białe. Od momentu, kiedy skończyłam czytać żałuję, że ta przygoda znalazła już swój finał, a to mi się już dawno nie zdarzyło.

Siri Petterson znowu mi pokazała za co pokochałam tę serię. Po drugim tomie, który czytało mi się dosyć topornie, trzeci wciągnął mnie od pierwszych stron, aż po sam koniec.

Najbardziej w tej książce podobają mi się postacie, taka Hirka, główna bohaterka i jej przemiana przez wszystkie 3 tomy. Mam wrażenie, że jest to jedna z lepiej wykreowanych postaci o jakich...

Jest to ostatnia część powieści o Hirce. I trzeba powiedzieć, że historia składająca się z trzech części jest świeża i niepowtarzalna. Ciężko znaleźć taką ostatnio na półkach księgarni. Polecam, bo czyta się przyjemnie i aż czeka się z niećerpliwością na zakończenie powieści.

Dyskusje

1 805