Żar mrozu

Okładka książki Żar mrozu
Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 7) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Mercedes Thompson (tom 7)
Frost Burned
Fabryka Słów
2016-11-09
2016-11-09
Data 1. wydania:
2013-03-05
9788379642007
Marek Najter
mercy adam kojot wilkołaki warsztat samochodowy

Czemu, oj czemu ja to dalej czytam.. 😂

Czemu, oj czemu ja to dalej czytam.. 😂

Jedna z lepszych części z serii. Szybka i ciekawa akcja. Są wilkołaki, wampiry, byli nieludzie, duchy a teraz jeszcze zombie ;)

Po słabszej 6 części, "Żarem" mrozu poziom ciekawości serii wraca do normy. Mercedes znów pakuje się w kłopoty. Poważne. Co musi zrobić? Nic szczególnego - ocalić dzieciaki przed zabójcami, uwolnić watahę, którą porwali federalni (?), zmierzyć się z chodzącym zombie, a później z nekromantą. A w efekcie musi wziąć udział w walce wampirów o terytorium. Będzie się działo, będą chwile grozy i zaskoczenia. Będzie też dobry humor, tym bardziej, że Mercedes na bój rusza drogim mercedesem, który należy do Pani Chmary wampirów Tries - Cities, a który miała tylko naprawić...

Na półkach: , , , , , , ,

Kolejna część przygód Mercy, tym razem dzieje się od samego początku! Z czego jestem niezmiernie zadowolona. Dodatkowo obecność Asila dodawała uroku :D (postać bardzo polubiłam po "Alfie i Omedze").

Nie zamierzam tutaj prawić pieśni pochwalnych, ale to chyba najlepsza część pod względem akcji. Fajne były rozdziały poświęcone Adamowi.

Ciekawa jestem czym mnie zaskoczy kolejny tom! :D

Ciekawa jestem czym mnie zaskoczy...

Po fajnych tomach 4-6, byłam pewna, że teraz może być już tylko lepiej… i się zawiodłam. Siódma część przygód Mercy niby jest tak samo zbudowana jak poprzednie, jest akcja, jest tajemnica, są wątki poboczne. Ale czegoś mi w tej części zabrakło. I najgorsze, że sama nie wiem czego. To nie tak, że książka mi się totalnie nie spodobała. Podobała mi się, ale jakoś tak bez emocji przeszła, bez ekscytacji, bez tego napięcia w stylu „o rany, co to będzie”.
Początek mocno mnie wkręcił, ale gdzieś po 1/3 czułam jakby zeszło powietrze i czytało mi się już tylko poprawnie.
Czy w związku z tym mam zamiar porzucić serię?
Nie!
Mimo, że to nie jest najlepsze urban fantasy, które czytałam, to jednak spodobała mi się w jakiś sposób ta seria, mam chęć na kolejne tomy. Tylko chyba sobie na razie od niej odpocznę, zapomnę co mnie irytowało, co mogło być lepsze, a nie było i wtedy sięgnę po tom ósmy.

Na półkach: , , , ,

5,75 dobra końcówka

5,75 dobra końcówka

Zmuszona byłam opuścić szósty tom, bo nie mogłam go dostać, ale w trakcie lektury siódmego nie odczuwałam, żeby coś ważnego mnie ominęło (oprócz ślubu Mercy z Adamem, ale nie żałuję tego jakoś specjalnie). Ten tom był przeciętny, były przed nim zarówno gorsze jak i lepsze. Ogólnie seria robi się już trochę monotonna, Adam stale wpada w tarapaty, a Mercy ciągle musi go ratować :) Na plus - pojawienie się paru nowych interesujących bohaterów, z których najbardziej polubiłam Asila. No i dużo wampirów pod koniec, wśród nich mój faworyt Wulfe. Jednego nie rozumiem: skoro Wulfe jest taki stary i potężny, dlaczego służy Marsilii, zamiast władać własną Chmarą? Na pewno byłoby wtedy ciekawiej.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od niedawna czytam fantastykę i trafiłam na opowieść o zmiennokształtnej Mercy, mechanik samochodowej, która zmienia się w kojota, i wiąże się z alfą wilkołaków Adamem Hauptmanem. W tym, 7 tomie Adam zostaje porwany, a ona musi go uratować. U Briggs świat bohaterów jest mroczny, przygnębiający. Jest dużo konfliktów międzygatunkowych i gatunkowych, coś jak u nas w realu. Czasem mi się trudno połapać, kto przeciw komu i dlaczego. Natomiast ciekawe są odwołania do wierzeń rdzennych Amerykanów. Jak już zaczęłam, to chciałaby przeczytać całą serię i zobaczyć co autorka wymyśliła dla swoich bohaterów.

To już jest nudne pisać opinie o książkach z tej serii :D.
Jak zwykle super, dużo się dzieje. To co mi się bardzo spodobało to nowy zabieg Briggs, a mianowicie napisanie paru rozdziałów z perspektywy Adama.
Jak zawsze - polecam!

To już jest nudne pisać opinie o książkach z tej serii :D.
Jak zawsze - polecam!

Kolejne kłopoty pojawiają się na widoku, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika cała wataha dorzecza Kolumbii.
No cóż, prawie cała.
Jednocześnie ktoś nastaje na życie Mercy.
Nie pierwszy już raz zresztą... Przez ostatnie lata Mercy wyrobiła w tym zakresie normę na całe życie.
Cóż bycie żoną Alfy też się z czymś wiąże.
Kto tak naprawdę stoi za porwaniem? Kto najwięcej zyska na zniknięciu stada?
A może gracze okażą się zupełnie inni, niż przewidywaliśmy?
Prawdę powiedziawszy poprzedni tom bardziej mi się podobał, ale za to każdy kolejny wnosi coś nowego i sprawia, że nie można się oderwać od powieści.
Polecam.

No cóż, prawie cała.
Jednocześnie ktoś nastaje na życie Mercy.
Cóż bycie żoną Alfy też się z czymś wiąże.
Kto tak naprawdę stoi za porwaniem? Kto najwięcej...

Patricia Briggs Żar mrozu Zobacz więcej
Patricia Briggs Frost Burned Zobacz więcej