Wielki Mistrz

Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Black Magician Trilogy: The High Lord
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
Sonea Akkarin czarna magia Kyralia Ichanii gildia magów złodzieje Ceryni wielki mistrz canavan
Black Magician Trilogy: The High Lord
Trylogia Czarnego Maga (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska

Dobre zakończenie trylogii. Najdłuższa część, ale czyta się bardzo szybko dzięki wielowątkowości oraz co najmniej kilku zwrotów akcji.

Moja ulubiona książka na świecie. Nie sposób oddać moje emocje gdy czytałam finałową akcje. Po prostu mistrzostwo!

Bardzo udane zakończenie trylogii. Pikanterii całej historii dodaje wątek romantyczny między Soneą a Wielkim Mistrzem. Polecam całą trylogię dla fanów fantasy.

Pisząc bez cienia przesady, jest to klasyka gatunku oraz lektura obowiązkowa dla każdego fana fantasy. Wszystkie tomy czyta się rewelacyjnie, bohaterowie są bardzo dobrze napisani, fabuła nie jest oczywista. Po prostu majstersztyk. Polecam!

Świetna książka i zarazem bardzo dobre zakończenie trylogii. Niestety, nie spodziewałam się aż takich strat na końcu ;), ale czytało mi się ją przyjemnie i z ciągłą ciekawością.
Żałuję, że niektóre wątki nie rozwinęły się bardziej, ale w końcu sequel czeka, więc może tam spotkam jakieś kontynuacje!
Serdecznie polecam całą trylogię.

Nie, nie, trzy razy NIE !

Nie mam pojęcia, czy zawiódł styl autorki, czy tłumaczenie, czy to pozycja po prostu nie dla mnie, ale kwiatki typu "połóż się i zagrzej dla mnie łóżko" przyprawiały mnie o zgrzytanie zębów.
Rozważania Sonei na temat zapachu potu Akkarina również.
A kiedy ma ostatniej stronie tłumaczyła swej ciotce, jakim cudem znalazła się w stanie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gorąco polecam ! Świetna trylogia !

Zdecydowanie najlepsza z całej trylogii... Choć po całym cyklu spodziewałam się "czegoś więcej" biorąc pod uwagę jak wysokie ma noty.

Trzeci tom Trylogii Czarnego spełnił moje wszystkie oczekiwania, a nawet je przerósł. Skupia się on na nadchodzącym zagrożeniu spoza Krain Sprzymierzonych i walce z nim. Nie będę się bardziej wgłębiał w temat żeby nie psuć nikomu zabawy z czytania.

Ostatecznie pokochałem wszystkie postacie i nie wiem jak mogłem początkowo nie przepadać za Soneą. Choć przeżyłem kilka...

Książki z Trylogii Czarnego Maga zasadniczo uważam za dobre, myślę nawet, że biorąc pod uwagę jak dawno zostały wydane (2001 - 3 - za granicą, 2004 - pierwsze wydanie w Polsce) trzeba je wręcz uznać za ponadprzeciętne w swoim gatunku - wyprzedzają o prawie dwie dekady dziś popularne trendy i koncepcję, stanowiąc przy tym pozycje dość oryginalne.

"Wgryzienie się" w...

Dyskusje