Nowicjuszka

Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Black Magician Trilogy: The Novice
2012-01-01
2008-04-21
Data 1. wydania:
2004-04-27
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
Sonea Akkarin Rothen czarna magia Kyralia Ichanii Savara Lorlen Dannyl gildia magów złodzieje Ceryni Trudi Cannavan
Black Magician Trilogy: The Novice
Trylogia Czarnego Maga (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-01-01
Agnieszka Fulińska

Tom drugi jest na pewno lepszy od tomu pierwszego... ale biorąc pod uwagę fantastyczne komentarze jakie słyszałam na jego temat - trochę się zawiodłam. Książka nie ma w sobie praktycznie niczego, czym mogłaby zaskoczyć... Trochę szkoda, ale może jako trylogia - będzie lepiej... Zobaczymy.

Polecam, super kontynuacja

Fani Harrego Pottera będą zachwyceni. Jest to co prawda zupełnie inny typ świata, mniej złożony i mniej bohaterów. Mimo wszystko całkiem przyjemna historia. Niestety, niepotrzebny wątek gejowski całkowicie psuje opowieść. Przy okazji jednak autorka niechcący się samozaorała. Skoro mag potrafił tłumić swoje homoseksualne zapędy przy pomocy magii leczniczej, to znaczy że...

W skrócie:

Podróż Dannyla wciągnęła mnie bez reszty! Barwne opisy, ale miałam wrażenie, że czasem jest ich za dużo i zbyt często się powtarzają. Kocham motyw szukania śladów dawnej magii, więc z niecierpliwością czekałam na poszlaki. Wątek ruin, przerażających bibliotek, zakazanej wiedzy, opowieść morskich - tak, tak i jeszcze raz tak!

Przejścia głównej bohaterki...

Druga część niesamowitej trylogii. Łatwy język i bardzo przystępny styl pisania sprawia, że czyta się szybko, łatwo nadążając za bohaterką. Książka nie jest zbyt wymagająca, ale potrafi porwać w niesamowity świat, z którego prędko nie chce się wracać.
Oczywiście zdecydowanie polecam :)

Drugi tom jest lepszy od drugiego. Akcja nie toczy się żółwim tempem i nie opowiada przez 400 stron o gonitwie za główną bohaterką.

Dla mnie dużym plusem jest poznanie bliżej toku nauczania w szkole magów.

Nie ukrywam, że drugi tom trylogii „Czarnego Maga” pod tytułem „Nowicjuszka” czytało się bardzo przyjemnie. Jest to książka o wiele bardziej dojrzała literacko niż poprzednia część. Autorka pisze pewniej i o wiele mniej chaotycznie. Dużym atutem jest wielowątkowość. Tak jak w pierwszej części mamy właściwie jeden główny watek przedstawiany z dwóch punktów widzenia, Soneii...

Sekrety...choć kusząca bywa chęć ich poznania, niekiedy lepiej jest aby, skrywała je zasłona tajemnicy i milczenia. Przypadkowe dostrzeżenie czegoś, co powinno pozostać ukryte, może okazać się bowiem bardzo niebezpieczne.

Sonea, rozpoczynając naukę w Gildii, szybko przekonuje się, że wkracza na kolejny, trudny etap swojego życia. Jej pochodzenie sprawia, że nauczyciele i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza część podobała mi się bardzo ale ta wciągnęła mnie do reszty. Jedna z najlepszych książek jakie czytałam!

Sonea jest typowym przykładem osoby znikąd, która chce wejść do świata przypisanego określonej grupie, w tym wypadku gildii magów. Nie ma szans na dobre ani życzliwe przyjęcie. Musicie koniecznie sprawdzić, czy jej się uda.

Dyskusje

18 640