Bramy Światłości: Tom 1

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zastępy Anielskie (tom 3.1) fantastyka, fantasy, science fiction
9788379642076
Fabryka Słów
anioł fantastyka fantasy literatura polska powieść fantasy przygoda wyprawa
Zastępy Anielskie (tom 3.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788379642076
anioł fantastyka fantasy literatura polska powieść fantasy przygoda wyprawa
Inne

Oficjalne recenzje i

Powieść bez zahamowań

[ 7 ] Link do recenzji

Dla fanów Daimona oraz serii obowiązkowa pozycja. Bardzo intrygujący wątek o przyjaźni i zaufaniu.

Podziwiam autorkę za wyobraźnię i wiedzę oraz pomysł poszukiwania Boga pokazanego poprzez wyprawę pełną przygód. Niestety nie czytało mi się szybko, wręcz przeciwnie, ciągnęło jak flaki z olejem. Ale ostatecznie oceniam ten tom jako dobry.
Zaczynam następny.

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z twórczością pani Kossakowskiej, także w momencie w którym to piszę, nie jestem w stanie porównać „Bram Światłości” do żadnego z poprzednich tomów tego anielskiego cyklu. Co nie zmienia faktu, że czytanie tego sprawiło mi ogromną radość.
Serio, od naprawdę dawna nie spotkałem się z pozycją którą czytało mi się tak… płynie?...

Przyznam, że słabsza niż Siewca i Zbieracz, jednak nadal ma w sobie to coś. Dość wolno rozwija się fabuła, mam nadzieję, że niedługo wszystko się ruszy.
Świat przedstawiony jak zawsze bardzo wiarygodnie, jedyny taki w swoim rodzaju. Ciekawie zapowiadają się Strefy, pozostawiają Autorce wiele ciekawych wyjść, gdy fabuła nie zamyka się już w Królestwie i Głębi.
Jak zawsze...

Nie jest to zła książka,ale cholernie nie pasują te zdrobnienia imion, zwłaszcza w dialogach. Druga sprawa jest taka, że te ilustracje według mnie różnią się zupełnie od tego, co jest w tekście.
Ktoś pomyśli, że to pierdoły, ale mi zepsuły ogólny efekt książki.

Autorka zdecydowanie rozwinęła swój warsztat i z przyjemnością podziwiam jej wyobraźnię do kreowania ciekawego świata poza królestwem. Cieszę się, że jest mniej zdrobnień imion aniołów bo w poprzednich częściach było to nie do zniesienia.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Kossakowskiej i będę się musiała głęboko zastanowić, czy podejmować się kolejnej próby. Czytając komentarze pod tą książką, mam wrażenie, że trafiłam na jakieś błędne wydanie, bo nie znalazłam tu tego, co inni.

Bohaterowie byli niesamowicie płascy, zlewali się, anioły wykazywały cechy demonów, a demony aniołów, może to celowy...

Niektórzy krytycy literaccy mówią, że Kossakowska skończyła się na "Siewcy wiatru", podobnie jak Metallica na "Kill 'em all'. Nie zgodzę się z tym, ale nie da się ukryć, że kolejne powieści pisarki są coraz słabsze. "Bramy światłości" przekroczyły już próg dobrej lektury i są zdecydowanie nudne. Autorka wzięła do ręki mitologię hinduską i przerzuciła na karty swojej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całą serię uwielbiam.... cudowne dialogi, kreacje postaci... barwne opisy, do tego zawroty akcji w stylu Hollywood. Mimo to w tej części czegoś mi brakowało... sama nie wiem czego. Jednak i tak polecam całą serie, bo to jedna z lepszych w tej tematyce;)

Wyprawa w Strefy Poza Czasem to wielkie wyzwanie. Jeszcze większym jest odnalezienie Jasności. Losy Królestwa i Głębi splatają się ze sobą. Cieszę się na samą myśl lepszego poznania Lucyfera. Daimon jak zwykle rzeczy niemożliwe robi od ręki ale na cuda trzeba poczekać. Ciekawe czy kolejny cud się uda? Bo Piołun jest w niebezpieczeństwie.

Dyskusje

1 524