Płytkie groby

YA!
2016-11-09
2016-11-09
Agnieszka Walulik
dziennikarz kryminał kryminał retro niebezpieczeństwo Nowy Jork poszukiwanie prawdy śledztwo śmierć tajemnica XIX w. zemsta

Świetna książka! Chociaż brakowało mi dokończenia jednej relacji na koniec. Pierwszy raz czytałam książkę ze starym motywem i wcale nie była ciężka do czytania. Zdecydowanie polecam.

Wydaje mi się, że książkę “Płytkie groby” autorstwa Jennifer Donnelly kupiłam z pół roku temu w Biedronce. Sklep czasami wrzuca książki po dziesięć złotych i wtedy można kupić ciekawe pełnowymiarowe wydania powieści. Trochę sobie książka przeleżała na półce i zabrałam się za nią kilka dni temu, by skończyć czytanie w naprawdę ekspresowym tempie.
Akcja książki rozgrywa się...

Udało mi się wygrać tę książkę. W maju 2017 roku... Czyli przeleżała sobie u mnie na regale około 1600 dni, zanim zasłużyła na moje zainteresowanie... Ale może dobrze, że się tak stało, bo właśnie w ostatnich latach odkryłam, jak bardzo lubię książki rozgrywające się w XIX wieku, a szczególnie te, których akcja dzieje się w latach 1800 - 1890.

Nie powiem, żebym wybitnie...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo fajna książka. Łatwo się ją czyta i czytelnik wpada między salony, piękne jedwabne suknie i pijackie śmierdzące meliny z innych czasów. Główny złoczyńca jest dość oczywistym wyborem, ale cała reszta wątków mile zaskakuje. Ciekawska i naiwna główna bohaterka porywa swoim uporem i dorównuje niejednemu policjantowi z opowieści kryminalnych.

Bardzo fajna historja opowiadajaca o młodej kobiecie która miała wolnosci chodzio o to było jej mówione co ma robic a jej zecie sie zmieniło po stracie ojca .Poznała prawdziwa przyjaciułke i poczuła smak miłosci .Historja fajna wciagajaca .,zabawna i przenosi nas w iny czas .Polecam przeczytaci bo warto .

Książka Jennifer pochłonęła mnie bez reszty. Naprawdę-ostrzegam zainteresowanych;)
Jest to powieść dokładnie w moim typie: kryminał, nuta romansu i śmiechu i nieodłączny dreszczyk emocji. Piszę tą recenzję 5 minut po przeczytaniu, więc mogę być mało obiektywna;), ale to tylko dlatego, że dałam omamić się bohaterom od pierwszej strony. Znamy to cierpienie, które przeżywamy...

1937

"Płytkie groby" to książka, przy której dobrze się bawiłam. Nieskomplikowany kryminał rozgrywający się pod koniec XIX wieku pełen jest akcji i różnorodnych wydarzeń, przy których nie sposób się nudzić. Sympatyczni bohaterowie tylko dodają książce lekkości.
Świetnie się czyta. Polecam.

Zaczęło się z rozmachem - od wykopywania nieboszczyka. A potem .....zrobiło się jak na Titanicu. Ona jednocześnie bogata młoda pannica z jednej z najlepszych rodzin Nowego Jorku niemalże arystokratka a jednocześnie biedna bo nie wolno jej żyć jakby chciała. Przed nią wizja mariażu łącząca majątki dwóch rodzin i nagle pojawia się ON. Biedny (dosłownie) dziennikarzyna...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest dobrym kryminałem. Dużo w niej sekretów, tajemnic, zagadek. Mamy przedstawione życie i rzeczywistość w dziewiętnastowiecznym Nowym Yorku. Głowna bohaterka jest Josephine Monfort, która dowiaduje się,że ktoś zmarł jej bardzo bliski , a jak się okazuje później został zamordowany. Z pomocą miejskiego dziennikarza i jego przyjaciela chce i stara się rozwikłać tą...

• 2018
  • Chcę w prezencie