Saga Ognia i Wody: Mroczny Przypływ

Okładka książki Saga Ognia i Wody: Mroczny Przypływ Jennifer Donnelly
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Saga Ognia i Wody: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Saga Ognia i Wody (tom 3) fantasy, science fiction
Saga Ognia i Wody (tom 3)
Waterfire Saga: Dark tide
Zielona Sowa
2016-04-05
2016-04-05
Patryk Dobrowolski
morze syreny Atlantyda

Odnaleźć światło w mrocznym przypływie

Bardzo fajna książka, choć momentami ciężko się czytało przez ogromną ilość nazw własnych.

Niby ciekawe ale nie miałam ochoty czytać, znudziło mnie, jak poprzednie 2 części bardzo mi się podobały, tak ta nie wiec nie miałam ochoty ciągnąć tego dalej

Akcja pędzi jak szalona! Trzeci tom sagi Ognia i Wody trzyma poziom!
Serafina zbiera siły i razem z Neelą szykują się do ataku przeciwko wrogowi. Ling została schwytana przez Rafe. Becca spotkała Astrid i odkryła jej długo skrywany sekret. Nie ma żadnego kontaktu z Avą. Mahdi nie wie, ile jeszcze zdoła oszukiwać Lucię by chronić Serafinę, a sama Lucia jest bardziej przebiegła i niebezpieczna niż wszyscy myśleli.
Jennifer Donnelly w dalszym ciągu zaskakuje. Ku mej radości w tym tomie mamy więcej akcji z pozostałymi bohaterami a nie tylko z Serafiną. Te sceny były dużo ciekawsze i napędzały akcje do przodu , czytało się je z zapartym tchem. Rozdziały z Serafiną zaczynały mnie już miejscami denerwować, bo ile można czytać o tym jak Sera się boi, nie wie co robić, wątpi w siebie, że się nie nadaje na królową i tak dalej.. Oczywiście można ją po części zrozumieć, bo
tyle ile jej się przydarzyło od ataku na Ceruleę przytłoczyłoby i załamało chyba wszystkich, ale mimo to w kółko czytać tylko o tym jak Sera sobie nie radzi i wszyscy w kółko ją musza pocieszać było już naprawdę męczące. Dlatego oddychałam z ulgą za każdym razem kiedy akcja przenosiła się do innego bohatera. Astrid dalej jest moją ulubioną postacią i cieszy mnie to, że wszystko wskazuje na to, że w kolejnym tomie będzie jej więcej.
Za kolejny i ostatni tom sagi zabieram się od razu!

Akcja pędzi jak szalona! Trzeci tom sagi Ognia i Wody trzyma poziom!

Zwroty akcji, wątki romantyczne, nowe zagrożenia od starych wrogów. To tylko kilka plusów tego tomu. Aby nie zdradzać fabuły, jest ona świetnym zwrotem akcji do ostatniego tomu, którego już nie mogę się doczekać. Najlepsze jest to jak wciąż możemy patrzeć na rozwój postaci, który czasem wprawia w ciarki, a czasem o mocniejsze bicie serca. W pewnych momentach łzy same się cisną do oczu, ale trzeba być tak dzielnym jak bohaterki i płakać można dopiero po ostatniej kropce tomu 4.

Mniej więcej przy tej części pojawiła się refleksja: dlaczego Tolkien pozostał przy powierzchni ziemi, pisząc o elfach, hobbitach i krasnoludach, wzbił się na któtko nad ziemię, opisując Nazgule, ale nigdy nie pisał o Śródwodziu? Jeżeli to przeczytaliście, moi kochani bezgraniczni fanowie Tolkiena, przepraszam za ewentualne złamanie wam serc!

Na szczęście ta powieść rekompensuje owo karygodne niedopatrzenie.

Tym razem poznamy losy Ling, Bekki i Astrid, które to tajemniczo znikły po zakończeniu 1 części, a w przypadku tej pierwszej- po zakończeniu Gniewnej Fali. A te nie są najlepsze... Ling w obozie pracy, Bekka tymczasem spotyka Astrid i odjrywa skrzętnie skrywaną przed światem tajemnicę ,,tej, która ciągle jeszcze nie wierzy". Ale niewiele wody upłynie (wiem, nieśmieszne),a przekonamy się, że nawet z pozoru najtragiczniejsze sytuacje można odwrócić. Ling spotyka swojego ojca, którego uważała za martwego, między Bekką a Astrid utworzy się mocna więź, a Astrid w pewnym stopniu odzyska swoje zdolności. Warto też dodać, że w tej części okrucieństwo Lucii osiągnie maksimum. Dziewczyna poświęca Biancę (nie uwierzycie, ale żałowałam jej bardziej niż chociażby Simona z Władcy much; hmmm, chyba znów złamałam komuś serce) tylko by zdobyć Mahdiego na własność. Wiele już przeczytałam i wiele przykładów książkowych okrucieństw mi się przed oczami przewinęło, ale ta dziewczyna jest w czołówce tych najpodlejszych.

Polecam wszystkim czytelnikom, płyńcie dalej!

Na szczęście ta powieść...

Moja ulubiona część, chociaż czytałam ją ponad rok temu to historia napisana przez Panią Donnelly wciąż pozostała mi w pamięci. W tym tomie autorka skupia się na bohaterkach których losy uwcześnie pomijała. Serafina i jej problemy naszczęście schodzą na drugi plan. Becca spotyka się z chłodną mieszkanką Ondaliny i w końcu odkrywamy jej okrutną tajemnice . Ling uwięziona w obozie pracy odnajduje ojca, ktorego uważała za zmarłego. Dowiadujemy się także trochę o niewidomej Avie, jednak po tej części zdecydowanie moja faforytką zostaje Astrid. Pojawiają się także nowe wątki miłosne (zazwyczaj za nimi nie przepadam, jednak tu było inaczej). Cała akcja toczy się ku wielkie bitwie której wynik będziemy mieli okazję poznać w kolejnym tomie. Autorka poprawiła także dialogi które w pierwszej części wydawały sie nienaturalnie . Polecam szczególnie 11-14 latkom, kochającym morze i szukającym opowieści przenikających dogłębnie serca czytelników.

Kolejny bardzo dobry tom. Jak to dobrze, że od razu kupiłam wszystkie. :) W tej części sporo się dzieję, pojawiają się nowi-starzy bohaterowie, kwitnie miłość. Już nie mogę się doczekać jak skończy się cała historia.

Tom 3 (ściśle powiązany z poprzednimi). Seria dobra, syrenki nie są słodkimi stworkami, a cały świat wykreowany został bardzo dokładnie.

Naprawdę świetna książka, bardzo ciekawa i wciągająca! Polecam fanom fantasy :)

Naprawdę świetna książka, bardzo ciekawa i wciągająca! Polecam fanom fantasy :)

Jennifer Donnelly Saga Ognia i Wody: Mroczny Przypływ Zobacz więcej
Jennifer Donnelly Saga Ognia i Wody: Mroczny Przypływ Zobacz więcej