Saga Ognia i Wody: Mroczny Przypływ

Patronat LC
Jennifer Donnelly Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Saga Ognia i Wody (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Waterfire Saga: Dark tide
Patryk Dobrowolski
Zielona Sowa
morze syreny Atlantyda
Waterfire Saga: Dark tide
Saga Ognia i Wody (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Patryk Dobrowolski
morze syreny Atlantyda

Oficjalne recenzje i

Odnaleźć światło w mrocznym przypływie

[ 3 ] Link do recenzji

Niby ciekawe ale nie miałam ochoty czytać, znudziło mnie, jak poprzednie 2 części bardzo mi się podobały, tak ta nie wiec nie miałam ochoty ciągnąć tego dalej

Akcja pędzi jak szalona! Trzeci tom sagi Ognia i Wody trzyma poziom!
Serafina zbiera siły i razem z Neelą szykują się do ataku przeciwko wrogowi. Ling została schwytana przez Rafe. Becca spotkała Astrid i odkryła jej długo skrywany sekret. Nie ma żadnego kontaktu z Avą. Mahdi nie wie, ile jeszcze zdoła oszukiwać Lucię by chronić Serafinę, a sama Lucia jest bardziej...

Zwroty akcji, wątki romantyczne, nowe zagrożenia od starych wrogów. To tylko kilka plusów tego tomu. Aby nie zdradzać fabuły, jest ona świetnym zwrotem akcji do ostatniego tomu, którego już nie mogę się doczekać. Najlepsze jest to jak wciąż możemy patrzeć na rozwój postaci, który czasem wprawia w ciarki, a czasem o mocniejsze bicie serca. W pewnych momentach łzy same się...

Mniej więcej przy tej części pojawiła się refleksja: dlaczego Tolkien pozostał przy powierzchni ziemi, pisząc o elfach, hobbitach i krasnoludach, wzbił się na któtko nad ziemię, opisując Nazgule, ale nigdy nie pisał o Śródwodziu? Jeżeli to przeczytaliście, moi kochani bezgraniczni fanowie Tolkiena, przepraszam za ewentualne złamanie wam serc!

Na szczęście ta powieść...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja ulubiona część, chociaż czytałam ją ponad rok temu to historia napisana przez Panią Donnelly wciąż pozostała mi w pamięci. W tym tomie autorka skupia się na bohaterkach których losy uwcześnie pomijała. Serafina i jej problemy naszczęście schodzą na drugi plan. Becca spotyka się z chłodną mieszkanką Ondaliny i w końcu odkrywamy jej okrutną tajemnice . Ling uwięziona w...

Kolejny bardzo dobry tom. Jak to dobrze, że od razu kupiłam wszystkie. :) W tej części sporo się dzieję, pojawiają się nowi-starzy bohaterowie, kwitnie miłość. Już nie mogę się doczekać jak skończy się cała historia.

Tom 3 (ściśle powiązany z poprzednimi). Seria dobra, syrenki nie są słodkimi stworkami, a cały świat wykreowany został bardzo dokładnie.

Naprawdę świetna książka, bardzo ciekawa i wciągająca! Polecam fanom fantasy :)

Na półkach: , , , ,

Dobre dla kilkunastoletnich dziewczynek , ale nie dla mnie. Może kiedyś przeczytam chociaż w to wątpię :)

Trzecia część Sagi Ognia i Wody ,,Mroczny Przypływ" okazała się równie wspaniała jak pozostałe.

Serafina, była niegdyś zagubioną księżniczką a teraz została dzielną przywódczynią Czarnych Płetw, grupy wojowników starających się przeciwstawić jej zdradzieckiemu wujowi oraz jego żonie. Serafina powoli zbiera sojuszników do wspólnej walki przeciw jej wujowi. Tymczase jej...

Dyskusje

• Fantasy