Beksińscy. Portret podwójny

Magdalena Grzebałkowska biografia, autobiografia, pamiętnik 480 str.
2016-10-30

Znak
biografia, autobiografia, pamiętnik
artysta Beksiński życie

Porównaj ceny i

O ludziach odczuwających inaczej, o ich życiu, o ich wyborach. Artysta i dziennikarz. Ojciec i syn. Depresja, samotność, lęki i obsesje. Człowiek z innej perspektywy.

Czytana po raz drugi podwójna biografia Beksińskich podobała mi jeszcze bardziej niż za pierwszym razem, a za pierwszym razem podobała mi się cholernie. Grzebałkowska przebija się przez potężne archiwum które pozostawił po rodzinie Zdzisław: wideo, nagrania audio, korespondencja, dzienniki uwypuklając fakt, że mimo tego pozornego ekshibicjonizmu był osobą skrajnie prywatną....

Biografia wyczerpująca. Pani Magdalena włożyła w nią całe serc i mnóstwo pracy. Gorąco polecam.

Fantastycznie napisana biografia, wciągnęła mnie bez reszty, polecam miłośnikom Beksińskiego Seniora i Tomasza!

Od strony watsztatu 10/10. Profesjonalnie, rzetelnie i czyta się wyśmienicie. Dodam do tego film, płytę z muzyką z filmu i mój wiek, który każe tamte czasy pamiętać. Wychodzi razem 9. Tylko przez moj wiek😊

Na półkach: , , , ,

Polecam każdemu miłośnikowi zarówno audycji Tomka, jak i sztuki Zbigniewa.
Polecam też tym, którzy nie znają żadnego z Panów.

Fantastycznie napisany reportaż, który chwyta za serce i od którego ciężko się oderwać. Sama książka bardzo dobrze wydana, ładna oprawa graficzna i dobrze złożony tekst. Sporo zdjęć i kolorowych reprodukcji.
Nie jest to typowa biografia, skłania...

Warto, chociaż przygnębiająca to jednak dobrze napisana, pokazująca, iż rodzina to wielowymiarowy temat i warto powstrzymywać się z ocenianiem.

Ciekawie i skrupulatnie zgromadzone informacje o rodzinie Beksińskich. Trudna historia wyznaczania nowych trendów, przełamania stereotypów i prozy komunistycznego życia.

Pięknie wydana, szczegółowo opisano historia rodziny Beksińskich.
Rodzina ludzi wyjątkowych, indywidualistów, żyjących w skomplikowanych relacjach.
Momentami smutna.
Pomimo ciężaru jaki że sobą niesie ta smutno kończąca się historia warto przeczytać te książkę.
Na pewno wrócę do niej.

Dyskusje