Beksińscy. Portret podwójny

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Beksińscy, portret nieukończony

96 Link do recenzji

Na półkach: , , , , , , , ,

Portet niezwykłej rodziny - bez upiększeń (jak to się zdarza w - skądinąd bardzo dobrej - książce redaktora Weissa o Tomku), ale i bez osądzania. Inteligencja czytelnika oraz pamięć o bohaterach tej opowieści w żaden sposób nie ucierpią.

Znakomita książka. Nie mogłam się oderwać.

Rewelacja, jak większość tej autorki. Osobiście bardziej kojarzyłem Tomasza B. bo to moje czasy i jego wpływ na słuchaną muzykę, ale kwerenda, ilość informacji, jakość podania - o całej rodzinie to dla M.G. wielki szacunek. Koniecznie.

Miałam okazję porozmawiać z kobietą, koleżanką ze szkolnych lat Tomasza Beksińskiego, która również bywała w domu Beksińskich. Potwierdziła, książka jest wybitnie wierna faktom.

Bardzo smutna ale jednocześnie ciekawa historia. Temat rodziny i samobójstwa zupełnie zmienił moje dotychczasowe myślenie. Lekko się czyta, a fakt, ze historia jest rzeczywista dodaje smaczku.

Wspaniała i smutna

"Beksińscy. Portret podwójny" to historia spisana w oparciu o wideo, liczne nagrania audio, wpisy do dzienników, prywatne korespondencje rodziny - jest to rzetelna, wiarygodna powieść biograficzna, prowadząca nas wgłąb mrocznego umysłu Tomasza Beksińskiego, znanego prezentera radiowego, fascynującego się śmiercią oraz jego ojca, Zdzisława, światowej sławy, niebanalnego...

Biografię Panów Beksińskich czyta się jak dobrą powieść co niewątpliwie jest jej zaletą. Książka jest nierówa, lecz w końcu pisze ją życie, a ono takie właśnie bywa. To książka nie tylko dla fanów Beksińskich. Nie jest obiektywna, trudno też aby taka była - warto poza nią zapoznać się z innymi materiałami na temat Beksińskich, bo może dać nam o nich błędny obraz. Szczerze...

Sięgnęłam po nią nieprzekonana- niezbyt lubię biografię, a i malarstwa Z.Beksińskiego zbytnio nie cenię, nie odmawiając wszak talentu. Książka wciągnęła bez reszty, pozwalając innym okiem spojrzeć nie tylko na twórcę, ale i człowieka, z którym pewnie bym się nie zaprzyjaźniła, ale przyznać muszę- postać ciekawa sama w sobie. Rodzina jednak dysfunkcyjna, nie do naśladowania

Ta książka jest nieprawdopodobna! Nie! To historia tej rodziny jest nieprawdopodobna! Polecam! Niby książka wielostronnicowa, wielka i ciężka, ale nawet nie wiem kiedy ją przeczytałam. Dodatkowo w środku fotografie i magiczne prace Pana Beksińskiego. Ja po prostu do tej pory nie wierzę w to, że w naszym szarym zaściankowym kraju zrodzili się tak ciekawi ludzie!!

Dyskusje

6 428