Obejrzyj wywiad z Magdaleną Grzebałkowską

LubimyCzytać LubimyCzytać
16.04.2018

Z zaproponowanych przez Was pytań do Magdaleny Grzebałkowskiej wybraliśmy trzy, które nagrodzimy kompletami książek. Jedno spośród nich (o dystans do swojego bohatera) zadaliśmy autorce podczas wywiadu, który w Studiu Dużego Formatu przeprowadził Włodzimierz Nowak. Sprawdźcie, co odpowiedziała!

Obejrzyj wywiad z Magdaleną Grzebałkowską

Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka „Gazety Wyborczej”. Spod jej pióra wyszły słynne biografie: ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Jej książka 1945. Wojna i pokój otrzymała tytuł Książki Roku 2015 w plebiscycie lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu, była też nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Dziewiątego maja ukaże się jej najnowsza książka – Komeda. Osobiste życie jazzuBy poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z „Dziecka Rosemary” nucił cały świat, Magdalena Grzebałkowska odwiedza między innymi państwa skandynawskie, Rosję i Stany Zjednoczone. Dociera do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń. Odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles tuż po lecie miłości. Poznaje historie ludzi, którzy dla muzyki porzucali pracę, dzieci, dostatnie życie. To portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności.

O najnowszej książce w Studiu Dużego Formatu z autorką rozmawiał Włodzimierz Nowak:

 

Z zaproponowanych przez Was pytań wybraliśmy trzy, które zostaną nagrodzone kompletami książek – „Beksińscy. portret podwójny", „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego” i „Komeda. Osobiste życie jazzu” – przekazanymi przed Wydawnictwo Znak. Wysyłka nastąpi po premierze najnowszej książki.

Nagrody za najciekawsze pytania otrzymują: Gajuszjakulu oraz Olena. W wywiadzie zostało wykorzystane pytanie Gajusza o to, jak blisko i jak daleko trzeba być od bohatera książki biograficznej.


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
konto usunięte
17.04.2018 10:13
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

LubimyCzytać 16.04.2018 13:04
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post