Sparrow

Sparrow
L.J. Shen
2016-03-01
2016-03-01

Jedna ze słabszych tej autorki. Dałam radę, ale też ciut wymęczyłam.

Jedna ze słabszych tej autorki. Dałam radę, ale też ciut wymęczyłam.

Bardzo interesująca pozycja typu mrocznych erotyków z "niegrzecznymi" bohaterami. Troy jest bardzo mroczną postacią, w akcie zemsty za ojca zabił w swoim życiu kilku ludzi i poślubił dla pieniędzy młodą, niewinną Sparrow. Dziewczyna, która okazała się obiektem sprzedaży przez swojego ojca, niechętnie przystosowuje się do nowej sytuacji, zwłaszcza, że jej nowy, dupkowaty mąż zdecydowanie jej tego nie ułatwia. Jednak z czasem ich wzajemne stosunki ulegają lekkiemu ociepleniu, kiedy połączy ich gorący seks będący rezultatem zazdrości Sparrow. Czyta się z dużym zainteresowaniem, pod koniec robi się naprawdę niebezpiecznie, kiedy to okazuje się, kto jest ostatnią osobą na liście Troya, a Sparrow staje się ich karta przetargową. Zdecydowanie polecam.

9.03.2024
Tym razem przeczytałam polskie wydanie i potwornie raziły mnie pankejki, ale poza tym utrzymuję to, co napisałam wcześniej. Cieszę się, że odświeżyłam sobie tę historię przed sięgnięciem po opowieść Sama, syna Cataliny i Brocka Greystone.

Troy Brennan jest żądny zemsty. Wydarzenia, które miały miejsce parę lat temu nie zostały przez niego zamknięte, a by móc dalej dążyć to finiszu, musi spełnić wolę ojca. Jednak jego opinia jako groźnego syna największego gangstera w mieście utrudnia mu to zadanie. Bowiem wszyscy mieszkańcy Bostonu wiedzą jedno – jeżeli chcesz żyć, to najlepiej z nim nie zadzieraj.

Sparrow prowadziła spokojne życie, które było skromne, ale nie musiała przed nikim się z niego spowiadać. Dlatego nigdy nie pomyślała, że pewnego dnia zostanie porwana i zmuszona do ślubu. A zwłaszcza tego , że jej przyszłym mężem zostanie nie kto inny, jak jeden z niebezpieczniejszych mężczyzn Bostonu, którego ledwo kojarzyła z dziecięcych czasów. Nikt nie wie, co kierowało mężczyzną, który na swoją żonę wybrał taką dziewczynę jak Sparrow.

Czy pomimo niechęci do swojego męża Sparrow odnajdzie dla siebie miejsce w ramionach postrachu Bostonu? Czy uda dowiedzieć jej się co kierowało Troy'em by zmusić ją do ślubu? Czy odkrywając jedną tajemnice będzie w stanie zmierzyć się z każdą kolejną pod nią ukrytą?

Książka mnie nie zachwyciła, ale miło spędziłam czas. Niby książka nie jest o mafii, ale w powietrzu wisi taki klimat.

Sparrow...

Ciekawie i odmiennie prowadzony wątek główny. Tą dwójką zdecydowanie się nie lubi. Dobrze wykreowany rys psychologiczny Troya, pogmatwana przeszłość powoduje, że jego postać nabiera głębi. Zakończenie przewidywalne , ale historia nie wydaje się nudna .

O dziwo nie była zła. Szybko się czytało i mimo bajkowej natury nie była infantylna... Przyjemna i dość ciekawa.

Polecam fankom romansów "from enemies to lovers".

Polecam fankom romansów "from enemies to lovers".

Sparrow została zamknięta w klatce Troya. Próbuje podciąć jej skrzydła jednak ona walczy o swoją wolność. Im bardziej walczy i pyskuje tym więcej wolności dostaje. Z początku przykry obowiązek przekształca się w coś więcej. Historia dość ciekawa z silnymi charakterami.

🖤"Praw­dzi­wa mi­łość jest sil­niej­sza niż śmierć".
Niezwykle emocjonująca, nasączona zawiłymi intrygami, doskonale obrazująca fakt, iż miłość nie wybiera, więc siłą rzeczy nie mamy wpływu na to, w kim się zakochamy. Snuta dynamicznie, wciągająca, przepełniona błyskotliwymi dialogami, słownymi potyczkami, a także potężną dawką humoru. Naszpikowana zaskakującymi zwrotami akcji, tajemnicami, pikanterią, magnetyzmem oraz pasją. Ten płomienny, fascynujący, nieco mroczny romans z sekretami w tle podkreśla, że w życiu nie trzeba się poddawać. Należy walczyć o siebie, swoją przyszłość, ale również odważnie dążyć do realizacji własnych marzeń i celów.
“Sparrow” to niewątpliwie udane wprowadzenie do mojej ukochanej serii “Boston Belles” spod pióra L.J. Shen. Cieszę się, iż w końcu ta książeczka pojawiła się w Polsce, aczkolwiek szkoda, że aż tak późno. Niezbyt rozumiem, dlaczego wydawnictwo nie połączyło tego tytułu z wyżej wymienionym przeze mnie cyklem tylko potraktowało go jako jednotomówkę. Uważam, iż informacje w nim zawarte wypadałoby przyswoić przed lekturą “Huntera”, a już na pewno przed sięgnięciem po “Monstera”. Żałuję, że nie otrzymałam takiej możliwości, ale jednocześnie raduję mnie to, iż w ogóle w moje ręce trafiła przetłumaczona na nasz rodzimy język historia Sparrow Raynes oraz Troya Brennana.
L.J. Shen po raz kolejny wykreowała bohaterów swojej powieści w nietuzinkowy, nieszablonowy sposób. Oboje mieli silne charaktery, walczyli o swoje racje, ale też wytrwale dążyli do realizacji własnych celów. Nie ukrywam, że pannę Raynes polubiłam od samego początku tego tekstu, natomiast Brennana obdarzyłam nutką sympatii dopiero po pewnym czasie. Jego postać wywołała we mnie dość sprzeczne uczucia, o czym oczywiście opowiem za chwilkę.
Sparrow Raynes to silna, uparta, odważna, bystra, inteligentna, mająca swoją dumę oraz rozum bohaterka. Ta temperamentna dwudziestodwulatka nie poddawała się, ciągle walczyła, za sprawą czego w pewnym sensie zaimponowała Troyowi. Pod wizerunkiem kobiety o dobrym sercu kryła się całkiem zadziorna osóbka, która nieustannie rzucała ciętymi ripostami, a także pyskowała. Sparrow to zapalona biegaczka, chłopczyca, fanka pankejków z borówkami, gorącej czekolady, lata i obszernych dżinsów boyfriendów. Marzyła o pracy w kuchni, od kiedy w podstawówce obejrzała “Ratatuj”. Kochała gotować, a w przyszłości pragnęła zostać szefową kuchni. Kiedy gotowała, bądź piekła czuła się jak wartościowa osoba, jak ktoś ważny. “Była kobietą, która nigdy nie interesowała się modą. Biedną dziewczyną, która uważała, że pieniądze są przereklamowane, drogie samochody są dla typów z małymi fiutami, a synonimem szczęścia jest irlandzki gulasz”. Jej życie towarzyskie było równie bogate, jak u pustelnika. Nie posiadała zbyt wielu znajomych, a teraz nagle miała poślubić bogatego mężczyznę, uznawanego za jednego z najbardziej rozchwytywanych kawalerów w Bostonie – Troya Brennana.
Protagonista to mężczyzna władczy, pewny siebie, niebezpieczny, brutalny, znany z braku cierpliwości i skrupułów, posiadający w sobie geny irlandzkiej mafii oraz bezwzględność swojego ojca. “Nazywano go Magikiem, bo działał w magiczny sposób. Potrafił sprawić, że ludzie znikali jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Mógł załatwić komuś krótszą odsiadkę, a w ciągu kilku godzin wyczarować mu nowy paszport i nową tożsamość. Wystarczyło mu kilka dni, aby przekonać ludzi, którzy dybią na czyjeś życie, że ten ktoś nie istnieje. Troy Brennan był najlepszym manipulatorem w Bostonie, pociągał za sznurki jak mistrz marionetek. On decydował, kto będzie żyć, a kto umrze, kto zniknie, a kto wróci”. Nigdy niczego się nie bał, ale morderstwo stanowiło dla niego granicę, której nigdy nie przekraczał – chyba że chodziło o sprawy osobiste. “Był człowiekiem, o którym lokalne stacje telewizyjne często mówiły, ale na ogół nic dobrego. Kłopoty to jego specjalność, przez co był piekielnie gorącym tematem”. Troy miał mroczną przeszłość, a jego przyszłość malowała się w równie ciemnych barwach. “Byłem potworem łaknącym krwi. Byłem zemstą i nienawiścią, furią i gniewem”. Pewnego dnia ni stąd, ni zowąd trzydziestodwulatek wywlókł Sparrow z domu i oznajmił, iż czeka ich ślub. Ślub, którego oboje pragnęli niemal tak bardzo jak porannej sraczki.
W relacji Sparrow oraz Troya nie brakowało chemii, pasji, napięcia, ale też magnetycznego przyciągania. Ich uczucie rozwijało się powoli, rodziło się stopniowo, dzięki czemu ich związek jawił mi się jako wiarygodny, autentyczny. Ten szorstki, surowy mężczyzna wtargnął do życia panny Raynes niczym czołg. Początkowo Troy przerażał ją, wzbudzał w niej lęk, gniew, złość i odrazę. Niekiedy wprawiał w ponury nastrój, innym razem napawał przerażeniem, a z rzadka nadzieją, a także czymś pozytywnym. Patrzył na nią, jakby była jego kulą u nogi, sprawiał wrażenie człowieka w ogóle nią nie zainteresowanego. Dziewczyna nie miała zielonego pojęcia, dlaczego Troy ją zechciał. Przez osiemnaście lat mieszkała w sąsiedztwie jego domu, ale on nigdy nie poświęcał jej uwagi. Ich małżeństwo od pierwszych chwil było niczym innym, jak tylko iluzją, szopką zbudowaną na kłamstwach i wymuszeniach. Mąż podciął jej skrzydła, zamknął w złotej klatce, w której mimo wszystko próbowała odnaleźć wolność. Aczkolwiek z biegiem czasu ich sytuacja zaczęła ulegać zmianom. “Troy powoli zakradał się do moich myśli. Przedzierał się przez wszystkie warstwy, wwiercał się coraz bardziej. Kwestią czasu było to, że dotrze do najniebezpieczniejszego miejsca w moim ciele. Do mojego serca”. W jego ramionach czuła się niczym rażona prądem. Ten diabeł wcielony tchnął w nią życie. “Był zdrajcą. Kryminalistą. Mordercą. A ja byłam nim zafascynowana”.
Bohaterowie z każdym kolejnym dotykiem wzajemnie się uzdrawiali, dopełniali się wzajemnymi pocałunkami. Podobało mi się jak stopniowo ten pozbawiony uczuć, zimny mężczyzna zaczął zmienić się pod wpływem odpowiedniej kobiety. Śledzenie jego metamorfozy, jak i sukcesywnego rozwoju ich relacji okazało się naprawdę interesującym doświadczeniem. Jednak Brennan stracił w moich oczach tuż po tym, jak zdradził Sparrow i to w ich wspólnej sypialni. Ta scena była według mnie całkowicie zbędna, gdyż przyprawiła mnie wyłącznie o niesmak. Na szczęście z czasem Troy ponownie wkupił się w moje łaski, zyskał sympatię, ale nie mogę powiedzieć, że w pełni go polubiłam.
“Sparrow” to dzieło, które z pewnością spodoba się wielbicielom motywu age gap, powieści z zaaranżowanym małżeństwem oraz tych z wątkiem hate-love. Fantastycznie spędziłam czas z tym tytułem, a intensywny świat postaci pochłonął mnie bez reszty. Ta historia bezsprzecznie wyróżnia się intrygującą, ciekawą fabułą, ale również frapującymi tajemnicami. Przyznam się Wam, iż do samego końca nie miałam pojęcia, kto zlecił zabójstwo ojca Troya. W momencie, gdy wszystkie elementy układanki wskoczyły na swoje miejsce byłam w kompletnym szoku. Na koniec nie pozostało mi nic innego, jak tylko serdecznie polecić Wam tę lekturę. Mam nadzieję, że przypadnie Wam ona do gustu, tak samo jak mnie!

🖤"Praw­dzi­wa mi­łość jest sil­niej­sza niż śmierć".

Sparrow” to prequel do serii Boston Belles i opowiada historię tytułowej Sparrow i Troy’a Brennana, która moim zdaniem powinna ukazać się już dawno by móc poznać bohaterów w porządku chronologicznym.

On to niebezpieczny gangster znany każdemu w Bostonie, ona skromna i „zwykła” dziewczyna. Gdy pewnego dnia zostaje przez niego porwana i zmuszona do ślubu, jej świat zmienia się o 180 stopni. Czy odnajdzie się w nowej sytuacji? Czy będzie potrafiła żyć z tym, którego każdy nazywa potworem?

Jako, że w tej serii raz jestem zachwycona, a drugim razem wręcz przeciwnie tutaj niestety wypadło na rozczarowanie. To nie była zła książka, jednak nie wzbudziła we mnie zbyt wielu emocji. Nie czułam chemii między bohaterami, nie byłam zaintrygowana i gdy przerywałam czytanie, losy bohaterów w ogóle nie zaprzątały mi myśli. Mamy tutaj wątek aranżowanego małżeństwa, mafii i różnicy wieku, jednak mimo, że to coś co lubię mam bardzo mieszane uczucia. Przez całą historię próbujemy odkryć tajemnice Troya, jednak gdy wyszła na jaw byłam lekko rozczarowana. 🤷‍♀️ „Sparrow” to książka na jeden wieczór by przeczytać ją dla rozrywki, a następnie zapomnieć. Jest w niej jednak wiele ciekawych momentów dotyczących dzieciństwa Sama- bohatera trzeciego tomu serii i dla nich jest zdecydowanie warta poznania.

Miło mi poinformować, że podjęłam świetną decyzję zabierając się za tą lekturę.

Uwielbiam antybohaterów, samców alfa i silne, bezczelne charaktery. Ta powieść dała mi dokładnie to, czego od niej oczekiwałam .

Wszyscy boją się Troya Brennana, syna zmarłego irlandzkiego króla mafii, i nie bez powodu. Jest inteligentny, niebezpieczny i nieczuły. Opowieści o brutalnych morderstwach, których się dopuścił, są powszechnie znane w całym Bostonie.

Troy jest znany jako osoba, do której możesz się zgłosić ze wszystkim. Jeśli masz problem, on się nim zajmie, wszelkimi niezbędnymi środkami. Użycza swoich usług bogatym za sporą opłatą. Kiedy nie „naprawia” rzeczy dla klientów, szuka zemsty za śmierć ojca.

Sparrow Raynes jest studentką gastronomii, która pewnego dnia chce założyć własną firmę zajmującą się food truckami. Dzieli mieszkanie ze swoim ojcem alkoholikiem, pracownikiem Troy’a. Wolny czas spędza na relaksie z dwiema najlepszymi przyjaciółkami lub gotowaniu jedzenia dla miejscowego schroniska dla bezdomnych.

Troy i Sparrow mają niewiele wspólnego poza faktem, że oboje byli wychowywani głównie przez swoich ojców w tej samej robotniczej dzielnicy Bostonu. Troy pochodzi z pieniędzy, a Sparrow dorastała w biedzie. Troy ma idealnie wypielęgnowane włosy i drogie markowe ubrania, a Sparrow uwielbia swoje boyfriendy i trampki. Nie wyznają tych samych wartości ani zasad moralnych. W rzeczywistości prawie się nie znają. Dlatego tak szokujące jest, gdy Troy decyduje, że chce, aby Sparrow została jego żoną, i praktycznie zmusza ją do poślubienia go.

Była dosłownie jedna rzecz, która wydarzyła się między Troyem i jego byłą dziewczyną, która mnie rozzłościła. Prawie obniżyło to moją ocenę, ale im więcej o tym myślałam, tym bardziej miało to dla mnie sens. Było to zgodne z jego charakterem w czasie, gdy się to wydarzyło.

Miło mi poinformować, że podjęłam świetną decyzję zabierając się za tą lekturę.

• Mafia
  • Romans