All the Little Lies

Okładka książki All the Little Lies S.J. SYLVIS
Okładka książki All the Little Lies
S.J. SYLVIS Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: English Prep (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2023-03-23
2020-06-17
9788383205083
Przemoc Nienawiść Śmierć Morderstwo Uczucia

bardzo fajne, przyjemne i wciagajace New Adlut. Z checia siegne po kolejna część!

Niegdyś był jej przyjacielem, ale kiedy wróciła po pięciu latach, chłopak, którego uwielbiała, stał się zupełnie inny.

Hayley Smith to 17-letnia dziewczyna, która po kilku latach wraca do English Prep. Jej życie w przeciągu tych kilku lat diametralnie się zmieniło ,nic nie jest takie jak kiedyś. Przeszła i przechodzi piekło, każdy dzień jest jak przetrwanie.

Christian Powell to 17-letni chłopak, który nie jest tym samym chłopakiem ,co 5 lat temu. Stał się zimny, wyrachowany i popularny. Cała szkoła pada mu u stóp, jest jej "królem" i z pewnych powodów nienawidzi Hailey.

Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Jest w niej wiele bólu, cierpienia ale również znajdziemy w niej radość,
W tej książce zachowania bohaterów nie są wyjaśniane od razu, są wyjaśniane z czasem, co sprawia, że czytelnik chce brnąć w to dalej i to odkryć, zrozumieć bohaterów.
Christian na początku mnie denerwował, jego zachowanie - ugh, ale po czasie i jego zrozumiałam, każdy inaczej radzi sobie z problemami, cierpieniem.
Hailey - jej od samego początku współczułam, bo ile jest w stanie wytrzymać jedna osoba ? Ile jest w stanie wytrzymać jedna tak młoda osoba ? Życie Hailey nie było usłane różami, wiele przeżyła, została sama, nie mogła na nikogo liczyć, nikt jej nie wspierał, w nikim nie miała oparcia. Kiedy musisz radzić sobie ze wszystkim samemu przez tak długi czas, czy potem będziesz w stanie komuś zaufać ? Komuś w końcu powiedzieć o swoich problemach ? Komuś się zwierzyć i powiedzieć naprawdę jak się czujesz ? Hailey bardzo ostrożnie podchodziła do ludzi, nie wiedziała komu może zaufać i czy warto komuś zaufać skoro nic nie jest stałe.
Bohaterowie w książce zdecydowanie na plus, i to nie tylko pierwszoplanowi, z wszystkimi poczułam się zżyta, jak z paczką przyjaciół.
Czy Hailey zaufa ? Czy Christian przestanie pałać nienawiścią do Hailey ? Czy Hailey w końcu będzie miała osoby wokół siebie, które się o nią troszczą ? Czy w końcu zazna normalnego, spokojnego życia?
"All the little lies " pokazuje nam jak ważne jest mieć w życiu kogoś, dla którego jesteś naprawdę ważna, jak wspaniałe jest mieć przyjaciół, którzy są w stanie cię wysłuchać i chcą nieść pomoc. Czy dawny przyjaciel, który zaczął cię nienawidzić może stać się twoją bezpieczną przystanią, twoim domem ?
Ta książka wzbudziła we mnie wiele emocji, od smutku, wzruszenia, po radość.
Zdecydowanie również na plus styl pisania autorki, przez tą historię się płynie. Jak najbardziej polecam.

Christian...

Początek świetny. Potem troszkę spadek poziomu. Ale całość na plus.

Początek świetny. Potem troszkę spadek poziomu. Ale całość na plus.

Hayley Smith to 17-letnia dziewczyna, która po kilku latach wraca do English Prep. Jej życie nigdy nie było usłane różami, a rodziny zastępcze, w których przebywała ciągle się zmieniały. Hayley sądziła, że powrót do starej szkoły coś zmieni, ale czy na pewno tak będzie?

Christian Powell to 17-letni chłopak, który pewnego dnia się zmienił, a jego serce stało się zimne jak lód, tak jak i on. Buntował się i swoją złość wyładowywał tak jak tylko mógł.

Hayley i Christian kiedyś byli przyjaciółmi, jednak i to się zmieniło. Czy odejście dziewczyny sprawiło, że przyjaźń zmieniła się w nienawiść?

"All the little lies" z pewnością jest książką, w której motywy zachowania głównych bohaterów wyjaśniane są z czasem. Nie dostajemy wszystkich odpowiedzi od raU, co sprawia, że czytelnik pragnie dowiedzieć się, jaka jest prawda. Hayley i Christian byli jak dwie kawałki jednej układanki. Dziewczyna nie wiedziała, czemu chłopak niegdyś jej bliski teraz pałał do niej nienawiścią. Christian z kolei uważał, że to właśnie dziewczyna zapoczątkowała wszystkie dalsze wydarzenia, które wpłynęły również na jego życie.

Jednak mimo nienawiści, Christian zrobiłby dla Hayley wszystko, aby ją ochronić, chociaż sam przed sobą nie chciał się do tego przyznać. Hayley z kolei tylko przy chłopaku czuła się "jak w domu".

Styl pisania autorki jest naprawdę przyjemny, dzięki czemu przez książkę przepłynęłam. Naprawdę polubiłam się z historią dwójki głównych bohaterów i mogę ją polecić, ponieważ z pewnością nie jest to zwykła młodzieżówka.

"Chwila wystarczyła, by jej wzrok napotkał mój. Zawsze nas do siebie ciągnęło, jak ćmy do ognia. Nadzieja w jej oczach zadziałała na moją skórę jak żyletki, przecinając moje ciało."
"All the little lies" @authorsjsylvis to pierwszy tom serii English Prep.
Ta książka zdecydowanie za długo czekała u mnie na półce, a teraz potrzebuje na już drugiego tomu! Wzięłam ją finalnie w audiobooku, podczas sprzątania i o jejku.... Jak to się przyjemnie słuchało. No nie mogłam się od niej oderwać.
Owszem byłam jej mega ciekawa, ale nie sądziłam, że aż tak bardzo mi się spodoba.
Książka zawiera mój ulubiony motyw, czyli friends-enemies-lovers. Jest tego teraz dużo, ale autorzy się nie poddają i zaskakują mnie na każdym kroku czymś nowym, ciekawym.
Autorka stworzyła fabułę, która od samego początku intryguje, aż czytelnik nie może się doczekać do czego to wszystko doprowadzi.
W tej historii największą robotę robią bohaterowie, ale nie tylko Ci pierwszoplanowi. Sylvis poświęciła każdej postaci w 100% uwagę, przez to tak świetnie i w błyskawicznym tempie się czyta tę powieść.
Podsumowując... "All the little lies", to książka, która sprawia, że chętnie byście przeczytali całą serię na jednym posiedzeniu.
Bardzo polecam tę książkę! Kiedyś na pewno do niej jeszcze wrócę, teraz nie pozostało mi nic, tylko czekać na kolejny tom.

"All the little lies" @authorsjsylvis to pierwszy tom serii English Prep.

🧡"To wła­śnie było do bani w sło­wach – nigdy cię nie opusz­cza­ły. Si­nia­ki bla­kły. Ale słowa nigdy tego nie ro­bi­ły".
Naszpikowana smutkiem, bólem, cierpieniem, ale i radością historia pokazująca drogę pewnej dziewczyny do uzdrowienia. Przejmująca, wartościowa, niosąca nadzieję, lekka niczym piórko, słodko-gorzka opowieść uświadamiająca, iż nasze decyzje zazwyczaj mają wpływ również na życie innych osób. Nieco przerysowana, chaotyczna, wypełniona mrokiem, tajemnicami, namiętnością, niebezpieczeństwem oraz adrenaliną lektura o tym, jak cienka bywa granica pomiędzy miłością, a nienawiścią. Wywołująca szeroki uśmiech na twarzy, ale również zmuszająca do refleksji nad codziennością książka o prawdziwej przyjaźni, walce z uczuciami i swoimi lękami.
Zagłębiając się w tekst “All the little lies” trafiłam do świata nastolatków wkraczających właśnie w dorosłe życie. Szczerze mówiąc nie przepadam już zbytnio za młodzieżówkami, gdyż czuję się na nie zwyczajnie za stara, ale nie ukrywam, iż coś do tego właśnie tytułu mnie przyciągało. Czułam, że akurat ta historia może przypaść mi do gustu i nie pomyliłam się. S.J. Sylvis stworzyła przyjemną, ciekawą, wciągającą, intrygującą bajeczkę, którą śledziłam z niemałym zainteresowaniem. Nie wywołała ona we mnie, co prawda, większych emocji, lecz nie zmienia to faktu, że fantastycznie spędziłam z nią czas. Podobało mi się, iż akcja “All the little lies” zaskakiwała i trzymała praktycznie do samego końca w napięciu. Autorka na łamach swojej powieści poruszyła również szereg ważnych tematów, takich jak: znęcanie się nad słabszymi, prześladowanie czy uzależnienie. Na uznanie z mojej strony zasługuje też interesująca, realistyczna kreacja głównych bohaterów. Hayley i Christian to osoby nad wyraz dojrzałe jak na te swoje siedemnaście lat. Ta dwójka pomimo młodego wieku nosiła już na swoich barkach ogromny bagaż doświadczeń, a w ich żyłach płynęło poczucie winy. Oboje posiadali zarówno wady, jak i zalety, popełniali błędy, ale co najważniejsze wyciągali z nich wnioski.
Hayley Smith to twarda, silna, ambitna, uparta dziewczyna, która wytrwale walczyła o siebie oraz swoje marzenia. Siedemnastolatka po kilku latach przerwy powróciła do swojej dawnej, prestiżowej szkoły – English Prep. Dziewczyna chciała jedynie w niej przetrwać, a następnie wyrwać się ze swojego miasta. Zależało jej na otrzymaniu stypendium, które umożliwiłoby jej dostanie się do wymarzonego college’u. Hayley pragnęła odnieść sukces, zależało jej na tym, a English Prep mogło dać jej skrzydła, których potrzebowała, by odlecieć daleko od wspomnień, które splamiły jej rzeczywistość. Panna Smith nauczyła się już, że nikt nie zadba o nią tak dobrze jak ona sama. Protagonistka nie miała w życiu lekko: w ciągu ostatnich kilku lat przebywała w siedmiu różnych rodzinach zastępczych, jej ojciec został zamordowany, a matka zaczęła ćpać. Hayley to bohaterka krucha niczym porcelanowa lalka, ale zarazem mająca twardą skórę. W młodym wieku padła ofiarą wyborów własnych rodziców, ale mimo wszystko się nie poddała. Z całego serca jej kibicowałam, podziwiałam jej siłę i zawziętość. Pragnęłam, aby udało jej się w końcu odnaleźć szczęście, aby trafiła na osobę godną zaufania, na której mogłaby polegać, ale również wesprzeć się w trudnych chwilach.
Natomiast Christian Powell kiedyś był spokojnym, cichym chłopakiem o analitycznej naturze, aczkolwiek teraz stał się kimś zupełnie innym. W English Prep nosił tytuł “króla szkoły”. Uchodził tam za zblazowanego, zimnego, wyrachowanego buntownika o mrocznej, niespokojnej duszy, gdyż cały czas kroczył po szkolnych korytarzach wściekły, a także wszczynał bójki. Od wielu lat to na siedemnastolatku spoczywała odpowiedzialność za brata. W pewnym sensie pełnił on funkcję jego rodzica, gdyż ich ojciec był ciągle nieobecny i miał daleko w poważaniu swoich synów. Bez problemu obdarzyłam Christiana sympatią, zważywszy na fakt, iż pod maską bad boya skrywał tak naprawdę wielkie serce.
Relacja głównych bohaterów została utkana w burzliwy, intensywny, ale zarazem ciekawy sposób. Christian i Hayley kiedyś byli najlepszymi przyjaciółmi. Zanim jej życie nie zostało wywrócone do góry nogami stale trzymali się blisko siebie. Spędzali razem większość wolnego czasu. Zawsze coś ich do siebie ciągnęło niczym ćmy do ognia, ale teraz Powell ją znienawidził. Obwiniał ją o pewne tragiczne wydarzenia, które spowodowały, iż wszystko w jego życiu się zmieniło. Uważał, że to ona zapoczątkowała niszczycielską lawinę, która zrujnowała jego rodzinę. Właśnie z tego powodu pragnął ją złamać tak, jak ona złamała jego. Christian pomimo upływu lat wciąż miał nad Hayley jakąś dziwną władzę, ale ona nad nim również. “Było w niej coś magnetycznego. Ciągnęło mnie do niej”. Chłopak chciał ją nienawidzić, ale po prostu nie potrafił. “Kiedy na nią patrzyłem widziałem przeszłość i chciałem zniszczyć Hayley, ale jednocześnie widziałem przyszłość, w której chciałem ją kochać”. Nastolatek zrobiłby dosłownie wszystko, aby ją ochronić, zważywszy na to, iż dzięki niej wreszcie czuł, że żyję. Panna Smith coś w nim poruszyła, odcisnęła piętno na jego skórze, wślizgnęła się niepostrzeżenie do jego serca. Sprawiała, iż jego mózg przestawał działać, a ciało zachowywało się w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie znało. “Ona była magnesem, a ja metalem”. Za to Christian spowodował, że wzniesione przez siedemnastolatkę mury zaczęły się kruszyć. Jego ramiona stały się dla niej bezpiecznym schronieniem. To za jego sprawą znów poczuła się szczęśliwa. To właśnie on pokazał jej, czym jest prawdziwa miłość.
“Zawsze byłeś tym, który mnie ratował. Zawsze byłeś moją bezpieczną przystanią, jedyną osobą, o której mogłam myśleć, gdy niebo robiło się ciemne. Kiedy wszystkie małe kłamstwa na moim języku smakowały gorzko, byłeś jedyną prawdą, przed którą nie mogłam się ukryć. To ty. To zawsze byłeś ty”.
Na koniec wspomnę o dość istotnym minusie polskiego wydania “All the little lies”, a mianowicie o korekcie, która pozostawia niestety wiele do życzenia. Literówek tutaj nie brakowało, co autentycznie od samego początku lektury raziło mnie w oczy.
S.J. Sylvis stworzyła powieść, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom młodzieżówek oraz historii z wątkiem hate-love. Ta lektura nie zostanie zbyt długo w mojej pamięci, ale pomimo tego uważam, iż jak najbardziej warto ją poznać. Cieszę się, że dałam szansę tej serii i przyznam się Wam, iż liczę, że jej kolejne części pojawią się w naszym kraju już niebawem.

Współpraca reklamowa z @niezwyklezagraniczne

Nie wiem dlaczego tak długo zwlekałam z tą książką, ale wiem, że bardzo żałuje ponieważ okazała się być rewelacyjna.

Historia Hayley i Christiana jest pełna emocji. Nie jestem w stanie zliczyć, ile raz ścisnęło mi w piersi z nadmiaru uczuć.
To nie jest lekka historia, Hayley przeżyła na prawdę dużo ciężkich chwil w życiu i cieżko było przechodzić z nią przez kolejne piekło. Natomiast Christian to lekko zagadkowa postać. Na zewnątrz wyluzowany sportowiec, jednak w środku skrywa ranę, która od długiego czasu nie chce się zagoić.

Relacja tej dwójki jest na prawdę burzliwa. Można by pomyśleć, że ich przepychanki coraz bardziej oddalały ic od siebie, jednak z każdą kłótnią byli bliżej siebie.

Współpraca reklamowa z @niezwyklezagraniczne

Niegdyś byli najlepszymi przyjaciółmi. Hayley po pięciu latach wraca do starej szkoły. Zastanawia się czy ktoś ją jeszcze pamięta, a zgłasza jej stary przyjaciel Christian. Teraz Hayley jeszcze bardziej potrzebuje kogoś bliskiego, jej życie to kompletna ruina. Każdego dnia dziewczyna walczy o przetrwanie. Jednak gdy jej i Christiana oczy się spotykają, dziewczyna wyczuwa, że nie jest mile widziana. Chłopak już nie jest tym samym mężczyzną co kiedyś. Stał się zimny, wyrachowany oraz popularny, cała szkoła pada mu do stóp, a on z tego korzysta. Jest królem i zrobi wszystko, żeby Hayley zapłaciła za to, co mu kiedyś zrobiła. Co Hayley mu zrobiła? Czy wybaczy jej to? Czy dziewczyna wie o co mu chodzi? Czy pogodzą się i będzie jak dawniej?

"All The Little Lies" jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i na ten moment mogę powiedzieć że nie ostatnie. Sięgając po te książkę nie wiedziałam czego w sumie mogę się spodziewać, ale bardzo miło się zaskoczyłam. Pióro autorki jest niesamowite, książkę czytało mi się lekko oraz z wielką przyjemnością. Już od pierwszej strony zostałam porwana w świat Hayley oraz Christiana. Emocje jakie mi towarzyszyły podczas ich historii są nie do opisania. Nie raz miałam ochotę zrobić komuś krzywdę, śmiałam się, cieszyłam, płakałam, denerwowałam, wkurzałam, a nawet miałam mini zawał i to nie raz. Książka jest również pełna bólu, tajemnic, adrenaliny, namiętności oraz cierpienia. Fabuła jest poprowadzona w idealnym tempie nic nie dzieje się za szybko ani za wolno, jest również niesamowita, prosta, a zarazem skomplikowana. Bohaterowie zostali wykrawani wręcz genialnie. Każde z nich przeszło przez ciężkie oraz bolesne wydarzenia w przeszłości. Byli niedostępni w swoich życiach przez kilka lat, przez co teraz ich relacja kategorycznie się zmieniła. Jak niegdyś byli najlepszymi przyjaciółmi tak teraz się nienawidzą, ale na jak długo? Ignorowanie siebie będzie dla nich nie małym wyzwaniem. Autorka wyśmienicie pokazuje uczucia oraz emocje pomiędzy Hayley i Christianem. Jest chemia, pożądanie, tęsknota, a nawet nienawiść i miłość. Historia ta pokazuje nam jak cienka jest granica pomiędzy nienawiścią, a miłością. Jak pomimo upływu lat pamiętamy o tym jak ważny jest dla nas nasz dawny przyjaciel. Jak cenne jest posiadanie przyjaciół którzy są w stanie zrobić dla nas wszystko. Jeżeli lubicie książki które są pełne bólu, cierpienia, nienawiści ale i miłości to jak najbardziej polecam Wam "All the Little Lies"!

Gdyby całość była taka jak początek byłby ideał. Ale gdzieś w połowie zaczęło się robić za słodko, a pod koniec już aż mdliło. Zagadka śmierci ojca bohaterki potraktowana po macoszemu - przez całą książkę budowane jest napięcie, tylko po to, żeby rozwiązać to byle jak na trzech stronach. Hayley irytowała swoim uporem, Christian miał być złym chłopcem, a okazał się słodkim misiem. No i okładka nijak się ma do treści. Ale najgorzej też nie było. Ot, średniaczek.

"Myśl o tym, że mogłam być dla kogoś ważna, była dla mnie nowa i całkiem przyjemna. Sprawiała, że czułam się przyjemnie i bezpiecznie, a to było bardzo ryzykowne w życiu takim jak moje. Wszystko nieustannie się zmieniało. Ludzie pojawiali się i znikali. Przywiązywanie się do czegokolwiek lub kogokolwiek nie było mi pisane - aż do tego momentu"

"Kiedy wszystkie małe kłamstwa na moim języku smakowały gorzko, byłeś jedyną prawdą, przed którą nie mogłam się ukryć. To ty. To zawsze byłeś ty"

Hayley i Christian przyjaźnili się w dzieciństwie. Jedna, tragiczna noc zmieniła wszystko. Teraz po pięciu latach okrutnie doświadczona przez los dziewczyna wraca do miasta. Jednak już po pierwszym spotkaniu z Christianem wie, że nic nie będzie takie jak wcześniej. Chłopak widzi w Hayley winną tego, jak obecnie wygląda jego życie i na każdym kroku okazuje jej swoją pogardę i nienawiść. Wcześniej czy później oboje będą musieli zmierzyć się z przeszłością, o której chcieliby zapomnieć. Oboje będą walczyć ze swoimi uczuciami, lękami i niebezpieczeństwem, które niespodziewanie uderzy w Hayley i obudzi w Christianie chęć otoczenia ją swoją opieką.

"All the little lies" to przejmująca powieść, która wciąga swoją fabułą, kreacją bohaterów i ich zatrważającymi doświadczeniami. Historią głównej bohaterki S.J.Sylvis pokazuje między innymi niedoskonałości amerykańskich systemów pieczy zastępczej, które na wpisanego w nie dziecka, czy też nastolatka często sprowadzają bardzo trudne konsekwencje. Udawania to, ze dojrzałość wcale nie musi wynikać z wieku, że składają się na nią przede wszystkim doznane krzywdy lub okazywana przez innych dobroć.

"Kiedy wszystkie małe...

• New Adult