Odyssey One. Król wojowników

Okładka książki Odyssey One. Król wojowników Evan Currie
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Odyssey One. Król wojowników
Evan Currie Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Odyssey One (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Odyssey One (tom 5)
Warrior King
Drageus Publishing House
2017-04-27
2017-04-27
Paweł Dembowski
cywilizacja kosmos literatura amerykańska misja kosmiczna niebezpieczeństwo odwaga podróż kosmiczna science fiction walka o przetrwanie walka o życie wróg Ziemianie
Inne

więcej Więcej

Czekam na ciąg dalszy
Ciekawy wątek mitologiczny

Na poziomie. Trzyma w napięciu. Wywołuje emocje.

Świetna kontynuacja, spaceopera w najlepszym wydaniu. To warto przeczytać.

Szybko pochłonięty kolejny rozdział. Zastawiam się czemu centrala nie przesłuchuje jeńców, którzy nie chcą zeznawać?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nastąpiło odbicie po poprzednich tomach. Wprawdzie zachowanie głównego bohatera "troszkę" nielogiczne w obliczu wydarzeń ale historia wprowadza nowe elementy i to zdecydowanie na plus.

I to jest dobre sf. Przyznaje że poprzednia część mnie trochę zawiodła ale ta trzyma poziom.

Okładka przypominająca początkowe tomy "Odysei" - czyli śliczna :) Wartka akcja, humor i ogromne ilości zniszczonego metalu (pochodzącego ze zniszczonych krążowników) zaśmiecające galaktykę to jest to, co lubię najbardziej. "Król wojowników" wszystko to ma!
Tym razem Raze zabiera swój okręt na poszukiwanie rasy sterującej organikami. I - jak to Raze - zostawi za sobą...

Powoli zaczyna być to męczące, główni bohaterowi zawsze zdarzą na czas, zawsze wyjdą obroną ręką, a jak już mogą przegrać to przeciwnik stwierdzi, że nie chce wygrać... Dokończę serie siłą rozpędu, ale tego autora już raczej nie będę czytał, bo jest dość wtórny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wprawdzie jest inaczej niż w pierwszych 4 tomach,ale nadal dobrze się czyta.tym razem doświadczamy pierwszych 2 starć terran z władcami drasinów,czyli imperium.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od czasu do czasu czuję potrzebę relaksu przy książce która nie wymaga dużego skupienia, a zarazem jest dobrą rozrywką. Można „wygładzić” zwoje mózgowe.
Plusy:
- kolejne kosmiczne walki i potyczki;
- sukcesywne poszerzanie i rozbudowywanie wykreowanego świata;
- czyta się łatwo, miło i przyjemnie;
- wprowadzenie początkowo tajemniczego nowego wroga, szkoda jednak, że nie...

• 2018
  • Audiobook
  • Science Fiction
  • Audiobooki
  • Fantastyka
  • 2019

Dodaj cytat z książki Odyssey One. Król wojowników