Odyssey One. Król wojowników

Nominacja w plebiscycie 2017
Warrior King
Odyssey One (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-04-27
Paweł Dembowski
cywilizacja kosmos literatura amerykańska misja kosmiczna niebezpieczeństwo odwaga podróż kosmiczna science fiction walka o przetrwanie walka o życie wróg Ziemianie
Inne

I to jest dobre sf. Przyznaje że poprzednia część mnie trochę zawiodła ale ta trzyma poziom.

Okładka przypominająca początkowe tomy "Odysei" - czyli śliczna :) Wartka akcja, humor i ogromne ilości zniszczonego metalu (pochodzącego ze zniszczonych krążowników) zaśmiecające galaktykę to jest to, co lubię najbardziej. "Król wojowników" wszystko to ma!
Tym razem Raze zabiera swój okręt na poszukiwanie rasy sterującej organikami. I - jak to Raze - zostawi za sobą...

Powoli zaczyna być to męczące, główni bohaterowi zawsze zdarzą na czas, zawsze wyjdą obroną ręką, a jak już mogą przegrać to przeciwnik stwierdzi, że nie chce wygrać... Dokończę serie siłą rozpędu, ale tego autora już raczej nie będę czytał, bo jest dość wtórny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wprawdzie jest inaczej niż w pierwszych 4 tomach,ale nadal dobrze się czyta.tym razem doświadczamy pierwszych 2 starć terran z władcami drasinów,czyli imperium.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od czasu do czasu czuję potrzebę relaksu przy książce która nie wymaga dużego skupienia, a zarazem jest dobrą rozrywką. Można „wygładzić” zwoje mózgowe.
Plusy:
- kolejne kosmiczne walki i potyczki;
- sukcesywne poszerzanie i rozbudowywanie wykreowanego świata;
- czyta się łatwo, miło i przyjemnie;
- wprowadzenie początkowo tajemniczego nowego wroga, szkoda jednak, że nie...

Piąty tom znakomitej serii Evana Currie "Odyssey One". Znów wyruszamy w przestrzeń kosmiczną z kapitanem Westonem. Kto stał za inwazją Drasinów na Ziemię i Priminae?

Ziemia ocalała po inwazji Drasinów. Kapitan Eric Weston może czuć się bohaterem, jednak nie dane mu będzie spocząć na laurach. Nie wiadomo bowiem, kto przygotował atak na Ziemię i Priminae. Wraz z załogą...

Ta część jest trochę jak łącznik pomiędzy poprzednimi a następnymi. Dużo w niej akcji jednak na koniec pojawia się pytanie: "Jak to? to już wszystko? Tak szybko się skończyła?". Nie jest to jej wada, po prostu lektura mija w mgnieniu oka i chce się jej więcej.

Jednak w porównaniu do poprzednich części w tej "dzieje się" mniej - pomimo wartkiej akcji.

Czytanie tej książki, jest jak lizanie od zewnątrz słoika z dżemem...
Niby wiesz że coś tam jest w środku i niby zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to słodkie i aromatyczne, a jednak w ustach masz tylko posmak szkła i drobinek kurzu.

Akcji, jak to zwykle bywa u Evana Currie całe stada, strzelają się okręty, strzelają się marines, a giną oczywiście przeważnie ciapciaki z...

Cała seria jest bardzo dobra

Wydaje mi się, że była to najciekawsza ze wszystkich części. Nie potrafię wskazać co takiego mnie urzekło. Może jest to jej całokształt, a może opisy bitew.
Oficjalnie nic ważnego w fabule się nie pojawiło.
Ale zwracając uwagę na bardzo drobne szczegóły można było mieć pewne przypuszczenia, dlaczego kolejna część ma taki tytuł.

Dyskusje

• 2018
  • Science Fiction
  • Audiobook
  • Fantastyka
  • Audiobooki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Odyssey One. Król wojowników