Mistrz i Małgorzata

Opinie [2 709]

Dawno temu przeczytane, świetna baśń dla dorosłych i też tych mniej, z poczuciem humoru i rosyjskim klimatem,

Klasyka. Książka mnie wciągnęła ale nie porwała. Mimo wszystko polecam bo nie przeczytać tej pozycji po prostu nie przystoi.

Po przeczytaniu tej książki na serio zaczęłam się zastanawiać jaki to gatunek. Że jest to literatura piękna to wiadomo, ale dla mnie po trochu jest to również dramat, satyra i komedia.
Nie dziwie się, że niektórym nie przypadła do gustu. Myślę, że do tej książki trzeba dorosnąć.
Wszystkie postaci są rewelacyjne, każda ma w sobie to „coś”.
Jeśli ktoś jeszcze nie zna „Mistrza...

Hmm, nie chcę oceniać, ponieważ wydaje mi się, że nie dojrzałam do tej książki, albo to nie był odpowiedni moment w moim życiu. Mam bardzo mieszane uczucia co do niej. Za kilka, może kilkanaście lat przeczytam ją ponownie.

Klasyk literatury światowej, ponadczasowe dzieło!

Arcydzieło.

książka ponadczasowa

nie potrafię się nią zachwycić, jak to inni czynią, niemniej jednak jest dla mnie czytelniczym wspomnieniem z kategorii tych milszych; na pewno nie nużącym, bo brnąć się w nią chciało.

Audiobook „Mistrza i Małgorzaty” (to konkretne wydanie) został wydany jako „Superprodukcja Audioteki” i nie ma w tym sformułowaniu ani odrobiny przesady. Kiedyś zastanawiałem się nad angielskim określeniem „voice talent”, wydawało mi się, że jest zbyt wyszukane i językowo sprawia wrażenie stworzonego na wyrost. Po wysłuchaniu tego audiobooka mój początkowy sceptycyzm...

Momentami wydawała mi się przy długa, jednak jest to z pewnością świetna lektura. Myślę, że potrzebuję przeczytać ją jeszcze raz, żeby lepiej ją zrozumieć.

Dyskusje

59 395