Wszystko czerwone

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Kobra Media Cykl: Przygody Joanny (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
838879101X
Kobra Media
morderstwo kryminał
Przygody Joanny (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
838879101X
morderstwo kryminał

Ostatnio jestem w nostalgicznym nastroju i powracam myślami do lektur sprzed lat. "Wszystko czerwone" było dla mnie książką wyjątkową. Pierwsza "dorosła" książka przeczytana w smarkatym wieku towarzyszyła mi pitem przez lata, szczególnie gdy dopadały mnie smuty. Nie wiem jak to jest, ale do dziś cieszy mi się japa, gdy czytam o kolejnych, dość kurjozalnych zbiegach...

Cud, miód i malina. Książka prześmieszna. Do końca nie wiadomo kto próbuje dokonać zamachu. Polecam na poprawę humoru, ataki śmiechu gwarantowane :)

Jako nastolatka i młoda dorosła
kochałam kryminały Joanny Chmielewskiej.
Przyciągało mnie do nich głównie poczucie humoru autorki
i dla tegoż poleciłam teraz te książki mojej nastoletniej córce :-)
Na pierwszy ogień poszło "Wszystko czerwone",
które i ja sobie przy tej okazji przypomniałam ;-)

Córce się podobało i często śmiała się przy lekturze.
Była trochę oszołomiona...

Kiedyś Chmielewska to był hit hitów. Czytana po latach nuży i śmieszy w stopniu umiarkowanym. Może po prostu nie byłam w odpowiednim nastroju.

Nie przeczytałam wszystkich książek Chmielewskiej, ale sporo ich było i mogę śmiało powiedzieć że ta jest moja ulubioną (choć specjalne miejsce w moim sercu od czasów nastoletnich mają przygody Janeczki, Pawełka i Chabra). Pomijając zagmatwaną kryminalną fabułę, przeplatające się wątki i licznych bohaterów, to kluczowy jest tutaj humor, tak charakterystyczny dla autorki....

Do Autorki mam słabość i zawsze mialam, dzieki niej rozpoczelam przygode z ksiazkami i teraz ta sama autorka zarazam moja corke literatura. Widac Joanna jest niezawodna nawet w obenych czasach. Corka czyta i nie z przymusu a ja wracam do tytulow ktore mi towarzyszyly w jej wieku. Dzisiaj zakonczone Wszystko Czerwone, Polecam młodzieży :)

Bardzo polecam. Tylko nie czytajcie w miejscu publicznym, bo będziecie rechotać jak wariaci. Cudeńko!

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek Joanny Chmielewskiej! Doskonała na chandrę! Wypowiedzi inspektora Muldgaarda rozbawiają mnie do łez za każdym pojedynczym razem. Tak prawdę mówiąc, książek Chmielewskiej nie traktuję jak kryminałów, raczej komedie z wątkiem kryminalnym. Co nie zmienia faktu, że je po prostu uwielbiam! Mało która autorka tak dobrze poprawia mi humor!

Druga po „Całym zdaniu nieboszczyka” moja ulubiona powieść pani Joanny.

Na półkach: , , , , , ,

Najlepszy pomysł na poprawę nastroju w ciężkich czasach? Chmielewska!
Przeczytałam chyba wszystkie jej powieści, wiele dialogów znam na pamięć, a do przygód Joanny mogę wciąż wracać i wciąż sprawia mi to wielką przyjemność. I to nie tylko za sprawą lekkiego pióra czy genialnego zmysłu literackiego. Nie za sprawą bezpretensjonalnego dowcipu, cudownych dialogów,...

Dyskusje

5 966