Wszystko czerwone

Joanna Chmielewska Cykl: Przygody Joanny (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller 304 str.
2015-03-10

Królowa Polskiego Kryminału
Firma Księgarska Olesiejuk
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Trochę naiwna -oczywiście. Mało ambitna -rzeczywiście. Jednak to jest Chmielewska w pełnej krasie, pomimo zbrodni wywołująca chichoty i śmiech. A postać Muldgaard to kuriozium słowne , rys postaci tak charakterystycznej dla temperamentu Duńczyków.

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Moja ocena:
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Akcja toczy się w Danii. W serii zamachów i morderstw uczestniczą nasi rodacy. Mimo że ten kryminał jest lekki, to jednak w kilku momentach trochę mnie raził swoją naiwnością w tłumaczeniu pewnych zdarzeń.

Idealna na poprawę nastroju :D

Przezabawna historia o rodakach za granicą wplątanych w aferę kryminalną. Śmierć jednego z gości przyjęcia zaskakuje bohaterki, które zaczynają zastanawiać się, który z ich znajomych jest mordercą. Typują kto z nich jest najbardziej podejrzany, czasem pytając się wprost czy ktoś jest zabójcą. Amatorskie śledztwo, niezwykli goście i policjant, a do tego pechowy morderca,...

Latem lubię wracać do książek, które czytałam i pokochałam lata temu, żeby sprawdzić, czy nadal tak samo mi się podobają. Wychowałam się na kryminałach Joanny Chmielewskiej, a "Wszystko czerwone" najmocniej zapadło w mojej pamięci. Z prawdziwą przyjemnością przeczytałam ją po raz kolejny. Nikt nie przebije pana Muldgaarda

Czy można rżeć jak koń podczas lektury powieści, w której co chwila ktoś pada ofiarą zamachu?

Można, jeśli autorką jest Joanna Chmielewska.

A panu Muldgaardowi chyba ołtarzyk postawię ;)

Jest to druga książka przeze mnie przeczytana Pani Chmielewskiej. Muszę przyznać, że ubawiłam się bardziej przy "Klinie" niż przy tej części, ale nie da się ukryć, że obydwie książki sprawiły mi ból brzucha przez śmiech, który mnie ogarniał czytając kolejne strony.
Idealna książka na jesienne wieczory, gdy za oknem deszcz i plucha, i zawierucha. Nic nie poprawi humor jak...

Wiem, że są fani p. Chmielewskiej. Niestety to moja pierwsza książka autorki i kompletnie nie moje klimaty. Historia bardzo chaotyczna, przewidywalna i nie za bardzo wciągająca. Miała być humorystyczna ale chyba raczej nie na każde poczucie humoru.

Tytuł młodszy ode mnie o całe trzy lata :) Chciałbym się tak dobrze miewać jak dzieło Pani Chmielewskiej po tylu latach :) Polecam !

Dyskusje

5 754