Smak świeżych malin

Izabela Sowa Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Smak świeżych malin (tom 1) literatura obyczajowa, romans
2011-01-01
2002-01-10
Akapit Press
powieść przyjaźń
Smak świeżych malin (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2011-01-01
powieść przyjaźń
1981 ocen 119 opinii

1981 ocen

Książka raczej skierowana do nastolatek, chociaż opowiada o dziewczynach w wieku ok. 27 lat (które w zachowaniu i myśleniu bardziej przypominają nastolatki niż dorosłe kobiety, stąd ta moja uwaga). Książka łatwa, lekka i przyjemna, dobra na poprawę humoru.

Taka właśnie jak te maliny - lekka, łatwa i przyjemna. Nie nuży, taka rozrywka na jedno popołudnie.

Zmęczyłam. Poza kilkoma ciekawszymi fragmentami, ogólnie wiało nudą i infantylnością.

"Smak świeżych malin" otwiera "owocową trylogię" Izabeli Sowy, obejmującą niezwykle zabawne, osadzone w polskiej rzeczywistości książki o dwudziesto- i trzydziestolatkach. Serię uzupełniają "Cierpkość wiśni" , "Herbatniki z jagodami" i "Zielone jabłuszko".Czyta się miło ,lekko i przyjemnie, z dawką dobrego humoru.Polecam.

Pierwszy raz przeczytałam "Smak świeżych malin", gdy byłam w liceum.
Wtedy bardzo mi się spodobała, więc kupiłam pozostałe części.
Kilka miesięcy temu wróciłam do tej powieści i się nie zawiodłam.
Książkę czyta się szybko i wciąż potrafi poprawić humor.
Polecam :)

🍓książka lekka, przyjemna i wywołująca uśmiech! 😍
Pełna humoru a jednocześnie prawdziwa, pokazująca życie od podszewki bez zbytniego koloryzowania.

Przyjemne, lekkie pióro i sympatyczna główna bohaterka. Niestety niezbyt wartka akcja, całość zbytnio nie wciąga ale też nie nudzi.

"Smak świeżych malin" to książka lekka i przewidywalna, opowiadająca głównie o poszukiwaniu miłości. Język, którym operuje Izabela Sowa jest dość swobodny i zabawny, ale często również przytłaczający swoją chaotycznością. Dialogi są szybkie i często musiałam się cofać do początku rozmowy, żeby zorientować się co i kto mówi. Bohaterki da się lubić i cieszyłam się, że...

Jak dla mnie genialna!! Mogę bez końca czytać o Malince i jej rodzinie. Za każdym razem zasmiewam się do rozpuku. Bardzo polecam

"Smak świeżych malin", "Cierpkość wiśni", "Herbatniki z Jagodami" i "Zielone jabłuszko" to "owocowa seria", której daję 6 gwiazdek mimo tego, że trochę jestem nią zawiedziona. Jak dla mnie nie ma znaczenia, którą część zaczniemy czytać jako pierwszą. Historie w kolejnych tomach niewiele mają ze sobą wspólnego. To, że pojawiają się w nich niektórzy bohaterowie z poprzednich...

Dyskusje

3 011