Kup teraz - 13 ofert w cenie od 6.16 zł do 15.69 zł

Smak świeżych malin

Izabela Sowa Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Smak świeżych malin (tom 1) literatura obyczajowa, romans
2011-01-01
2002-01-10
Akapit Press
powieść przyjaźń
Smak świeżych malin (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2011-01-01
powieść przyjaźń

1993 ocen

Była to jedna z pierwszych powieści z gatunku obyczajówka, którą przeczytałam w gimnazjum – czyli ponad 6 lat temu. I bardzo ją polubiłam za to, że każdy z bohaterów kończył dobrze (mówiąc w uproszczeniu - znalazł swoją drugą „połówkę banana”) oraz losy każdej postaci zazębiały się z inną.

Historię poznajemy z perspektywy Maliny (apetyczne imię), która próbuje zapełnić...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie dałam rady przebrnąć. Takie czytadła powinny być palone, ogłupiają kobiety, które i tak nie mają w życiu łatwo 😁

Przyjemna i wesoła.

Książka raczej skierowana do nastolatek, chociaż opowiada o dziewczynach w wieku ok. 27 lat (które w zachowaniu i myśleniu bardziej przypominają nastolatki niż dorosłe kobiety, stąd ta moja uwaga). Książka łatwa, lekka i przyjemna, dobra na poprawę humoru.

Taka właśnie jak te maliny - lekka, łatwa i przyjemna. Nie nuży, taka rozrywka na jedno popołudnie.

Zmęczyłam. Poza kilkoma ciekawszymi fragmentami, ogólnie wiało nudą i infantylnością.

"Smak świeżych malin" otwiera "owocową trylogię" Izabeli Sowy, obejmującą niezwykle zabawne, osadzone w polskiej rzeczywistości książki o dwudziesto- i trzydziestolatkach. Serię uzupełniają "Cierpkość wiśni" , "Herbatniki z jagodami" i "Zielone jabłuszko".Czyta się miło ,lekko i przyjemnie, z dawką dobrego humoru.Polecam.

Pierwszy raz przeczytałam "Smak świeżych malin", gdy byłam w liceum.
Wtedy bardzo mi się spodobała, więc kupiłam pozostałe części.
Kilka miesięcy temu wróciłam do tej powieści i się nie zawiodłam.
Książkę czyta się szybko i wciąż potrafi poprawić humor.
Polecam :)

🍓książka lekka, przyjemna i wywołująca uśmiech! 😍
Pełna humoru a jednocześnie prawdziwa, pokazująca życie od podszewki bez zbytniego koloryzowania.

Przyjemne, lekkie pióro i sympatyczna główna bohaterka. Niestety niezbyt wartka akcja, całość zbytnio nie wciąga ale też nie nudzi.

3 028
  • Literatura polska