Susza

Jane Harper Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Aaron Falk (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Dry
Magdalena Nowak
Czarna Owca
debiut literacki literatura australijska oskarżenie śledztwo tajemnica zabójstwo zagadka kryminalna outback
The Dry
Aaron Falk (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Magdalena Nowak

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Na tropie prawdy

13 Link do recenzji

Ciekawa historia. Wciąga od pierwszych stron.. Zakręcony, kilka wątków. Teraźniejszość przeplatana historią z przeszłości. Główny bohater jakiś standardowy oklepany "samotny glina"
po przejściach, nie przemówił do mnie. Książkę polecam.

Czytałam po angielsku, więc nie wypowiem się na temat tłumaczenia, ale urzekł mnie angielski w wydaniu australijskim także jeśli ktoś ma możliwość to polecam przeczytać w oryginalnym języku :) tak czy siak fajna historia, dobrze napisany thriller, zakręcony i zaskakujący. Postać głównego bohatera trochę „standardowa”, może nie rozwodnik z „ciągotką” do alkoholu, ale...

Aaron Falk i Luke są przyjaciółmi ze szkolnej ławki. Beztroskie życie nastolatków zostaje przerwane, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie ich dobra koleżanka Ellie.
Kiedy podejrzenia o zabójstwo, padają na niewinnego Falka, a lokalna społeczność zaczyna wymierzać na nim sprawiedliwość, chłopak wspólnie z ojcem opuszcza rodzinne miasteczko.
Po dwudziestu latach Falk...

Zbrodnia, o której opowiada ta powieść, rozgrywa się na tle wielomiesięcznej australijskiej suszy. Obraz, który kreuje (bądź opisuje) autorka jest przerażający, zwłaszcza jeśli się wspomni ostatnie wielkie pożary buszu.

"Luk kłamał. Ty kłamałeś" - to słowa, które brzmią w umyśle Falka niczym klątwa przywołująca niechciane wspomnienia. Burzą istniejący porządek. Boleśnie kąsają, pozostawiając uczucie żalu i niepewności. Czytelnika zaś z każdym kolejnym swym brzmieniem utwierdzają w przekonaniu wielkiej tajemnicy skrywanej wręcz namiętnie przez mieszkańców Kiewarry, do której po dwudziestu...

Historia Aarona Falka, agenta federalnego, który wraca w znienawidzone rodzinne strony, aby przeprowadzić śledztwo w sprawie zabójstwa rodziny swojego przyjaciela z dzieciństwa wciąga od pierwszych stron. Napięcie utrzymuje się do końca powieści. Wszystko jest jak być powinno w dobrze skrojonym kryminale. Bardzo mi się podobała.

Przyznaję, że nie spodziewałam się, że tak mocno się w tej książce zaczytam, a tak naprawdę od pewnego momentu nie oderwałam się od niej aż do ostatniej strony. Jane Harper nie tylko stworzyła wciągającą historię, ale na dodatek udało jej się zaskoczyć mnie rozwiązaniem. I najbardziej satysfakcjonujące w nim było to, że po odkryciu wszystkich kart nagle okazało się, że...

Albo stałam się bardzo wymagająca, albo coraz więcej autorów zaczyna się "podszywać" pod kryminały pisząc obyczajówki ze zbrodnią w tle..

Cd. opinii: https://www.goodreads.com/review/show/2942059679

Kiewarra, niewielkie miasteczko w Australii. Upalne lato. Aaron Falk, agent federalny z Melbourne, otrzymuje wiadomość o śmierci swojego przyjaciela z dzieciństwa, Luke’a. Przybywa do miasteczka, w którym obaj się wychowali. Na miejscu dowiaduje się, że jego przyjaciel odebrał życie sobie i swojej rodzinie. Rodzice Luke’a nie wierzą w tę wersję zdarzeń i proszą Aarona, o...

Są książki, w które trzeba się wgłębić, by odkryć ich wartość i takie, które już po pierwszym rozdziale, a nawet po kilku zdaniach intrygują i zachęcają do dalszego czytania. „Susza”
zdecydowanie zalicza się do drugiej grupy. Okazało się, że za tą niepozorną okładką kryje się znakomity kryminał z cechami dobrego thrillera. Książkę przeczytałam migiem i jestem pod...

Dyskusje

• 2017