Susza

Jane Harper Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Aaron Falk (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Dry
Magdalena Nowak
Czarna Owca
debiut literacki literatura australijska oskarżenie śledztwo tajemnica zabójstwo zagadka kryminalna outback
The Dry
Aaron Falk (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Magdalena Nowak

Oficjalne recenzje i

Na tropie prawdy

[ 13 ] Link do recenzji

Dwadzieścia lat temu Aaron Falk został oskarżony o morderstwo swojej przyjaciółki, Ellie Deacon. I mimo że nastolatek próbował udowodnić swoją niewinność, to nie udało mu się przekonać mieszkańców Kiewarry. Od tamtej pory prześladowało go piętno mordercy i oszusta. Dopiero alibi zapewnione przez Luke’a Hadlera zapewniło Falkowi względny spokój i ochroniło przed formalnym...

Pierwsze spotkanie z Jane Harper, ale udane i to bardzo. Mimo tego, że książka momentami trochę może przynudzać, to w końcowym efekcie zaskakuje. Ciekawy bohater, tak zwany mężczyzna z przeszłością i miasteczko po przejściach. Australia tej scenerii na miejsce zbrodni było mi nieznane. Oprócz zagadki kryminalnej.....nie jednej.....mamy tutaj do czynienia z enklawą ludźmi...

bohater książki wraca po latach do miasteczka w którym się wychował,zmaga się równocześnie z zagadkową śmiercią kolegi.mało sensacji ale realnie opisane warunki australijskiej suszy.

Dla mnie po prostu średnia. Żaden z wątków nie zainteresował i nie wciągnął mnie na tyle, żebym mogła ocenić tą książkę wyżej niż na 5. Napisana poprawnie, nie ma rażących błędów czy luk w fabule, ale też nie ma efektu WOW!

Książka jest najzupełniej poprawna - to chyba najodpowiedniejsze słowo. Intryga została poprowadzona logicznie, choć niespiesznie i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zakończenie, które opiera się na najbanalniejszym chwycie z możliwych. Brakowało mi w tej książce emocji (co dziwne, bo przecież bohaterów spotykają straszne rzeczy i powinnam przejąć ich dramatycznymi...

Powieść sensacyjna bez sensacji. Akcja toczy się równym tempem, spowalnianym przez retrospekcje, z których poznajemy dzieciństwo młodego Falka i wydarzenia z przeszłości. Im bliżej końca książki, tym więcej retrospekcji. Rozwiązanie zagadki śmierci Ellie Deacon proste i mało satysfakcjonujące.

Nie pamiętam już o czym dokładnie była :) ale fajnie się czytało i nie zawiodła. Polecam dla tych, którzy nie lubią nierealistycznych superbohaterów, a zwykłych śledczych i ich starania.

Akcja zbyt powolnie się toczy jak dla mnie, zero napięcia, groźby wiszące nad Aaronem Falkiem były zupełnie nieprzekonujące i nie sprawiły, że drżałam nad jego losem. Niemniej zaciekawiła mnie egzotyczna sceneria. To była pierwsza przeczytana przeze mnie książka rozgrywająca się w Australii. Podsumowując: niezła książka, tylko nudnawa.

Rewelacyjna książka. Niby sztampowy kryminał, ale tak dobrze napisany. Orzeźwiająca lektura, wciągająca atmosfera od pierwszych stron. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu jest to powieść zbyt wolna, za mało akcji itp. ale jak dla mnie w końcu po dłuższym czasie to książka która doskonale równoważy akcję, wątek kryminalny, obyczajówkę oraz jednego z głównych bohaterów - Australię.

Kawał ciekawej opowieści, nie wlecze się, nie jest to prosta zagadka i ciekawie mi się ją rozwiązywało razem z głównym bohaterem, którego mimo obsranego auta bardzo polubiłem

Dyskusje

• 2017