Kup teraz - 11 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.90 zł

Marie Bennett Wydawnictwo: Marginesy powieść historyczna

Oficjalne recenzje i

Modlitwa o (s)pokój

Link do recenzji

To jest bardzo fajna powieść. Pomimo objętości czyta się bardzo szybko, bo treść jest bardzo ciekawa. Szwecja, II wojna światowa, życie na froncie, miłość. Wszystko to tworzy zgrabną i bardzo interesującą całość.

Miałam duże oczekiwania wobec tej powieści ale totalnie się roczarowalam. Rozciągnięte wątki te 300 stron przez które przebrnęłam straszne mi się czytało. Nie męczyłam się dłużej. Jestem zawiedziona. Nie polecam

Pierwsza część, kiedy George przebywa w obozie wojskowym, zmaga się z mrozem, sadystycznymi przełożonymi - była ciekawa. Kolejne, czyli życie jego żony Kerstin, jej roman i w końcu powrót Georga z wojny i obozów pracy - nuda.

Mimo sporej objętości książkę czyta się szybko i przyjemnie. Akcja rozgrywa się w czasie drugiej wojny światowej. Podzielona jest na trzy części- pierwsza opisuje pobyt głównego bohatera, Georga w strasznych warunkach w obozie szkoleniowym. Trzy miesiące mrozu, ciężkich ćwiczeń i pastwienia się dowódców, doprowadzają do buntu i Georg na kolejne lata trafia do obozów...

Bardzo udany debiut. Przeczytałam w mgnieniu oka, chociaż to dosyć opasłe tomisko. Nie potrafię jednak do końca określić, czym ta książka mnie ujęła. Namiastka historii - Szwecja i II wojna światowa, "zapasy" z życiem w okresie wojny, która tak do końca przecież bohaterów nie dotyka, nie doświadczają tego, z czym zmagało się tylu innych na froncie, w obozach...

Fabuła mnie nawet wciągnęła i musiałem się dowiedzieć, jak to się kończy, natomiast książka jest niestety dosyć przeciętna. Po pierwsze jest zbyt długa w stosunku do tego, co oferuje. Za mało się w niej dzieje. Może gdyby literacko była świetnie napisana, nie czułoby się tego. Ale nie jest. Po drugie, historyczne tło wydarzeń jest opisane bardzo zdawkowo i z tego powodu...

Książka, która pochłonęła mnie w całości i do reszty. Mogę ją polecić z czystym sumieniem.

Książka, która swoją grubością mnie przeraziła, na początku mało wciągająca im dalej tym trudniej było mi się od niej oderwać i nie mogłam się doczekać kiedy wyjdę z pracy by móc ją czytać.

Polecam

Nie jest to książka, w czystej postaci, o drugiej wojnie światowej. Wojna jest gdzieś w tle, bo owszem, dotyka bohaterów, jak najbardziej, jednak głównie poruszone są problemy obyczajowe bohaterów w tych trudnych czasach. Warto ją przeczytać, jednakże mnie nie porwała.

• E-book
  • Do kupienia