Mroczny zaułek

Patronat LC
Louise Doughty Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
Apple Tree Yard
Data 1. wydania:
2014-01-02
Ewa Kleszcz
Burda Publishing Polska
kryminał manipulacja namiętność niebezpieczeństwo oskarżenie poszukiwanie prawdy pożądanie rozprawa sądowa seks skandal szantaż thriller zabójstwo zdrada
Apple Tree Yard
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Kleszcz

Oficjalne recenzje i

Namiętny romans zakończony sądowym procesem

[ 7 ] Link do recenzji

Nie podoba mi się styl pisania autorki. Zmuszałam się do czytania i przeczytałam tylko 2rozdzialy.

Początek ksiażki nie porywa, tok rozumowania i motywy działania głównej bohaterki jest conajmniej dziwny i stawia ją w niekorzystnym świetle. Jednym słowem brak logiki, odrzucam tutaj wszelkie uprzedzenia, jako czytelnik nie muszę solidaryzować się z głównym bohaterem, aby ocenić książkę wysoko. Ale nie znalazłam rozsądnego wytłumaczenia, by dobrze wykształcona i...

Taka trochę książka o niczym.

Świetna książka, cały czas coś się dzieje aczkolwiek wydaje mi się lub nie, że zakończenie nie robi efektu wow.

Ciekawy prolog. Długo on mnie trzymał przy tej książce. Bo bylo wiadomo,że coś się stało ( co - można było się domyślić). Sama książka jednak trochę przegadana- i tu wcale nie chodzi o ilość dialogów,tylko o narrację głównej bohaterki.Na szczęście w momencie,w którym już prawie podjęłam decyzję,że nie dam rady dłużej czytać o życiu Yvonne Carmichael,wydarzyło się coś,co...

Najgorsza książka jaką w życiu czytałem nie polecam !!!!! Nie ma co wiecej pisac :P

Zupełnie nie rozumiem dlaczego według opisu to bestseller! Naprawdę ledwie przebrnęłam przez tę książkę. Po prostu umęczyłam się jej czytaniem, ale chciałam dobrnąć do końca, bo z opinii wynikało, że końcówka w przeciwieństwie do początku,jest całkiem ciekawa. Ale ja nie podzielam tej opinii.

Myślałam, że będzie to kolejny mroczny i mocny thriller, niestety pomyliłam się. Moim zdaniem w książce jest zbyt duży chaos, związany z przeplataniem się różnych okresów życia bohaterki, brak porządku w książce powoduje brak napięcia u czytelnika. Tuż przed opisaniem kolejnej akcji autorka zdradza zakończenie. Poza tym książka kończy się zbyt przewidywalnie, nie ma zwrotu...

Fabułę tej książki poznajemy po opisie na okładce. Po prologu wszystko jest już jasne, doskonale wiemy jak to się skończy. Nie ma co oczekiwać zaskoczenia, nieprzewidywalnego splotu wydarzeń, po kilku stronach wszystko jest jasne.

Tylko nie o to tutaj chodzi, mam wrażenie:))) Gdyby tak zastanowić się nad ludzkim zachowaniem,nad tym co nami kieruje, gdy postępujemy tak a...

To było chyba najsłabsze spotkanie jakie miałam z jakimkolwiek autorem.
Nie będę się nad tym długo rozwodzić, bo chcę jak najszybciej zapomnieć o tej książce, dlatego powiem tak:
Główna bohaterka jest irracjonalną kobietą. Może nie debilką, ale jakieś klepki jej brakuje.
Cała intryga również nie odbiega od bohaterki.
I jeśli narracja mogła uratować ten "kryminał", to...

Dyskusje

• Chcę w prezencie