Mroczny zaułek

Okładka książki Mroczny zaułek Louise Doughty Patronat LC
Okładka książki Mroczny zaułek
Louise Doughty Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Apple Tree Yard
Burda Publishing Polska
2017-02-15
2017-02-15
Data 1. wydania:
2014-01-02
Ewa Kleszcz
kryminał manipulacja namiętność niebezpieczeństwo oskarżenie poszukiwanie prawdy pożądanie rozprawa sądowa seks skandal szantaż thriller zabójstwo zdrada

Oficjalne recenzje i

Namiętny romans zakończony sądowym procesem

Link do recenzji

503 175 39

Muszę przyznać, że książka tak mocno mnie wciągnęła jak już dawno żadna inna. Świetnie się bawiłam :) nie wiem jak fachowo nazywa się zabieg literacki, gdzie poznajemy historię z perspektywy głównej bohaterki (która opisuje wszystko tak, jakby opowiadała ją innemu bohaterowi), ale bardzo dobrze mi się to czytało.

Powieść "Mroczny zaułek" łączy w sobie gatunki kryminału z dramatem sądowym. Jego główną bohaterką jest kobieta w średnim wieku o imieniu Yvonne. Poznajemy ją na sali sądowej, gdzie występuję jak współoskarżona o morderstwo. To tutaj krok po kroku poznajemy całe jej życie, w którym pewnego dnia pojawia się tajemniczy mężczyzna, z którym wdaje sie w niezwykle intrygujący romans.

Powieść Lousie Doughty to całkiem ciekawie skonstruowany thriller sądowo-psychologiczny, w którym podejmowane przez głowną bohaterkę decyzje prowadzą do określonych, niekiedy bardzo trudnych moralnie
roztrzygnięć.

To jest książka, która mnie zaskoczyła. Pozytywnie. Początek jest lekko nudnawy, ale po przeczytaniu wiem, że było potrzebne takie przeciągnięcie, by zrozumieć sytuację. To książka z motywem psychologicznym.
Warto przebrnąć przez nudne pierwsze rozdziały, bo potem z każdą kolejną stroną robi się ciekawiej, a zakończenie, jak dla mnie, jest zaskakujące.

Nie podoba mi się styl pisania autorki. Zmuszałam się do czytania i przeczytałam tylko 2rozdzialy.

Początek ksiażki nie porywa, tok rozumowania i motywy działania głównej bohaterki jest conajmniej dziwny i stawia ją w niekorzystnym świetle. Jednym słowem brak logiki, odrzucam tutaj wszelkie uprzedzenia, jako czytelnik nie muszę solidaryzować się z głównym bohaterem, aby ocenić książkę wysoko. Ale nie znalazłam rozsądnego wytłumaczenia, by dobrze wykształcona i inteligentna kobieta mogła uwikłać się w tak bezsensowną znajomość, tak z marszu, w biały dzień... Pomijając to, na początku miałam mętlik w głowie, z powodu przeskakiwania fabuły w czasie. Natomiast podoba mi się przebieg procesu, dzięki czemu książka dużo zyskuje i szczerze mówiąc jest niezła. Później nie mogłam się od niej oderwać.

Taka trochę książka o niczym.

Taka trochę książka o niczym.

Świetna książka, cały czas coś się dzieje aczkolwiek wydaje mi się lub nie, że zakończenie nie robi efektu wow.

Ciekawy prolog. Długo on mnie trzymał przy tej książce. Bo bylo wiadomo,że coś się stało ( co - można było się domyślić). Sama książka jednak trochę przegadana- i tu wcale nie chodzi o ilość dialogów,tylko o narrację głównej bohaterki.Na szczęście w momencie,w którym już prawie podjęłam decyzję,że nie dam rady dłużej czytać o życiu Yvonne Carmichael,wydarzyło się coś,co sprawiło,że weekend spędziłam na czytaniu.

Najgorsza książka jaką w życiu czytałem nie polecam !!!!! Nie ma co wiecej pisac :P

Zupełnie nie rozumiem dlaczego według opisu to bestseller! Naprawdę ledwie przebrnęłam przez tę książkę. Po prostu umęczyłam się jej czytaniem, ale chciałam dobrnąć do końca, bo z opinii wynikało, że końcówka w przeciwieństwie do początku,jest całkiem ciekawa. Ale ja nie podzielam tej opinii.