Paper Towns

john green paper towns papierowe miasta
literatura młodzieżowa
angielski
john green paper towns papierowe miasta

Przyjemnie i szybko się czytało. Powieść napisana lekkim językiem. Raczej skierowana młodzieży.
Polubiłam główną bohaterkę ponieważ obrała sobie za cel życie po swojemu. To bardzo pożądane w cechach ludzi , których chcemy mieć w swoim kręgu i dość odważne, zważając na młody wiek dziewczyny.
Główny bohater za to zachwycił mnie wytrwałością i byciem spostrzegawczym (w końcu...

Zaczynając myślałam, że niepotrzebnie zgarnęłam ja z biblioteki do przeczytania. Przecież to książka o nastolatkach dla nastolatek, myślałam. Po kilku pierwszych rozdziałach już mnie wciągnęła. Intrygująca, lekko się ja czyta.

Ciekawa książka, przyjemna w czytaniu.
Opowiada historię z życia kilku nastolatków, którzy mierzą się z różnymi problemami. Kiedy jedno z nich znika, reszta robi wszystko, aby odnaleźć dziewczynę, podążając za wskazówkami jakie im zostawiła.

Ostatnio przeczytałam tę książkę po raz drugi tak w ramach przypomnienia. Myślę że teraz odniosłam bardzo podobne wrażenie jak za pierwszym razem- Fajna i ciekawa książka, którą się przyjemnie czyta. Nie jest może to jakieś wybitne dzieło literackie, ale na wolną chwilę w sam raz.

Końcówka była dla mnie wielkim rozczarowaniem . Nie potrzebowałam koniecznie happy endu ,ale nawet smutne zakończenie powinno być satysfakcjonujące ,ale tak nie było w tym przypadku . Mimo to cała książka była ciekawa i czytałam z niecierpliwością by poznać zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

half of it was extremly boring, but then action got better
not my favourite but not the worst

"Papierowe miasta" John'a Green'a to książka, o której prędko nie zapomnę.. Książka, której zakończenie pozostawiło mnie ze złamanym sercem.
Historia opowiada o poznawaniu samego siebie dzięki poznawaniu innych, o dojrzewającej relacji, o przełamywaniu własnych barier.
Zakochałam się w stylu pisania tego autora i chętnie sięgnę po jego inne książki.
Przeczytajcie,...

Jest to moje drugie podejście do książek tego autora. ,,Papierowych Miast'' nie określiłabym, jako bardzo złą książkę. Była napisana prostym językiem, przeczytałam ją na raz. Jednak uważam, że nie jest ona dla wszystkich. Nie każdemu może spodobać się 'humor' tutaj, bądź bohaterowie. Przyznam szczerze, że mnie bardzo irytowała Margo, i zakończenie książki według mnie było...

No więc - skończyłem. Uznałem, że autor tak doceniany przez czytelników na całym świecie, w tym mnie ("Szukając Alaski"), musi pisać dobre książki. Może pisze. Jednak dla mnie, "Papierowe miasta" były tylko krótkim opowiadaniem z mnóstwem opisów życia w amerykańskim high-schoolu, pełne miejsc i postaci, przeplatane po trochu anglojęzyczną poezją.
Bardzo spodobała mi się...

Czytanie książki zajęło mi dosyć dużo czasu jako, że początek mnie nie wciągnął. Jednak, ponieważ poleciła mi ją przyjaciółka, postanowiłam czytać dalej i było warto. Kolejna piękna powieść Johna Greena. Bardzo polecam każdemu.

14 565
    7 144