Papierowe miasta

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Szukając siebie

44 Link do recenzji

Opinie [1 049]

Jest to moje pierwsze styknięcie z książkami, których autorem jest John Green. Od razu napomnę, że czytałam tą książkę dosyć dawno, a dopiero teraz postanowiłam stawić ocenę. W tej chwili mam 14 lat, a czytałam ją nie wiem czy nie nawet 2 lata temu. Czy to jest dobra książka dla 12-latki? Mi się podobała, ale uwazam, że jednak powinno się ją dawać nieco starszej młodzieży,...

Humor jest dla nie największą zaletą tej książki! Rozśmieszały mnie zwłaszcza rozmowy Quentina, Radara i Bena. Nie mogę również zapomnieć, że tych trzech kumpli to świetny przykład prawdziwej przyjaźni.

Dawno temu czytalam te ksiazke, ale bardzo milo ja wspominam. Zarowno ksiazka, jak i film sa moim zdaniem warte przeczytania/obejrzenia.

Według mnie bardzo ciekawy pomysł na historię, jednak tej książki nie czytało mi się przyjemnie, gdyż akcja ciągnie się bardzo długo. Dotrwałam do końca tylko przez ciekawość zakończenia. Ogółem, poszukiwania Margo ciągnęły się na tyle, że wracając do lektury po jednodniowej przerwie, nie pamiętałam w niej ostatnich wydarzeń.

W tej książce bardzo polubiłem przede wszystkim chęć odegrania na osobach z jakiegoś powodu, a także poszukiwania nastoletniego Quentina tropem rozwiązań rożnych zagadek.

Wiązałam z tą książką duże nadzieję, być może dlatego, że historia Hazel Grace i Augustusa Watersa wywarła na mnie takie wrażenie, więc te oczekiwania przeniosłam na Quentina i Margo. Chciałam wierzyć, że to będzie dobre, a jednak się zawiodłam. Być może winą są tu zbyt duże nadzieje na powodzenie, z drugiej jednak strony „Gwiazd naszych wina" było wzruszającą historią...

Na półkach: , , , ,

Kiedy ją czytałam to mi się podobała. Choć momentami była nudnawa. Jednak na tamte czasy, to była fajna młodzieżówka.

Na półkach: , , , , , , ,

"Papierowe miasta" Johna Greena, jest oryginalną a może raczej specyficzną powieścią.
To książka młodzieżowa, zapełniona przygodami i śledztwem, do tego suto okraszona humorem.
Niestety sposób prowadzenia pióra nie odpowiadał mi.
Mimo że przygody przeżywane przez osiemnastoletnich bohaterów były ciekawe, a akcji nie dało się przewidzieć dzięki licznym suspenom, ja nie...

Jak dla mnie książka niezwykle nudna, końcówka przewidywalna... 4 gwiazdki za sam pomysł, atmosfery niezwykłej przyjaźni 'mimo wszystko', ponieważ, wskazując na odbiorców docelowych książki (młodzież) uważam, ze warto pokazywać przyjaźń, która musi przezwyciężać wiele przeszkód i akceptować ludzi jakimi są...

Główni bohaterowie Q i Margo są jednocześnie tymi najbardziej irytującymi. Margo to samolubna, zapatrzona w siebie, overly-dramatic dziewczyna, typowy obiekt westchnień z książek Greena. "cool, edgy, curvy but petite". Q w swej 'irytującości' próbuje jej dotrzymać kroku przez całą książkę, na szczęście, aż do końca pozostaje ciupkę niżej.
Mimo, jakże negatywnego wrażenia...

Dyskusje

13 622