Moje życie od teraz

Okładka książki Moje życie od teraz Jessica Verdi
Okładka książki Moje życie od teraz
Jessica Verdi Wydawnictwo: Olé literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
My Life After Now
Olé
2014-01-15
2014-01-15
Anna Szczepańska
odpowiedzialność HIV dramat

Strasznie się wynudziłam podczas czytania tej książki. Główna bohaterka podejmuje tak irracjonalne decyzje, że aż głowa mała. Wiem, że autorka pewnie chciała wyraźnie zaznaczyć powód, co skłoniło Lucy do popełnienia tych błędów. Tematyka książki, jaką jest zakażenie wirusem HIV jest potrzebna. Należy uświadamiać młode osoby o niebezpieczeństwie. Może faktycznie książka przypadnie do gustu młodym nastolatkom, ale dojrzalszym i rozumnym osobom odradzam tę książkę. Zmarnowany czas. Nieprzyjemnie się to czytało. Plus jedynie taki, że szybko.

Bardzo dobra książka, poruszająca niezwykle trudny temat choroby.
Nie spodziewałam się że będzie się ją tak dobrze i szybko czytało. Bardzo polubiłam główną bohaterkę i było mi jej szkoda przez całą lekturę. Bardzo poruszyło mną to jak jeden błąd może zmienić całe życie nie do poznania.
Książka zdecydowanie skłania do refleksji.
Polecam każdemu, ponieważ wydaje mi się że może dużo wnieść do życia np. większe zrozumienie dla osób cierpiących z powodu tej choroby. Ponadto wydaje mi się że jest to temat rzadko poruszany w literaturze.

Bardzo dobra książka, poruszająca niezwykle trudny temat choroby.
Książka zdecydowanie skłania do refleksji.
Polecam każdemu, ponieważ wydaje mi się...

Na tę lekturę trafiłam przypadkiem- kupiłam ją wraz z kilkoma innymi książkami za małe pieniądze. Długi czas czekała na swoją kolej na półce i jakoś mnie nie zachęcała. Lecz to był błąd. Książkę czyta się niesamowicie szybko, mi zajęło to dwa popołudnia. Porusza ważny temat tabu jakim jest HIV. Nakłania do refleksji, zatrzymania się w ciągłym pędzie i przemyślenia niektórych spraw. Pokazuje jak ważne jest to, aby mieć oparcie w bliskich nam osobach i mieć na kogo liczyć w trudnych chwilach. Podkreśla, jak ważne jest, abyśmy zawsze byli szczerzy z prawdziwymi przyjaciółmi, bo oni będą nas wspierać bez względu na wszystko. Właśnie w tych najcięższych chwilach widzimy, na kogo na prawdę można liczyć. Piękna historia, która pokazuje, że nawet mimo złych wyborów, błędów młodości i choroby zawsze można spełnić swoje marzenia i dążyć do celu, lecz najważniejsze, aby mieć wtedy osoby, na które można liczyć i które będą nas wspierać zawsze.

Bardzo wartościowa książka, niezwykle szybko się ją czyta. Polecam jak najbardziej!

Trafiłam na tą książkę przypadkiem, opis mnie zachęcił.
Książka porusza bardzo ważny temat jakim jest HIV, malo u nas słyszane a jednak daje do myślenia i refleksji . Ogólnie nie sądziłam , ale jest napisana językiem przeznaczonym dla nastolatków mimo wszystko nie tylko nastolatek może po nią sięgnąć :) Szybko się czyta, porusza problemy które spotykają nie tylko osoby zarażone taką chorobą jaką jest HIV.. odrzucenie, dyskryminacja, samotność. Mozemy wiele wyciagnąc z tej ksiązki.
Polecam

Trafiłam na tą książkę przypadkiem, opis mnie zachęcił.

Mądra, pouczająca, zawierająca w sobie wszystko co trzeba, krótka historia. Każda nastolatka/nastolatek, powinni ją przeczytać.

Typowa książka dla młodzieży ale czy w środku znajdziemy typową fabułę młodych ludzi? Moim zdaniem nie...a co więcej nieco starsi też powinni sięgnąć po tą książkę. Dlaczego? Głównym tematem jest HIV, którym zaraziła się główna bohaterka. Jak sobie poradziła z tą wiadomością szesnastolatka? Przeczytaj bo warto.
Książka jest napisana bardzo lekko, wciąga, tak, że koniecznie chcemy wiedzieć, co będzie dalej i jak się to wszystko skończy :)

Książka jest napisana bardzo lekko, wciąga, tak, że koniecznie...

Do przeczytania taj książki zabierałam się już od dłuższego czasu.
Zainteresował mnie temat i opis dotyczący losów głównej bohaterki.

Lucy jest 16 latką, ma chłopaka, kochających rodziców, dobre oceny i poświęca się swojej pasji teatrowi.

Jednak zdarzając się takie dni w życiu, że chce się o wszystkim zapomnieć, i pewnego wieczora Lucy podejmuje pewną nieprzemyślaną decyzję. Przez to cały jej świat przewraca się do góry nogami.

Oczywiście jak łatwo się domyślić i po wielkim znaku na okładce chodzi o zarażenie wirusem HIV. Jak Lucy sobie z tym poradzi ? Jak będzie wyglądało jej życie?

Hmmm... na początek powiem tak: temat ciekawy, naświetla wiele aspektów choroby, jej wyobrażenie, to że ludzie nie są świadomi jej przebiegu i sposobu zarażenia, jak czuje się osoba, którą to spotkało.

Jednak czytając początek miałam wrażenie, że zaraz wyskoczy Sharpey z ,,High School Musical", a potem jak się okazało, że Lucy ma dwóch ojców to pomyślałam o Rachel z ,,Glee".

Ogólnie czyta się szybko, ale daje do myślenia i skłania do refleksji, bo niby temat cię nie dotyczy, ale co by się stało, gdyby ktoś ze znajomych miał taką tajemnicę lub ciebie spotkałoby coś podobnego?

Do przeczytania taj książki zabierałam się już od dłuższego czasu.
Zainteresował mnie temat i opis dotyczący losów głównej bohaterki.

Książka opowiada o młodej, nastoletniej dziewczynie, która po trudnej sytuacji rodzinnej, udaje się z przyjaciółmi na miasto. Wypija za dużo drinków, poznaje się z gitarzystą, który akurat gra w tym klubie, a potem udaje się z nim do jego mieszkania i ląduje z nim w łóżku. Rankiem jest w ogromnym szoku i ucieka z jego mieszkania.
Po kilku dniach dociera do niej co mogło zdarzyć się tamtej nocy i dochodzi do przerażających ją podejrzeń , że może być w ciąży bądź mogła zarazić się jakąś chorobą weneryczna. Test ciążowy wychodzi negatywny. Udaje się więc do kliniki, aby zrobić testy na choroby. Niestety okazuje się, że zostają zarażona wirusem HIV.
Jest przerażona. Ten jeden raz zmienił całe jej życie. Oddala się od swoich przyjaciół. Zrywa ze swoim chłopakiem, zamyka się w sobie... Po dłuższym czasie jednak, zaczyna głośno mówić o swojej chorobie. Utwierdza się w tym , że każda chwila jej życia to dar. A tych chwil może nie być już zbyt wiele...

Po kilku dniach dociera do niej co mogło...

"Moje życie od teraz" to krótka lektura,która opowiada o prawdziwym życiu.Kiedy brałam ją do rąk nie wiedziałam,że to historia o dziewczynie,nastolatce,która przez jeden nieodpowiedni krok będzie zmuszona zmienić całe swoje życie .Ja jestem ogólnie zachwycona tą książką,ponieważ nie ma w niej niepotrzebnych opisów,dialogów.Jest w niej to co powinniśmy wiedzieć na temat Hiv,Aids.Autorka porusza również inne problemy jak brak dojrzałości do tego, by zostać matką, potrzeba akceptacji, czy wsparcie innych osób, czasem nawet zupełnie obcych, ale takich, które są w stanie zrozumieć nasze problemy. Oczywiście, znajdzie się również miejsce na wątek romantyczny i dużo, dużo przyjaźni.Z ogromną ciekawością śledziłam losy Lucy i mocno zastanawiałam się nad tym co ja bym zrobiła na jej miejscu .I w sumie nie wiem, bo pewnych rzeczy zwyczajnie nie da się przewidzieć.
„Dopóki nie znajdziesz się w płonącym budynku i nie poczujesz, jak ogień parzy ci skórę, tak naprawdę nie masz pojęcia, jak zareagujesz”.

• 2015
  • 2015