Papierowe miasta

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Szukając siebie

92 Link do recenzji

Opinie [1 069]

Bardzo fajna książka <3 zrozumiałam dzięki niej np to, że to jak kogoś postrzegamy może być wykreowaną przez nas iluzją, a ta osoba może być tak naprawdę inną.

Książka jako tako bardzo mi się podobała, ale jest to historia debila, który goni za dziewczyną, która ma go w dupie. Warto wyciągnąć wnioski, że jeśli ktoś jest tajemniczy niekoniecznie jest fajny. Może po prostu jest umysłową amebą, która myśli tylko o sobie.

Książkę pochłonęłam bardzo szybko i powrócę do niej kolejny raz. Pomimo tego, że oczekiwałam zupełnie innego zakończenia, to wiem, że inne niż to, które jest nie pasowałoby.

Relacja między głównymi bohaterami jest dziwna, ale i fascynująca. Tajemnicza Margo spotyka po wielu latach ciszy się na jedną noc z Quentinem i nagle znika. Chłopak uważa, że teraz jego kolej i musi...

Pierwszą książką Greena, którą przeczytałam, było "Gwiazd naszych wina". Mam wrażenie, że albo ja mam złe myślenie o umiejętnościach autora, albo tamta wyśrubowala moje oczekiwania, bo żadna inna jego książka już mnie tak nie porwała. "Żółwie aż do końca" były znośne, ale "Papierowe miasta" są beznadziejne. Akcja wlecze się jak żółw na pustyni, nie ma w niej nic poza...

Młodzieżowa powieść z kluczem opartym na poemacie czy też powieść drogi, tak czy inaczej, chociaż książka dedykowana młodzieży, a zatem osobom niemal trzy razy młodszym ode mnie, podobała mi się.
Były dłużyzny nacechowane atrakcjami dla nastolatków, ale był też cel. Przeczytałem z ciekawości i się nie zawiodłem. Autor w nienachalny sposób przekazał kilka prawd o przemijaniu.

Wspaniała książka, na ten moment moja ulubiona.

Autor ma talent do pisania książek dla młodzieży. Książka jest pełna emocji i potrafi rozśmieszyć czytelnika. Tajemniczy bohaterowie, którzy potrafią zaskakiwać. Książka opowiada o chłopaka, którzy kocha się w tajemniczej dziewczynie. Pewnej nocy Margo wciąga go w niezłe bagno, a później znika. Zakochany chłopak postanawia jej szukać razem z przyjaciółmi.
Serdecznie polecam.

Bardzo lubię książki (seriale czy filmy również), których akcja dzieje się w amerykańskiej szkole średniej. Książka ta, sama w sobie wciąga, dawno mi się tak dobrze i szybko nie czytało :)

Tajemnicza bohaterka wokół, której dzieje się akcja książki intryguje pod każdym calem. Ma charakter, jest odważna, ale jednocześnie tak wrażliwa na świat, a Quentin, jaki jest? Jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągająca, pełna akcji fabuła, napisana bardzo prostym, młodzieżowym językiem. Po prostu WSPANIAŁA.
Osobiście uważam, że na chwilę obecną jest to najlepsza książka autorstwa Johna Greena, a przeczytałam wszystkie jego wydane książki. Papierowe Miasta czytałam już z dobre 7 razy.

Ja osobiście mam dość trudny stosunek do tego pisarza. Czytałam jego ,,Gwiazd naszych wina" którym wszyscy się zachwycali i ja nie czułam tego WOW. Czytałam ją 2 tygodnie, choć jest jak na mój gust krótka i męczyłam się z nią sakramencko. Uważam ją za bardzo przerysowaną, z zbyt wyszukanymi słowami (coś w stylu nowoczesne-poetyckie co według mnie nie wypaliło). Tak więc nic...

Dyskusje

13 949