Papierowe miasta

Oficjalne recenzje i

Szukając siebie

[ 92 ] Link do recenzji

Opinie [1 080]

Młodzieżowa, ale i nie młodzieżowa, bo tematyka uniwersalna dla każdego. Poszukiwanie własnej tożsamości, odkrywanie siebie, samotność, przyjaźń, wszystko to, co ważne. A do tego książka napisana świetnym językiem, pełna humoru. Tempo super.

Jestem bardzo zaskoczona tą książką. Spodziewałam się czegoś dużo gorszego. Bardzo lubię wątek zagadek w książkach i tu ją właśnie dostajemy. Bardzo polubiłam głównych bohaterów. Niekiedy utożsamiałam się do głównej bohaterki. Zakończenie poprowadziłabym nieco inaczej ale te też nie jest tragiczne. Jest niesamowicie lekka i bardzo szybko się czyta. Według mnie twórczość...

książka sama w sobie mi się podobała, ale to zakończenie pozostawiło jakiś niedosyt. W trakcie czytania spodziewałam się, że będę miała kaca książkowego a niestety po skończeniu jej, tak nie było

Przyznam szczerze, że spodziewałam się czegoś całkiem innego. To historia, która pochłonęła, zrodziła nadzieję... ale no właśnie, niby na co? Że to wszystko okaże się zwykłym nieporozumieniem? Że 'Ta Dziwna Dziewczyna' szczęśliwie wróci z naszym bohaterem i wszystko będzie jak dawniej? Cóż, cokolwiek to było, niestety okazało się płonne.
Zakończenie pozostawiło ogromny...

John Green rzeczywiście ma w sobie to "coś", co sprawia, że młodzież uwielbia (uwielbiała? przynajmniej te kilka lat temu, w momencie, gdy ja wówczas miałem kilkanaście lat) czytać jego powieści i gorączkowo je przeżywać... Myślę, że na korzyść autora działa fakt, że zawsze do prawdę mówiąc, prostych, normalnych i bardzo prawdopodobnych historii, dorzuca elementy nieco...

Książka która mnie porwała. Zaczarowała. Zaintrygowała. A później rozczarowała. Niestety.

Historia była naprawdę ciekawa i nietypowa, polubiłam nieszablonowych bohaterów, piękny język, którego Greenowi nie można odmówić. Ale mimo wszystko czegoś zabrakło.

Być może czegoś nie uchwyciłam, ale tyle zachodu, tyle wyzwań przez które musieli przejść bohaterzy aby znaleźć naszą...

"Papierowe Miasta" to w zasadzie moja druga z kolei książka autorstwa John'a Green'a po "Gwiazd Naszych Wina", której fanką akurat nie jestem.
Będąc w bibliotece pomyślałam, że dam twórcy drugą szansę i ze szczerego serca mogę powiedzieć, że pozytywnie się zaskoczyłam. Głównym bohaterem jest tutaj chłopak, co w sumie jest odskocznią od standardowego romansu, gdzie...

Moim zdaniem książka jest bardzo łatwa i przyjemna w czytaniu. W pewnym momencie,nieświadomie,czytelnik zaczyna lubić i nienawidzić Margo oraz towarzyszyć Q w celu odnalezieniu jej.
Jeśli nie spodobało ci się "Gwiazd naszych wina",nic nie szkodzi. Dopiero po przeczytaniu tej książki polubiłam twórczość Johna Greena,więc dla Ciebie też jest jeszcze nadzieja ;)

Quentin Jacobsen nazywany także po prostu Q to główny bohater "Papierowych Miast", a przy tym typowy, niczym nie różniący się od innych, nastolatek. Z kolei Margo Roth Spiegelman to szalona, chodząca swoimi drogami, uwielbiająca tajemnice dziewczyna, która za wszelką cenę chce odbiec od wszelkich schematów.

Obydwoje znajdą się od dzieciństwa, kiedy to Margo wprowadziła się...

Rewelacyjna książka. Styl pisania bardzo dobry, pomysł też. Bohaterowie wykreowani świetnie. Końcówka pozostawia pewien niedosyt, lecz książka i tak mnie bardzo zachwyciła.

Dyskusje

14 163