Jeremy Poldark

Winston Graham Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 3) literatura piękna
Data 1. wydania:
2008-01-01
Tomasz Wyżyński
Czarna Owca
Jeremy Poldark
Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 3)
literatura piękna
Tomasz Wyżyński

Chyba najmniej porywająca z dotychczasowych części.

Graham jest mistrzem. To co tworzy jest samo w sobie dziedzictwem. Dziedzictwem kultury, zwyczajów, przyrody kornwalijskiej. Tom 3 tej serii jest tak mocny, że wprost wyrywał mi serce, które przez pół tomu cierpiało.

3 część zdecydowanie gorsza od poprzednich, jednak nie zmienia to faktu, że cała historia jest mniej wciągająca.

" Ludzie to ślepe, szalone istoty, nieustannie kroczące po napiętej linie teraźniejszości, skazane na ciągłe balansowanie, by utrzymać równowagę, nie mając pojęcia, jakie konsekwencje dzisiejszych czynów przyniesie jutro." (str. 359)

Trzecia część sagi Poldarków jest smutno-gorzka. Życie boleśnie doświadcza naszych bohaterów. Do żałoby po śmierci córki, problemów w pracy,...

Kornwalia o każdej porze roku jest zachwycająca, ale do tego autor mnie już przyzwyczaił. Za to w trzecim tomie dużo się dzieje. Przede wszystkim u Rossa i Demelzy. Więcej niestety cieni niż blasków, czekam aż w końcu zaświeci im słońce. Spokojnie, jest czas, przed nami jeszcze 9 tomów. Dopiero co poradzili sobie z żałobą, a już wystrzelił proces, kopalnia przędzie cienko,...

To chyba jak dla mnie najnudniejszy tom z całej serii, choć muszę przyznać, że sam proces bardzo mi się podobał. Niemniej nie da się czytać kolejnego tomu bez znajomości tego.

Saga jest wyjątkowa. Małżeńskie życie Demelzy i Rossa kwitnie, raz jest lepiej, raz gorzej, jak to w życiu. Pojawia się mnóstwo nowych barwnych postaci. I dużo wątku kopalnianego.

Polecam. Czyta się ją świetnie, aż nie można oderwać oczy od niej.

Trzecia część o losach rodziny Poldark nie rozczarowała mnie.
Jest trochę krótsza niż poprzednie, jest smutniejsza, ale muszę przyznać że autor powieści w doskonały sposób potrafił opisać smutki dnia codziennego, niezależnie od danej epoki.

W tym tomie, Ross i Demelza walczą z przeciwnościami losu jaki i również z niepewnością co do swoich uczuć. Po tej książce mam...

Dyskusje

• 2018